تاریخ : 06/دي/1395 - 17:40
کد خبر : 2598
سرویس خبری : سرویس فرهنگی
 

شهادت «خمینی» در فیلیپین

شهادت «خمینی» در فیلیپین

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: دو تن از شیعیان کشور فیلیپین، مورد اصابت تروریست های تکفیری قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

سرویس فرهنگی پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: دو نفر از شیعیان فیلیپینی که از مراسم نماز جمعه، هدف تروریست های تکفیری قرار گرفته و به شهادت رسیدند. این دو شهروند فیلیپینی به نام های «خمینی گورو» و «نتالیه گورو» دیروز در شهر "مروی (MARAWI)" فیلیپین، ظهر دیروز جمعه 3 دی 1395 در حالی که با موتورسیکلت از "مسجد کربلا" به منزل برمی گشتند مورد هجوم مسلحین وهابی قرار گرفتند و در دم جان باختند.

این حادثه در خیابان PAMPING شهر مروی رخ داد و چند ساعت بعد از آن، "گروه ابو سیاف" از گروه های تکفیری مسؤولیت آن را بر عهده گرفت. گروه ابو سیاف همچنین با اعلام اینکه حملات بیشتری علیه شیعیان در این کشور انجام خواهد داد، تهدید به "کشتن همه شیعیان شهر مروی" نمود! بیش از 99 درصد ساکنان شهر مروی، مسلمان هستند و بسیاری از خانواده های شیعه و سنی آن ــ همانند دیگر کشورهای شرق آسیا ــ تحت تأثیر انقلاب اسلامی و به خاطر علاقه به ایران و امام راحل(ره)، نام فرزندان خود را «خمینی»، «بهشتی»، «مطهری» و ... می گذارند.

گروه ابو سیاف چیست؟

«ابو سیاف» نام یک گروه تروریستی وهابی است که سال 1991 در فیلیپین پایه‌گذاری شد. این گروه مسئولیت فجیع ترین حمله تروریستی این کشور که در سال 2004 رخ داد و منجر به کشته شدن بیش از 100 شهروند گردید را نیز برعهده گرفتت. از زمان آغاز فعالیت های این گروه تاکنون، اعضای آن به انجام اعمالی مانند بمب گذاری، آدم ربایی، ترور و اخاذی مبادرت ورزیده اند. بنا بر برخی گزارش ها، آنها همچنین در جنایاتی مانند آدم ربایی، تجاوز به عنف، تجاوز جنسی به کودک، ازدواج اجباری و قاچاق مواد مخدر هم دست داشته اند. گروه ابوسیاف که اعلام کرده به دنبال ایجاد خلافت در اندونزی، مالزی و فیلیپین است تصاویری با پرچم داعش منتشر نموده که حاکی از بیعت اعضای آن با این سازمان تروریستی و تکفیری است.


منبع : خبرگزاری ابنا