امروز : 11 خرداد 1399::06:29
کد خبر : 2740
شنبه 02 بهمن 1395 - 12:56

متن جلسات دوره دشمن شناسی سایبری (18)

پنجاه ودو کشور فدای استکبار جهانی برای تحقق نظم نوین جهانی

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: یک حلقه مرکزی است که شعاع امنیتی اطرافش را گرفته و با این وجود سوالی از خودشان می‌پرسند که چقدر احساس امنیت می‌کنید؟ من این سوال را به انسان ایرانی بر می‌گردانم، چطور باید بپرسیم که بریتانیا در سال 2008 سند امنیت ملی که عنوان کامل national security strategy of the united kingdom، به عنوان دقت کنید که UK و نه بریتانیا! یعنی مربوط به هر پنجاه و سه کشور است و این در پنجاه و سه کشور پیاده می‌شود.

هجدهمین گزارش اختصاصی پایگاه تیه از سلسله مباحث امنیت در نبردگاه سایبر، قسمت چهارم (بخش پنجم)

پنجاه ودو کشور فدای استکبار جهانی برای تحقق نظم نوین جهانی

به گزارش خبرنگار سرویس راهبردی و نظامی پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، اندیشکده یقین در کارگاه امنیت در نبردگاه سایبر به بررسی امنیت سایبرنتیک پرداخته است، این کارگاه به بررسی آنچه نظارت جهانی توسط ایالات متحده و انگلیس نامیده شده، پرداخته است، و اسناد معتبری که از سوی نهادهای مرتبط آمریکایی منتشر شده است، ضمیمه این دروس گشته است. (برای مشاهده بخش چهارم از قسمت چهارم کلیک کنید.)

بر ما لازم است که در چگونگی اداره مستعمرات خود دوباره اندیشه کنیم، چرا که بعد از گذشت 300 سال دوباره امروز به آن اشاره می‌کنند، در فیلم جیمز باند، مدیر مستقیم دارد و از مدیران ارشد MI6 خانم مسنی است و اتفاقاتی می‌افتد که در حوزه لندن انفجاری صورت می‌دهد. وزیر دفاع اینها را بازخواست می‌کند و در یک دادگاه خصوصی وقتی از آنها می‌پرسند که پس شما چه می‌کردید و این انفجار در مقر MI6 در لندن اتفاق افتاده، صحبتی که این مدیر ارشد می‌کند، در جواب وزیر دفاع می‌گوید من فکر می‌کنم دنیای متفاوتی را نسبت به شما می‌بینم و حقیقت این چیزی است که من می‌بینم و وحشت زده هستم؛ چون دشمنانمان دیگرشناس نیستند و روی نقشه وجود ندارند، اهل هیچ ملیتی نیستند و آنها کلا اشخاص ناشناسی هستند.

ملیت دنیایی ما دیگر شفاف نیست و خیلی کدر تر است تا در سایه‌هاست و این قسمت جایی که ما باید به سایه برگردیم، روندی است که اینجا یک نواندیشی کنیم و بعد از این نو اندیشی چه صورت می‌گیرد؟ عملیات همفر! به جای اینکه از طریق کمپانی هند شرقی به صورت مستقیم بریتانیا نخواهد با مردم درگیر شود و مثلا ما به عنوان حوزه اسلامی درگیری فرقه‌ای میان‌مان ایجاد شود تا آنها بتوانند به صورت اینکه اصلا احساس نشود در صحنه نقشی داشته باشند و از این وضعیت استفاده کنند و استعمار خودشان را گسترش بدهند.

 

تیه/دشمن شناسی / یهود / صهیونیسم

 

پیشمرگان GCHQ

یعنی یک رونده عیان به نهان در سیصد سال پیش انجام شد و دقیقا اینجا هم در سال 2012 همین را اشاره می‌کنند. اینکه باید به سایه‌ها برگردیم، سیستم سایبرنتیک و اطلاعاتی بریتانیا است که در مقایسه با چیزی که آمریکا با NSA، استرالیا با ASD، نیوزیلند با GCSP و کانادا با CSP پیاده می‌کند؛ از این جهت حائز اهمیت هست که آن چهار سازماندهی، واحد اجرایی هم دارند. یعنی مثلا NSA به عنوان نمونه قسمت دست راستی دارد تحت عنوان سایبرکامانت و سریالی هم برایش ساختند، به عنوان اینتلیجنت که حتما آن را ببینید.

این سریال فضای سایبر کاماند را نشان می‌دهد و مدیریتش که به چه سمتی می‌رود. اما واحد GCHQ نیروی اجرایی ندارد، این نهاد به طور کلی خیلی ناشناخته است و همان تفوق اطلاعاتی و بحث نهان شدنی که چه بحث صد سال پیش با دو بال اندیشه و چه الان با رفتن در سایه، به دنبال فرو رفتن در سایه است و دو نکته را در مورد United Kingdom در نظر داشته باشد، یکی اینکه در این پنجاه و سه کشور اینطور نیست که در دوره جدید فقط مستعمره باشند و با سیستم سایبرنتیک که پیاده شد، هر کدام از کشورها یک دولت در سایه برای متحده پادشاهی دارند و اگر دوباره هیتلر جدیدی آمد و دوباره منطقه بریتانیا را حتی توانست اشغال کند و آنجا را از بین ببرد، پنجاه و دو نایب دیگر وجود دارد تا دوباره بتوانند همین قدرت را سرپا نگاه دارند، بدون اینکه چیزی بخواهد عوض شود.

مسئله دوم در سیر اینتلیجنس در فصل یک شخصیت محوری گبلیل که تلفیقی از بیوسایبر هست، یعنی خودش به عنوان یک موجود بیولوژیک انسان است و اون چیپست سایبری که در مغزش وجود دارد درست محور فیلم را تشکیل داده است و در ظاهر نقش اصلی کسی بود که به عنوان کماندوی سایبری تمام امور را در حوزه فضای سایبر انجام می‌دهد. اما از کسی که باید نگهداری کند، نه مدیر سایبرکاماند و نه رئیس NSA، بلکه دکتری است که روی یک جهش ژنتیکی خاص کار می‌کند تا بتواند وضعیت این را stable کند و از نمونه چند تای دیگر هم روی سایبر کاماند ایجاد کند.

 

تیه/دشمن شناسی / یهود / صهیونیسم

 

CDC چگونه وارد GCHQ می‌شود؟

خیلی واضح نشان می‌دهند که چطور CDC وارد NSA می‌شود و از طریق سیستم سایبرنتیک که در اختیار دارد و از طریق فعالیت‌های DNA و جهش‌های ژنتیکی قدرت آینده را رقم بزنند، چیزی که به آن بیوسایبر می‌گویند و الان در حال وقوع هست، با توجه به اینکه دنیای ما شفاف نیست لذا در سایه‌ها است، جایی که ما باید به آن برگردیم و نهایتا از وزیر دفاع این را می‌پرسد که از خودتان بپرسید، چقدر احساس امنیت می‌کنید؟ وقتی این سوال را دقت کنید، بریتانیا این سوال را می‌پرسد که اگر قرار است اتفاقی بیفتد غیر از اینکه خودش در یک کمربند امنیتی بود یعنی خودش فرمانده است و نه چشم و چهارده چشم جلویش را کاملا گارد بستند تا از نظر سایبری اگر کسی بخواهد نفوذی به قسمت‌های زیرساخت حساس سخت افزاری انجام بدهد، اول از طریق آن سیستم باید واگذار کند و کابل‌هایی هم که از آنجا گذر می‌کرد، مستقیما بعد از اقیانوس آمریکا و مراکز مختلف NSA وارد شد.

نه فقط درخواست جزیره بریتانیا، استراتژی امنیت ملی‌شان را وقتی می‌خواهند تدوین کنند، دو قسمت خیلی مهم برای ما که ایرانی هستیم، دارد: اول اینکه در مقدمه خط اول حرفش این است، تامین امنیت برای کشور و شهروندان همچنان مهمترین مسئولیت حکومت است.

یعنی همان بحث امنیت پایه بودن بریتانیا است، بعد از اینکه این مقدمه و خیلی از مسائل را بررسی می‌کند و در حوزه تهدید شناسی که چالش‌های امنیتی شان اولین تهدید را تروریسم گرفته است، تعدادی تهدید را بر شمرده است، اولی را تروریسم گرفت و زیر تروریسم توضیحی آوردند، سندشان این است که انگلستان در برابر تهدید جدی و مداوم افراط‌گرایان خشونت طلبی قرار دارد که ادعا می‌کنند به نام اسلام فعالیت دارند. این نگاه انگلستان به ما در سند رسمی استراتژی امنیت ملی 2008 هست و فقط سوال این است که اگر به اعتراف مامور اطلاعاتی خودشان مستر همفر جریانات وهابیت که بعد قضیه‌ای مثل داعش امروز، جبهه النصره و سازوکار تکفیری‌ها با مدل‌های مختلفشان و حتی اخوان‌المسلمین در قسمت افراطی از خودشان است و هیچ وقت شما نمی‌بینید اینها علیه سیستم انگلیس و طرفداران انگلیس صحبتی کنند.

 

تیه/دشمن شناسی / یهود / صهیونیسم

 

نگاه حاکمیتی اهل سنت به دنیا

اهل تسنن هم که در مبانی صریح هر چهار شاخه‌شان با‌ صراحت می‌گویند که هرکسی حاکم بود ما باید بپذیریم، یعنی آیه اولی الامر را اینگونه ترجمه می‌کنند. هر کسی حاکم بود ما می‌پذیرم و نباید علیه وی انقلاب شود. تنها نگاه انقلابی در کل دایره اسلام از تحریفی تا اصل فقط نگاه شیعه اثنی عشری است که می‌تواند برای منافع بریتانیا خطر ساز باشد. همانطور که این کشور یک بار از دست خودشان در آورد و الان هم در منطقه این تاثیر را می‌گذارد و خیلی راحت می‌شود به این نتیجه رسید که این جمله و منظورش از افراط گرایان خشونت طلب ادعا می‌کنند به نام اسلام و اسمش را تروریسم می‌گذارد.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید