امروز : 11 خرداد 1399::04:17
کد خبر : 2730
پنجشنبه 30 دي 1395 - 13:05

در برنامه عصر مطرح شد،

در جنگ منطقه‌ای بر روی چه کشوری نمی‌توان حساب باز کرد

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: در آمریکا روزانه در حدود سالیانه 29 هزار نفر از طریق سلاح هم دیگر را می‌کشتند، این کجایش انسانیت است؟ در صورتی که ما در جنگ 8 ساله دفاع مقدس آنقدر شدید بود که به طور متوسط سالیانه 25 هزار تا شهید داشتیم. همین نشان دهنده یک حالت وحشی گری در آمریکا است که خود کارتل‌هایی که سلاح دارند و می‌خواهند بفروشند، مردم را به جان هم می‌اندازند

گفتگوی نادر طالب زاده و سردار اسماعیل کوثری پیرامون مسئله جنگ و دفاع (بخش دوم)

در جنگ منطقه‌ای بر روی چه کشوری نمی‌توان حساب باز کرد

به گزارش خبرنگار سرویس نظامی و راهبردی پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، پنج شنبه 4/6/95 برنامه عصر مهمان سردار کوثری بود تا در پی اتفاقاتی که در غرب آسیا در حال رویداد است و از طرفی سابقه حضور این سردار گرانقدر در دفاع مقدس، به بررسی تفاوت‌های این دو جنگ بپردازد. (برای مشاهده بخش اول کلیک کنید.)

سردار کوثری: وسط عملیات والفجر 4 با چشم بگو مگو دو فرمانده را دیدم که در نهایت ادب بود. یعنی ما دو تمدن داریم و اصلا غرب نمی‌داند که با اسیران چگونه برخورد کردیم، خودمان هیچ اقدامی برای تبلیغ این نداشتیم. یک کلمه‌ای در بین رزمندگان باب شده که هیچ موقع فرمانده نمیگفت: برید. می‌گفت: برویم! یا حتی بیایید. مثل شهید مهدی باکری، شهید همت، شهید خرازی و همه فرمانده‌ها همیشه می‌گفتیم که بهترین امکانات یا هر چیز برای آن کسی است که در خط مقدم هستند و نه اینکه برای فرمانده باشد.

یعنی این باعث قوت قلب می‌شد که خود امام فرمانده کل قوا بودند و همیشه می‌گفت: من برای شما دعا می‌کنم که خدمتگزار شما هستم، خیلی فرق می‌کند که چرا رزمنده‌ها به آنجا می‌رفتند، نصیحت می‌کرد و همه گریه می‌کردند. چون چهره امام را می‌دیدند و زمانی که تسخیر کرد، هر چه بگویید عمل می‌کند. لذا فرماندهی اینگونه باشد و قلب‌ها را تسخیر می‌کند. لذا اینها را در بچه‌های عراق پیاده کردند و شکست دادند. این مسئله که امروز در سوریه هم پیاده می‌شود.

طالب زاده: بخش مهمی که در سوریه است و عراقی‌ها، افغانستانی‌ها و هم پاکستانی‌ها هستند. استکبار جهانی آمده تا اسلام را از بین ببرد و این را بگویم که مردم مظلوم سوریه مگر چه کار کردند که اینان را به جان مردم سوریه انداختند، مثلا: عراق چیکار کردند. کسانی بودند مثل صدام حسین و حزب بعث و غیره آمدند حرف امریکا و ابر قدرت‌ها را گوش دادند و علیه ما جنگ کردند، مردم نبودند و ما با مردم سر جنگ نداریم بلکه با کسانی که می‌خواهند مردم را این چنین به وحشت بیاندازند.

آن موقع می‌گوییم چرا باید این طوری باشد. ما فرهنگ دفاع، مقاومت و ایستادگی را تقدیم ملت‌ها کردیم. الان ایران عقب ایستاده و ناظر مسائل در سوریه است، ما مستشار داریم. آن طرف دیگر تکفیری‌ها با هماهنگی و اقدام پشت صحنه استکبار هستند، ولی این طرف ایران ناظر است ولی همین نظارتش ترسناک است، یعنی به خاطر عقبه‌ای که وجود دارد و می‌دانند ایران چه سابقه‌ای دارد و همه اینان می‌دانند که ابهت سکوتش ترسناک است. در هفته گذشته پایگاه دادیم برای هواپیمای روسی تا سوخت گیری کنند و مسافت را کمتر نماید. تبلیغات شد و چقدر آمریکایی‌ها نگران داعش بودند. چه تعداد مقالات آمد که این اتحاد به اصطلاح بازی را عوض می‌کند و بعد از مدتی تمام شد و برگشتند، تصور نمی‌کردند که این کار بزودی انجام شود.

کوثری: این نکات از همان ابتکارات و خلاقیت‌ها در بحث ایجاد وحدت است. موقعی که بین کشورهای منطقه می‌بینند که از آن طرف دنیا امریکا، انگلیس و صهیونیسم در منطقه می‌آیند تا برای ملت‌ها آنچنان ناامنی ایجاد می‌کنند. اینجا است کسانی که دلشان برای مردم می‌سوزد، سران کشور با هم یکی می‌شوند. آمریکایی‌ها از این ناراحت هستند که فقط می‌خواهند جنایت در دنیا حکم شود و از این مسئله ناراحت هستند. چرا شما ناراحت هستید؟ چرا داعش را به وجود آوردید.

القاعده، طالبان، امریکا، عربستان، امارات و نیرویی را از پاکستان گرفته است، یعنی سی و خورده سال پیش همین القاعده چه کار کرد؟ خودشان گفتند دو تا ساختمان دو قلو را زدند با هواپیمایی که دزدیده بودند. در نهایت معلوم شد که کار خود عربستان است، اما آمدند این عملیات را انجام دادند. بعد بوش چه گفت: ایران محور شرارت، به ایران چه ربطی دارد؟ نگاه کنید که ایران محور شرارت و من به 22 کشور حمله می‌کنم. عین جمله‌ای که پخش شد. در اینجا سرای ملت‌ها آمدند که با مردم هستند و به معنای واقعی عینا آمریکا نیست که فقط یک رای حزبی بگیرند و احترامی به آنان نگذارد.

در آمریکا سالیانه 29 هزار نفر توسط سلاح کشته می‌شوند

همین امروز می‌خواندم که در آمریکا روزانه در حدود سالیانه 29 هزار نفر از طریق سلاح هم دیگر را می‌کشتند، این کجایش انسانیت است؟ در صورتی که ما در جنگ 8 ساله دفاع مقدس آنقدر شدید بود که به طور متوسط سالیانه  25 هزار تا شهید داشتیم. همین نشان دهنده یک حالت وحشی گری در آمریکا است که خود کارتل‌هایی که سلاح دارند و می‌خواهند بفروشند، مردم را به جان هم می‌اندازند حتی در داخل خودشان.

مسئله این است که ما می‌خواهیم این را بگوییم که در منطقه با پول عربستان و سیاست‌های آمریکا و آموزش بعضی از کشورها آمدند و از هفتاد و هشت کشور در قالب داعش و تکفیری این چنین به جان ملت‌ها انداختند. حالا امریکا حمایت نکند، اصلا از هواپیمایی بلند نمی‌شود که حمله کند. زمانی که خودتان می‌گویید مبارزه با تروریسم، چرا دوگانه برخورد می‌کنید، چرا می‌گویید تروریست خوب؟ مگر تروریست خوب و بد داریم. تروریست که می‌آید و آدم می‌کشد.

طالب زاده: اینجا «گوردن داف» یک افسر باز نشسته است و مشاور امنیتی چندین شرکت سردبیر نشریه‌ای اینترنتی است که همه سربازان قدیمی آمریکایی هستند که در جنگ ویتنام به بعد حضور داشتند. خوب است که بدانیم خیلی از نظامی‌ها در آمریکا به حدود ژنرالی دست پیدا می‌کنند که مخالف هستند.

کوثری: آمریکا بتواند یکه تازی کند که خودش تصمیم بگیرد و برای دنیا بالاخره الان چین، روسیه، ایران و کشورهای منطقه خودشان حرفی برای گفتن دارند و لذا این سیاست‌هایی که امریکایی‌ها به صورت مبتکرانه و یک طرفه می‌خواهند در دنیا حاکم کنند و گذشته است که این سیاست‌ها برای جنگ جهانی دوم بود، الان دیگر نمی‌پذیرند. لذا آمریکایی‌ها به خاطر این هم عصبانی هستند که چرا حرف ما عینا در منطقه اتفاق نیفتاده است و اینکه هر چقدر هم بگذرد، کشورهای دیگر هم می‌پیوندند و واقعیت را می‌بینند که امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها دروغ می‌گویند. به خاطر همین است که کشورهای دیگر به هم نزدیک می‌شوند و اتحاد بسیار قوی ایجاد می‌کنند و این است که برای آمریکایی‌ها مسلما خطر است و می‌بینیم که حتی ترکیه با آمریکایی‌ها خیلی نزدیک است.

ترکیه مواضع قبلی خود را کنار گذاشته و البته نمی‌خواهم این را بیان کنم که نظریه‌ای هست درباره ثبات قدم ترکیه و معتقد است ترکیه معمولا ثبات قدم در سیاست‌هایش ندارد.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید