امروز : 11 خرداد 1399::06:53
کد خبر : 2747
سه شنبه 05 بهمن 1395 - 13:37

در گفتگو با مدیر دفتر شبکه قرآن سیما در قم مطرح شد؛

مقابل صهیونیسم بین‌الملل چه تفکری به مبارزه ایستاده است؟

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: بایستی نسبت به راهبردهای اسلامی تلاش کرد که این نسبت به خلع سلاح‌ مسلمان منجر نشود، کشور مسلمان بر اساس عقل و عقلانیت، بر اساس گفتار قرآن مقابل هجوم دشمن را بگیرد و قضیه سنگ و گلوله باید کنار برود و گلوله در مقابل گلوله مطرح شود.

گفتگوی اختصاصی تیه با حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالله جلالی

مقابل صهیونیسم بین‌الملل چه تفکری به مبارزه ایستاده است؟

به گزارش خبرنگار سرویس قرآن و معارف پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، در صدا و سیمای قم واقع در بلوار امین، در بخش رادیو معارف یکی از اساتید حوزه و دانشگاه مشغول فعالیت رسانه‌ای در حوزه قران و معارف است، شرح زیر حاصل گفتگوی خبرنگار پایگاه صهیون‌پژوهی تیه با حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالله جلالی است.

  • علت دشمنی با صهیونیسم چیست و بحث دشمنی قرآنی و جنگ اول مسلمان‌ها چه بود؟ جنگ دوم چه زمانی اتفاقی افتاد و چه نتیجه‌ای داشت؟

بسم الله الرحمن الرحیم، محور اول هویت شناسی رژیم صهیونیستی است؛ جریان یهود در تاریخ سه گاه می‌کنیم، کاری که قدرت‌های بزرگ امپراتوری مثل قیصر و کسرا تلاش می‌کنند با ظهور حکومت حضرت پیغمبر بر آن شواهدی که در مطالعات زمینه‌های ظهور این مرد آخرین فرستاده خدا، داشتند و تلاش کردند تا بتوانند در کنار جریان اسلامی در مدینه جای پا و راه نفوذی پیدا کنند. به خاطر همین اهل کتاب و یهود را در مدینه می‌بینیم و همین مسئله نشان می‌دهد که خاستگاه این جریان تقابلی بین جریان یهود بود که شدیدا مخالفت با خود اسلام، شخص پیغمبر و آرمان‌های اسلامی دارد و به موازات حرکت پیغمبر، این جریان یهود آنجا شکل می‌گیرد، به وجود می‌آید و داخل شبه جزیره عربستان کسری و قیصر هستند که می‌توانند از قدرتشان برای نفوذ و جاسازی اهل کتاب استفاده کنند.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / صهیونیسم/ عبدالله جلالی

 

خود اهل یهود به ویژه در کتاب قرآن با تعابیر مختلفی ارزشیابی می‌شوند که ما به مؤلفه‌های آن مخصوصا رژیم جعلی اسرائیل می‌پردازیم که یک جریان انحرافی از دل جریان یهود زاده می‌شود و فقط دست پرورده و موجود قدرت‌های بزرگ است، موضوع اصلی این گروه نژاد پرستی است که خودشان را نژاد برتر معرفی می‌کنند، برتری انگاره‌ای است که فقط گویا در عالم جزء برترین هستند و همین بحث دنیا گروی می‌باشد، شدیدا این دنیایی هستند، اعتقادی به معاد و قیامت ندارند، برتری جویی، تفرقه افکنی و قدرت محوری آنها باعث شده تا تلاش کنند اساس قدرت جهانی را  در دست داشته باشند و قرآن هم به این مؤلفه‌ها در آیات مختلفی اشاره می‌کند و یهود را به عنوان اشد عداوه مطرح می‌نماید که کینه‌ توزی آنها با مسلمان‌ها در نهایت است، اساس تشکیل رژیم اسرائیل حاصل یک جنبش سیاسی است که در سال پایان قرن ۱۹ میلادی به ایجاد سازمان جهانی صهیونیسم به رهبری بنیامین هرتصل یا معروف به تئودور هرتصل هست.

دو شعبه اساسی در صهیونیسم

صهیونیسم دو شعبه اساسی روی خط موازی هم را دنبال می‌کند، یک خط سیاسی و یک خط دینی است. اندیشه نخستین صهیونیسم برای ما که در رسانه فعالیت می‌کنیم، خیلی مهم است و اساساً اندیشه نخستین صهیونیسم در بستر داستان، رمان، تئاتر، شعر و افسانه شکل می‌گیرد و اینها می‌توانند با رسانه‌هایی که آن روز مطرح بود، از این رسانه‌ها برای رویش جریان انحرافی خطرناک استفاده کنند و تا الان هم می‌بینیم این جریان توانسته از همه رسانه‌ها استفاده کند؛ داخل حوزه هنری نخستین اندیشه صهیونیست زاده می‌شود و در قالب داستان، رمان، تئاتر و افسانه امروز بزرگترین امپراطوری رسانه در دست شخص مرداک که یهودی است و کلا اسرائیلی‌ها و جریان صهیونیست تلاش دارد که کل رسانه‌های بین‌المللی در دست وی باشد.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / صهیونیسم/ عبدالله جلالی

 

  • یعنی شما اعتقاد دارید که مشهورترین رسانه‌های دنیا یهودی است؟

کتاب‌های زیادی در این باره نوشته شده است که متقن و مستند به بیان موضوع می‌پردازد و از طرفی بزرگ‌ترین خبرگزاری‌‌های دنیا به آن چهار خبرگزاری مشهور و بزرگی که در روز تعداد زیادی خبرسازی و تولید خبر می‌کند و دنیا را به سمت خودشان می‌کشاند، نشان می‌دهد که توانستند از آن لحظه ای که این جریان شکل گرفت، جریان رسانه‌ای را در اختیار بگیرند.

اما داخل بخش سیاسی و دینی با دو گرایش روبرو هستیم، در جریان سیاسی معتقدیم که به چند انگاره معتقدند، انگاره اول ایمان مطلق به نظامی‌گری دارند و اصلا بچه‌ها خانواده‌هایشان را با جریان نظامی‌گری آماده، بزرگ و تربیت می‌کنند. جریان بعدی نقض مطلق حقوق طبیعی عرب‌ها است که به این هم در جریان قدرت معتقدند و بخش بعدی از هر وسیله و هر شیوه برای پیشبرد اهدافشان استفاده می‌کنند، لذا ترور اساسی‌ترین حربه اینها است و مسئله بعدی جاسوسی است و در جاهایی که ضعیف هستند، برای به دست آوردن اقتدار سیاسی در دنیا، از شگرد جاسوسی استفاده می‌کنند و آنجایی که قوی هستند از شگرد قتل و ترور بهره می‌برند. لذا جریان سیاسی صهیونیسم در داخل جریان دینی هم راهبردهایی را برای خودشان تعریف کرده‌ است که بایستی به این راهبردها توجه کرد.

جریان دینی این گروه معتقد است داخل بحث هستی شناسی قائل به تضاد پدیده‌ها هستند، بشر انگاری خدا را معتقدند و نفی اعتقاد به معاد یکی از این اساسیترین باورها و انگاره‌های دینی صهیونیسم هست و نفی اراده خدا در اداره جهان انگاره دیگری است که در حوزه اعتقادات به این معتقدند، لذا بسیار حس گرا هستند و به انگاره فرزندخواندگی خدا که قرآن به آن اشاره می‌کند هم دنبال می‌کنند. داخل خود از واژه جهود استفاده می‌کنند که همان یهود است و می‌گویند به خاطر خصلت اینها هست که چون نمی‌بخشند و همه چیز را انبار می‌کنند، لذا این خصلت درونی اینها باعث شده که به این رفتار شناسی، پدیدار شناسی و عادات صهیونیسم این قضیه را دنبال کنند.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / صهیونیسم/ عبدالله جلالی

 

  • رژیم صهیونیستی چه فشارهایی را به منطقه وارد کرده است؟

چند راهبرد اساسی را بعد از جنگ اول موفق شدند در سال‌های متفاوت، مقابل کشورهای عربی و در رأس مصر و سوریه پیاده کنند، به عنوان مثال در سال 1948 اعلام استقلال و موجودیت می‌کند که در سازمان ملل خودشان را جا بیاندازند، ۱۹۵۶ اقدام به بازگشایی کانال سوئز می‌کنند که جمال عبدالله ناصر آنجا را در اختیار خودش می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد ولی اینها ورود پیدا می‌کنند، ۱۹۶۷ جنگ شش روزه هست که آبروی مسلمان‌ها کلا ریخته می‌شود و متاسفانه هیچ آبرویی برای مسلمان‌ها نمی‌ماند که یک کشور کوچک در مقابل شش کشور بزرگ مسلمان همه چیزشان را می‌بازند و رژیم صهیونیستی اراضی‌شان را می گیرد و بر آن تسلط پیدا می کند.

بلندی های جولان، کرانه باختری، صحرای سینا از جمله این مناطق تحت تسلط رژیم صهیونیستی بعد از جنگ شش روزه است. در سال ۹۷۳ جنگ یوم کیپور هست و جریان دوم شکل می‌گیرد. با ظهور انقلاب اسلامی که منشاء مقابله با جریان بسیار مقتدری است که در دنیا توانسته شش کشور عربی را تحت تاثیر و اختیار خودش قرار بدهد، انتخاباتی هم که اتفاق می‌افتد کلا به شکل نظامی‌گری و همه زیر مجموعه اسرائیل تعریف می‌شود و الان هم می بینیم، اتفاق شومی که افتاد و عربستان به عنوان کشوری که حکومت اسلامی پیغمبر در آن بود و خانه خدا و قبر پیغمبر در آنجا قرار دارد، چشم مسلمان‌ها در ایام حج به آنجا دوخته می‌شود، توانستند جریان آل سعود را به طور کاملا صهیونیستی کنند و یکی از شگردها بود.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / صهیونیسم/ عبدالله جلالی

 

مقابل جریان صهیونیسم بین الملل چه جریانی ایستاده است

جریان مقابل جریانی است که حاصل اندیشه امام خمینی و اسلام ناب محمدی است، لذا مقاومت می‌کند و برخلاف باور صهیونیست‌ها و همه قدرت‌های بزرگ، قدرتی روئیده می‌شود، به قول بزرگی در دل تاریکی‌ها این نور همیشه تاریخ در کنار فرعون و موسی زاییده شده و همه طول تاریخ بشر نور و ظلمت در کنار همدیگر بودند و امروز شاهد جریان نورانی به نام مقاومت هستیم که برخلاف جنگ‌های قبلی که یک کشور کوچک می‌تواند مسلمان‌ها را به ذلت و خواری بکشاند، شهرهایشان را تسخیر کند و قدرت اقتصادی، سیاسی و نظامی آنها را در اختیار بگیرد، امروز قدرت مقاومتی شکل می‌گیرد.

آن هم حاصل اندیشه امام عزیز است که ورق بر می‌گردد و امروز از ترسشان حتی خیال حمله به جنوب لبنان هم در سر نمی‌پرورانند. به خاطر آن هوشیاری، بیداری، روحیه حماسی و همه ویژگی کسانی که مورد نظر قرآن و حاصل تربیت اسلامی هستند، امروز جریان یهود به شدت از این جریان اسلام ناب در هراس و دلهره قرار گرفته و الحمدلله دوره‌ای است که اگر کشورهای مسلمان به خودشان بیایند و از این جریان جدید بیداری اسلامی استفاده کنند، به نظر می‌رسد که همان آینده‌ای مورد پیش بینی مقام معظم رهبری پیش می‌آید که ایشان فرمودند: مگر شما ۲۵ سال آینده هستید و مگر کشوری به نام اسرائیل وجود خواهد داشت؟

خوشا به حال آنهایی که داخل زوال این غده ای سرطانی نقش آفرینی کنند. در قرآن پنج واژه داریم که خداوند در مقابل یهود مطرح می‌کند، یکی بحث امام است، امروزه جایگاه امامت و امام حرف اساسی برای اتحاد کشورهای مسلمان و تجمیع قدرت‌های اسلامی دارد و اساساً آنچه زوال اسرائیل را نشانه گرفته، مقوله‌ای است به نام امامت که خود شخص امام المسلمین که در زمان غیبت نائب الامام است، واقعاً به چالش کشانده و پایه‌های پوشالی و به قول سید حسن نصرالله تارهای عنکبوتی در حال فروپاشی است، مقوله بعدی بیت است، خود بیت یک ظرفیت است و متاسفانه این سالها شاهد هستیم که چگونه دارند از بیت استفاده می‌کنند و در جریان منا دیدید که با وجود آن همه دوربین که کاشته بودند، مدیریت صحنه گردان جریان منا شرکت‌های یهودی و صهیونیستی بود.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / صهیونیسم/ عبدالله جلالی

 

- راهبردهای اساسی رژیم صهیونیستی در مقابل جمهوری اسلامی تا کنون چه بوده است؟

راهبردهای را هم که جریان صهیونیسم دنبال می‌کند، به نظر می‌رسد که مخصوصاً ایران اسلامی باید نسبت به این راهبردها حساس باشد. برای اینکه تاثیر این راهبردها را کم کند، نیاز به هوشیاری و دشمن شناسی دارد، موضوع کاهش جمعیت کشورهای اسلامی جزء راهبردهای اساسی است که امروز یهود و جریان صهیونیستی در سبد مصرفی ما حضور دارند. شما نگاه کنید جریان آرایش یک طرف، جریان بهداشت طرف دیگری و از همه مهمتر جریان تغذیه است که در هم تنیده شده و این کمپانی‌ها و شرکت‌های بزرگ توانستند نفوذ کنند و بازار مصرفی برای مسلمان‌ها درست کنند، هم فروش خودشان را بالا ببرند و هم آن راهبرد اساسی که به واسطه این کالاهای اساسی مسلمان‌ها واقعاً آلوده به این کالاها شدند که به ضرر بدن است. و حتی ناباروری را رقم می‌زند و امروزه در کشور ما مسئله جمعیت رو به کاهش است.

همین نشان می‌دهد که ما باید بیدار باشیم و یک جریان بزرگ جهانی بنا دارد وضعیت جمعیتی کشورهای مسلمان را به هم بریزد و به سمت کاهش ببرد، برخلاف خودشان که روند به سوی افزایش در حرکت است؛ موضوع بعدی افزایش توان نظامی و هسته‌ای است، دائماً به دنبال افزایش توان نظامی و هسته‌ای هستند که اگر امروز جمهوری اسلامی داخل عرصه هسته‌ای مدام ما را به چالش می‌کشند به خاطر اهمیت انرژی هسته‌ای است و در مقابل راهبردهای رژیم صهیونیستی قرار گرفته است و لذا دنیا با ان مقوله مشکل دارد.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / صهیونیسم/ عبدالله جلالی

 

تبدیل کشورهای اسلامی به بازار مصرفی غرب

بحث بعدی تبدیل کشورهای اسلامی به بازار مصرفی کالاهای غربی مخصوصاً کمپانی‌های صهیونیستی است. امروزه در هر جایی از کشور می‌بینید که کالای اینها روی قفسه‌های مغازه‌های شهرها و روستاها و همه مراکز حساس است و اینها حضور دارند. لذا اگر جریان تولید خوب راه اندازی شود و به بحث اقتصادی مقاومتی که حضرت آقا می‌فرمایند، برسیم؛ در مقابل بازار مصرفی کالای خارجی یک بازار مصرفی کالای داخلی را تهیه می‌کنیم. البته در دوره‌های قبل ریاست جمهوری بازار مصرفی اسلامی تعریف شد ولی عملاً این اتفاق نیفتاد و اگر امروز مسلمانان می‌توانستند بازار اسلامی بین‌المللی راه بیندازند و همچنین مراودات اقتصادی خوبی راه می‌انداختند، قطعاً امروز زمین خورده و وابسته به بازار مصرف کالای صهیونیستی نبودند.

بحث بعدی جلوگیری از هرگونه فناوری، همان اراده‌ای که امام با پیدایش انقلاب اسلامی در روح ایرانی‌ها دمید و در مرحله بعد مسلمان‌ها «ما می‌توانیم» را نشان دادند که در حوزه فناوری و علم تعریف شد، همان طور که امیرالمومنین فرمود: العلم سلطان، علم سلطنت، قدرت و اقتدار می‌آورد، امروز بر تک ‌تک جوان‌های ایرانی واجب است که مجهز به آخرین پیشرفتهای علمی، نظامی، پژوهش و آموزش مخصوصا پژوهش شوند که اخیراً مقام معظم رهبری از دولت گلایه داشتند که چرا جریان پژوهش رونق حسابی و بازار لازم را که دعوت از پژوهشگران باشد، برای باز کردن دایره علم داخل این کشور ندارد، و این مسئله بسیار مهم است. موضوع بعدی گسترش اراضی تحت تصرف است، گر چه ما اینجا نمی‌توانیم داخل این زمین کار را انجام دهیم.

با پیگیری مسئله فلسطین، صهیونیست‌ها در گسترش تصرف اراضی تجدیدنظر می‌کنند

اندیشه حب الوطن من الایمان از آموزه‌های دینی است که می‌توانیم در مسلمان‌ها احیا کنیم، بایستی فلسطین برای همیشه موضوع اول جهان اسلام باشد و با مطرح کردن هر روز مسئله فلسطین قطعاً اینها نسبت به گسترش اراضی تحت تصرف تجدید نظر خواهند کرد، اگر صدایی بلند نشود همه مسلمانان خاموش و خفه شوند، کار خودش را خواهد کرد و خلع سلاح مسلمانان یعنی اگر امروز نوار غزه و کرانه باختری از اسلحه‌های کوچکی که داشتند نیز منع می‌شدند، امروز روند جریان صلح به این سمت حرکت نمی‌کرد.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید