امروز : 11 خرداد 1399::06:26
کد خبر : 2743
یکشنبه 03 بهمن 1395 - 20:38

متن جلسات دوره دشمن شناسی سایبری (19)

قحطی بزرگ و اعترافات داناهو درباره هولوکاست بزرگ ایرانیان

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: انسان ایرانی و هر کسی که از انسان ایرانی مثل حزب الله لبنان تاثیر بگیرد، با این وجود واقعا این سوال را از خودمان بپرسیم که چطور احساس امنیت می‌کنیم؟

نوزدهمین گزارش اختصاصی پایگاه تیه از سلسله مباحث امنیت در نبردگاه سایبر، قسمت چهارم (بخش ششم)

قحطی بزرگ و اعترافات داناهو درباره هولوکاست بزرگ ایرانیان

به گزارش خبرنگار سرویس راهبردی و نظامی پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، اندیشکده یقین در کارگاه امنیت در نبردگاه سایبر به بررسی امنیت سایبرنتیک پرداخته است، این کارگاه به بررسی آنچه نظارت جهانی توسط ایالات متحده و انگلیس نامیده شده، پرداخته است، و اسناد معتبری که از سوی نهادهای مرتبط آمریکایی منتشر شده است، ضمیمه این دروس گشته است. (برای مشاهده بخش پنجم از قسمت چهارم کلیک کنید.)

منابعی را بیان می‌کنم و سعی کنید حتما در مطالعات انگلیس اینها را بخوانید، یکی کتاب مستر همفر را حتما بخوانید، خاطرات همفر جاسوس انگلیسی در ممالک اسلامی ترجمه دکتر محسن مویدی انتشارات امیرکبیر، استراتژی امنیت ملی بریتانیا شکل جالبی است از استراتژی امنیت ملی بریتانیا علیه ایران که توسط انتشارات پژوهشکده مطالعات راهبردی ترجمه محمد جمشیدی به چاپ رسیده است، سومین کتاب تاریخ روابط سیاه ایران و انگلیس نوشته احمد خلیل الله مقدم، مورد چهارم جاسوس انگلیسی اردشیر جی ریپورتر؛ این فرد کسی است که رضا خان را سر کار آورد و بعد پسرش شاپور جی ریپورتر محمدرضا را بر سر کار آورد، در صورتیکه همه محمد رضا را به عنوان یک شخص متمایل به آمریکا می‌شناسند و نهایتا کتابی که اگر هیچ کدام را نتوانستید بخوانید، این کتاب را حتما بخوانید، کتاب قحطی بزرگ نوشته دکتر مجد به زبان انگلیسی است و البته به زبان فارسی نیز ترجمه شده است.

 

مجد / تیه / امنیت در نبردگاه سایبر/ دشمن شناسی

 

کتاب قحطی بزرگ محمد قلی مجد

اما این کتاب با این عنوان خیلی معروف شد و می‌توانید در اینترنت سرچ کنید تا به صورت کامل بیابد، بر اساس سندی که در سال 1914 وجود دارد، جمعیت ایران بیست میلیون نفر بود و بر اثر پنج سال قحطی که انگلیس با هماهنگی هند و کشورهای اطراف ایران پیش می‌آورد که حق ندارند به ایران غلات بفروشید و بعد از گذشت پنج سال از 1914 تا 1919 جنگ جهانی اول، جمعیت ایران از بیست میلیون نفر به یازده میلیون نفر می‌رسد. ظرف مدت پنج سال نه میلیون ایرانی به دلیل قحطی از بین بردند و الان واقعا چه کسی باید صحبت از هولوکاست کند؟ این اسناد از خودشان است و این کتاب را حتما بخوانید.

داناهو چه خاطراتی از ایران دارد؟

در خاطرات داناهو نماینده انگلیس در غرب ایران نوشته است که چون جمعیت ایران رو به افزایش بود و به دلیل شیعه بودن به ضد بریتانیا می‌شد. بحرین، آمریکا و هند با هماهنگی بریتانیا از صادر کردن غلات به ایران اجتناب کردند، همچنین منابع نفتی در ایران را گرفت ولی در ازای آن پرداختی نشد، یعنی چپاول! قسمت دیگرش همین داناهو تشریح کرده است که اجساد چروکیده مردان و زنان در معابر به صورت پشته شده، روی هم ریخته بود و در میان انگشتانشان مشتی علف به چشم می‌خورد که با این علف‌ها می‌خواستند رنج ناشی از قحطی و مرگ را تاب بیاورند. این را نماینده انگلیس در غرب ایران می‌گوید، کتاب کاملش را وقتی بخوانید، برای خود من سوال است که واقعا چرا همچنین مطلبی را یک نفر از بیرون ایران باید بنویسد و بعد در خود ایران در مورد انگلیس نباید تحقیق شود.

من این را قبلا هم گفتم ما بارزترین دشمن‌مان آمریکا است، اما وقتی که بعضی‌ها می‌پرسند اصلی‌ترین دشمن کیست؟ می‌گویند اسرائیل و برخی نیز جریانات انحرافی مانند وهابیت و انگلیس را اشاره می‌کنند، اینقدر خوب توانست خزیده خودش را نگه دارد. در مجموع به این شکل شد که بریتانیا جزیره چهار کشوری که از ایرلند شمالی و اسکاتلند تشکیل شده و به عنوان مرکز پادشاهی جهانی است که الان در اوج اقتدارش می‌باشد. یعنی دوره ملکه ویکتوریا تا حدی پایین‌تر از آن بود و الان بر اساس آن مطالبی خدمتتان ارائه شد.

 

مجد / تیه / امنیت در نبردگاه سایبر/ دشمن شناسی

 

کشورهای زیر سیطره UK چگونه مشخص می‌شوند

حتی دو کشور به مستعمراتش اضافه شد، یعنی موزامبیک و کامرون، چیزی را هم از دست نداد و تمام اسنادی را هم که تهیه می‌کنند، نه به اسم بریتانیا با اسم UK تعریف می‌کنند و این برای هر پنجاه و سه کشور و این مرکز پنجاه و دو کشور دیگر را از قاره استرالیا تا آفریقا و تا خود قاره آمریکا در بردارد. United Kingdom بریتانیا است و برای پنجاه و دو کشور که از نظر سیاسی به ظاهر مستقل هستند و عضو سازمان ملل می‌باشند اما در قانون اساسی به صورت صریح آمده که رئیس کشور ملکه انگلیس است و بعد از آن شخصی به اسم فرماندار توسط نخست وزیر انتخاب می‌شود.

امور کشور با هماهنگی ملکه می‌گذرد، استرالیا و نیوزیلند که اصلا در پرچم شان قسمت بالا سمت چپ، پرچم انگلیس را دارند و هنوز حذف نشده است. بسیاری از کشورهایی که به صورت ظاهری خود مختار اعلام شد و همچنان تحت قرارداد UK قرار دارند، پس امپراطوری را به این شکل گسترش می‌دهد، منتها در جاهایی به دلایلی که افراط کرد و روشن شد که حرکتش به چه شکلی است و نمی‌تواند کل جهان را کنترل کند، سپر دفاعی برای خودش قرار داد و در حوزه سیاسی و نظامی آمریکا را جلو گذاشت، یعنی هر عمل نظامی که در دنیا برای انگلیس صورت بگیرد، ارتش آمریکا حمله می‌کند. به صورت مشترک انگلیس نیز می‌رود اما قسمت اصلی که بعدا باعث تظاهرات راهپیمایی و ایجاد نفرت در دنیا توسط ملل جهان می‌شود، آمریکا انجام می‌دهد. جنگ عراق را خاطرتان باشد که قسمت‌های شیعه را آمریکا گرفته بود.

سوال اینجاست که آمریکا قدرت اول جهان چطور بازیچه انگلیس شد، یعنی منافعی دارد و نفوذشان اینقدر بالاست که راس قدرت دست انگلیس باشد و آمریکایی ابر قدرت را اینطوری می‌چرخاند؟ همیشه برای اینکه یک پدیده‌ای بخواهد کاملا مشخص شود، همانطور که در جلسه دوم گفتم، حتما یک دوره تاریخش باید زده شود. وقتی نگاه می‌کنید، آمریکا یک چیزی دارد که حدود سه قرن پیش در جنگ استقلال به دست آورد. چون از جاهای مختلف، اسپانیا، فرانسه ناپلئون بناپارت و از انگلیس آمده بودند و آمریکا را گرفتند. ایالت‌های امروزی دست افراد مختلفی بود، جنگهای سنگینی شکل می‌گیرد تا نهایتا 1873  اگر اشتباه نکنم، یکپارچگی ایالات متحده اعلام می‌شود.

 

مجد / تیه / امنیت در نبردگاه سایبر/ دشمن شناسی

 

استقلال و یکپارچگی آمریکا از واقعیت تا حقیقت

آنجایی که آمریکا استقلالش اعلام می‌شود، همان زمان خانواده‌هایی که سیستم اقتصادی آمریکا در دستشان بود، از راکفلر و مرگان بودند و همان موقع روچیلدها آمدند و اضافه شدند، همان موقع سیاست در دست آنگلوساکسون‌ها بود و نه دست بقیه مثل فرانسه و اسپانیا که درگیر جنگ بودند و نهایتا تقویت ارتش در آمریکا از همان اول توسط سیستم مستشاری نظامی انگلیس بود، یعنی از همان موقع نیرو دریایی‌شان را با انگلیس شکل دادند و تا همین چند سال گذشته کسی مثل چارلی بک پیس، دوره‌اش را در SAS انگلیس می‌گذراند و بعد به دلتا فرس می‌آید و در آمریکا راه می‌اندازد. در سیستم اطلاعاتی‌شان، جامعه اطلاعاتی یعنی اینتلیجنس کامیونیتی کاملا از روی اینتلیجنس گرفته شد، منتها چیزی که مطرح است، کشورهایی مثل کانادا و استرالیا خیلی در حاشیه‌اند و خبر خاصی از آنها در نمی‌آید، چه در اخبار ما و چه در اخبار زبان انگلیسی.

اما آمریکا خیلی مطرح است و اگر قرار باشد آمریکا هم قانونش مثل آنها صریح مطرح شود که تحت قیمومیت قرارداد UK هست، آن وقت اولین اتفاقی که می‌افتد لیبرالیسم در کشورهایی که مدعی هستند، رسوا می‌شود. مسئله بعد اینکه بریتانیا به حاشیه نمی‌رود چون باز هم بحث ریاست را روی آن کشور انجام می‌دهد و باید نشان بدهند که آمریکا در ظاهر مستقل است. ارجاع می‌دهم که تمام جلساتی که نشان می‌دهد در مورد آمریکا برگزار می‌شود حالت اوباما را در همه آن جلسه‌ها ببینید، معمولا یا دست به سینه است یا دستش روی میز می‌باشد به معنای این که با حالت تکبر ایستاده است.

 


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید