امروز : 07 خرداد 1399::19:35
کد خبر : 2706
دوشنبه 27 دي 1395 - 01:18

سلسله مطالب پایگاه تیه در معرفی کتاب‌های یهودپژوهی، صهیونیسم‌شناسی(104)

کتاب «طب استعماری، عوارض تغذیه ناسالم و داروهای شیمیایی»

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: امام خمینی رحمه‌الله‌علیه در بیانی حکیمانه می‌فرمایند: «غرب در همه‌چیز استعماری دارد؛ طب استعماری، فرهنگ استعماری که برای کشورهای عقب‌افتاده صادر می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند ما وابسته باشیم و چیزهایی که به ما می‌دهند وابستگی می‌آورد. اگر می‌خواهید رشد حقیقی پیدا کنید و مستقل شوید اول این وابستگی فکری و قلبی را کنار بگذارید.»

طب استعماری، ترفند چند ده‌ساله امپریالیسم برای نفی هویت، خود‌باوری و خودکفایی

کتاب «طب استعماری، عوارض تغذیه ناسالم و داروهای شیمیایی»

سرویس علم و فلسفه پایگاه جامع حوزوی صهیون‌پژوهی تیه - مهدی غلامی: طب استعماری، طب مافیایی و شبکه درهم‌تنیده‌ای است که فرآیند تهیه و تولید تا توزیع داروهای شیمیایی در میان ملت‌ها به‌ویژه ایران و منطقه خاورمیانه را در برمی‌گیرد. طب استعماری، تنها ازنظر اقتصادی و مالی مردم را نشانه نمی‌گیرد بلکه جان و روان آحاد ملت‌ها را برای رسیدن به سودهای کلان هدف گرفته است. طب استعماری، ترفند چند صدساله امپریالیسم فرهنگی برای تضعیف نیروی انسانی و غارت منابع ملی ملت‌ها و عادت‌مند کردن آن‌ها به مصرف مواد شیمیایی، نفی هویت، خود‌باوری و خودکفایی ملی است. کتاب طب استعماری، عوارض داروهای شیمیایی، گوشه‌هایی از این گرایش مبارک را با توجه به ابعاد همسازی‌ها و چالش‌های طب مدرن و طب سنتی به تصویر می‌کشد.

طب استعماری/تیه

اکنون‌که به همت پیشگامان این حوزه‌ی فاخر، نهضت احیای طب اسلامی ـ ایرانی شکل‌گرفته است دفاع از حریم طب سنتی به‌مثابه‌ی یک وظیفه‌ی ملی بر دوش همگان به‌ویژه فرهیختگان و دانشوران عرصه‌ی فرهنگ میراث مکتوب و باورمندان سترگ این خطه‌ی هنرپرور، رویکرد نوینی را نوید می‌دهد که بهره‌مندی از منابع گیاهان دارویی از جلوه‌های درخشان این حرکت امیدبخش است.

معرفی نویسنده کتاب

این کتاب توسط دکتر محمد دریایی، متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی نوشته‌شده است. ایشان متولد 1330  در تهران و فارغ تحصیل دانشگاه تهران در رشته علوم زیستی (بیولوژی) گرایش گیاه‌شناسی و گیاهان دارویی بوده و در سال 1358 فارغ‌التحصیل شده‌اند و با اخذ مدرک تخصصی وارد عرصه‌ی طب اسلامی و طب سنتی که درواقع مجموعه‌ی طب ایرانی را به وجود می‌آورد، شده و تحقیقات خود را بر همین پایه ادامه داده‌اند. پدر و اجداد ایشان از بزرگان جهرم می‌باشند و دایی جدّ پدری ایشان آیت‌الله سید عبدالحسین لاری مجتهد معروف که از سران مبارز علیه انگلیس و مزدوران او در منطقه فارس و بوشهر بوده که اقدامات استعمارگران در خلیج‌فارس را خنثی و محکوم‌به شکست نمود.


اولین کتاب تحقیقی نویسنده محترم در خصوص علل تحریم گوشت خوک ازنظر دین و دانش بود که در سال 1352 به چاپ رسید. در خدمت اساتید بزرگی چون شهید دکتر پاک‌نژاد، دکتر غیاث‌الدین جزایری، دکتر حسن ابراهیم‌زاده چهره‌ی ماندگار، دکتر احمد قهرمان (مورفولوژیست)، دکتر شیبانی (فیزیولوژیست)، دکتر ملک‌زاده (میکروبیولوژیست)، تلمّذ نموده‌اند. با توجه به اینکه ایشان به دو زبان عربی و انگلیسی تسلط کافی دارند همواره به منابع اصلی کتب طب سنتی و آموزه‌های اسلامی مراجعه و گزاره‌ها را از اصلی‌ترین منابع اولیه کسب نموده و ترجمه‌ی دقیق و تحلیل پژوهشی به زبان روز و نیز مراجعه به منابع خارجی توانسته‌اند آثار مفیدی که ارزش ارائه به جامعه را دارد تقدیم نمایند. در سال 1380 با جمعی از دوستان همفکر در طب ایرانی، انجمن ترویج گیاهان دارویی را تأسیس نموده و بسیاری از مشتاقان را از منبع فیّاض طب اسلامی و طب سنتی آموزش داده و در سال 1391 جامعه‌ی احیاگران طب ایرانیان را به همت عده‌ای دیگر از پژوهشگران به ثبت رسانیدند که ریاست هیأت مدیره‌ی این مجموعه به عهده‌ی ایشان محول گردید.

معرفی کتاب طب استعماری

بنابر گفته نویسنده، بعد از ترجمه کتاب «درمان‌های طبیعی که ‌آن‌ها نمی‌خواهند ما بدانیم » نوشته نویسنده منصف آمریکایی به نام کلمین ترادو، برای ایشان ایجاد انگیزه‌ای شد برای نگارش کتاب طب استعماری.

کتاب طب استعماری در بیان توضیح سیاست‌های استعماری و سیاست‌های بیوتروریستی و صهیونیستی هست و اینکه چگونه درراه تولید و توزیع داروهای شیمیایی تلاش می‌کنند و ملت‌ها را استعمار می‌کنند و از این طریق منافع سرشار دلاری می‌برند و ملت‌ها را از بین می‌برند.


این کتاب در 23 فصل نوشته‌شده است که عبارت‌اند از:

طب استعماری/تیه

فصل اول؛ بازنگری در طب استعماری

در این فصل نویسنده با تعریف استعمار و طب استعماری و چگونگی جدایی طب از حکمت و اینکه دستاویزی برای قدرت‌های استعمارگر که ملت‌ها و ممالک مختلف جهان و ایران را به استعمار خود درآورند و وابستگی هر چه بیشتر آن‌ها به خود را رقم بزنند.

فصل دوم؛ تعریف و توصیف دارو

در این فصل نگارنده درصدد بیان تعریف دارو و وضع داروسازی در ایران و خواص و عوارض داروها و چگونگی اثر دارو و همچنین عوارض داروهای ضد سرطانی و میزان شیوع عوارض جانبی داروها و ارزیابی عوارض داروهای شیمیایی و عدم رعایت اصول مربوط به تجویز دارو، که متأسفانه در کشور ما این اصول کمتر رعایت می‌شوند، می‌پردازد و اینکه چگونه کشورهای تولیدکننده و استعمارگر، کشورهای جهان سوم و ملت‌های مسلمان را به بازاری برای صدور داروهای از رده خارج‌شده و موش آزمایشگاهی برای آزمون‌وخطاهای داروهای شیمیایی  قرار داده‌اند.

فصل سوم؛ اثرات جانبی و بیماری‌زای داروهای شیمیایی

این فصل بحث و گفتگو پیرامون زیان‌های داروهای شیمیایی و صنعتی(که حتی بسیاری از پزشکان طب جدید، معتقدند که بیماری‌هایی هستند که توسط نسخه پزشک طب جدید به وجود می‌آید) و گزارش‌های تکان‌دهنده در مورد عوارض داروها به‌طور عام و بعضی از داروها به‌طور خاص را در برمی‌گیرد.

 

دارو/طب استعماری/تیه

 

فصل چهارم؛ علل افزایش تعداد بیماری‌ها در اجتماعات بشری

این فصل به‌نقد و بررسی علل فزاینده بیماری‌ها می‌پردازد و عوامل زیر را ازجمله علل فزاینده بیماری‌ها برمی‌شمرد:
1-ضررهای مکتب پاستور
2-افراط در مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها
3-مقاومت به داروهای ضد میکروبی.

افزایش بیماری‌های مزمن و گسترش روزافزون بیماری‌های روانی در دنیای مدرنیته و فراوانی بیماری‌های روحی-روانی در عصر تمدن، موضوعاتی است که در این فصل به آن پرداخته می‌شود و در آخر وجوب شرعی اجتناب از داروها ذکر می‌گردد.

فصل پنجم؛ داروهای شیمیایی و سودهای کلان صنایع داروسازی

این فصل این مطلب را بیان می‌کند که صاحبان صنایع داروسازی شیمیایی در پی سودهای کلان خود هستند و فقط انگیزه‌ای مادی نه درمان قطعی بیماری‌ها رادارند و سازمان‌های غذا و دارو(FDA) برخلاف فکر مردم حامی افراد بیمار نیست و آنچه این سازمان آمریکایی انجام می‌دهد و آنچه که عموم مردم فکر می‌کنند مانند اختلاف شب و روز است و اینکه این سازمان چگونه به درمان‌های طبیعی و طب گیاهی شلیک می‌کند  و در ادامه اسراری پنهان در مورد(FDA) بیان می‌شود.

فصل ششم؛ اشتباه عمومی در مورد پیشرفت علم طب

این فصل به‌اشتباه عمومی در مورد پیشرفت علم طب نوین که باعث انحراف طب از مسیر اصلی خود و گرفتاری بشریت در چنته‌ی آزمایش‌های داروهای شیمیایی و اعمال جراحی‌های غیرضروری و سوداگرایانه که باعث تحمل هزینه‌های سنگین بردوش مردم ملت‌ها شده است، می‌پردازد.

فصل هفتم؛ انحراف دانش طب از مسیر اصلی

در این فصل به انحراف دانش طب از مسیر اصلی خود و اینکه علم‌زدگی علت اساسی عدم تعهد دانش نوین است و  باعث هرج‌ومرج در عرصه دانش طب شده است، می‌پردازد و متذکر زیان‌های اثبات‌شده داروهای شیمیایی و همچنین زیان‌های بیولوژیک آدرنالین و افدرین می‌شود.


در پایان این فصل در مورد جایگزین‌های طبیعی داروهای شیمیایی صحبت می‌شود و گونه‌ای از صمغ به نام گوم آمونیاک به‌عنوان جانشین طبیعی آدرنالین و افدرین معرفی می‌شود و به تاریخچه گوم آمونیاک و خواص شگفت‌انگیز آن و پژوهش‌های علمی دقیق ایرانی‌ها در مورد خواص درمانی گوم آمونیاک می‌پردازد و ارزش صمغ‌های گیاهان دارویی ایران که موجب شگفتی بیگانگان شده است را بیان می‌کند.

فصل هشتم؛ کنترل علائم بیماری به‌جای درمان علت‌ها

در این فصل نویسنده به این مسئله می‌پردازد که طب رایج با آن دیدگاه اجزا نگر خود، بیماری را صرفاً مجموعه‌ای از علائم و نشانه‌ها دانسته و چون به ذهن و روان که احاطه کامل بر جسم دارد توجه لازم را ندارد، ریشۀ بیماری را جسم فرد دانسته و تلاش خود را صرف کنترل علائم درگیر کننده آن می‌کند. به چنین درمان‌هایی اصطلاحاً درمان‌های علامتی یا سرکوبگر میگویند و ازآنجایی‌که سرکوب سیستم ایمنی یکی از مهم‌ترین و بارزترین جلوه‌های سرکوب علائم بیماری در طب رایج است، در مورد آن بیشتر سخن می‌گوید و در آخر به متکی بودن طب رایج به روش‌های آزمون‌وخطا می‌پردازد.

فصل نهم؛ مسمومیت و عوارض جانبی داروها

این فصل درصدد بیان عوارض خطرناک داروهای شیمیایی و اینکه مسمومیت و خطرات حاصل از آن چیزی نیست که امروز و دیروز به آن پی برده باشند، هست و آسیب و زیان‌های داروهای خواب‌آور را یادآور می‌شود و سمیّت و عوارض داروهای شیمیایی از دیدگاه دانشوران علم طب را بیان می‌کند. و در آخر نگاهی اجمالی به لیست داروهای شیمیایی و عوارض جانبی آن‌ها دارد.

فصل دهم؛ اعمال جراحی غیرضروری و سوداگرانه

این فصل به بررسی بحث و گفتگو پیرامون در جراحی‌های سودجویانه و غیرضروری را در برمی‌گیرد و اینکه این‌گونه ابزارها موجب ناکامی در درمان شده است.

فصل یازدهم؛ فاجعه‌ای مدرن به نام بیماری‌های عصبی

در این فصل به موضوع بیماری‌های روانی که فاجعه‌ای مدرن و ساخته‌وپرداخته شده دست کمپانی‌های دارویی صهیونیستی غربی است، پرداخته می‌شود.

فصل دوازدهم؛ تغذیه‌درمانی بهترین گزینه برای درمان بیماری‌ها

این فصل به این نکته که تغذیه‌درمانی بهترین گزینه برای درمان بیماری‌ها است می‌پردازد و حیات طیبه را در پرتو غذای سالم می‌داند و غفلت از آثار درمانی غذاها و عدم استفادۀ سریع از دارو را متذکر می‌شود و برخی از احادیث و همچنین خواص برخی از معجون‌ها و غذاهای مغذی ایرانی که بر این مهم تأکیددارند، را ذکر می‌کند.

فصل سیزدهم؛ داروی گیاهی یا داروی شیمیایی

این فصل پیرامون معجزات گیاهان دارویی و نمونه‌ای از آن هست و متذکر می‌شود که موقع آن رسیده است که مردم با این حقایق آشنا شوند تا زمینه برای افشای حقایق گران‌بهاتری آماده شود و به این هرج‌ومرج پزشکی و دارویی خاتمه داده شود و جان و مال مردم، دست‌خوش یغماگری عده‌ای استفاده‌جو قرار نگیرد.

 

دارو گیاهی/طب/تیه

 

فصل چهاردهم؛ یک گیاه دارویی مفید به‌جای کورتیزن

این فصل پیرامون گزینه‌های ممتاز گیاهی برای داروهای شیمیایی و نهضت احیاگر طب سنتی و گیاهان دارویی ایران و همچنین به بیان نسخه شگفت‌انگیز گیاهی و طبیعی برای درمان انواع رماتیسم مزمن، هست. و در آخر جلوه‌هایی از مفید بودن گیاهان دارویی را متذکر می‌شود.

فصل پانزدهم؛ پس چه باید کرد

این فصل به ناکارآمدی طب جدید در درمان بیماری‌ها می‌پردازد و به همین علت احیاء طب سنتی و رویکرد به طب اسلامی یک ضرورت ملی، اعتقادی برمی‌شمرد.

فصل شانزدهم؛ پیشینۀ تاریخ پزشکی در ایران

این فصل پیرامون پیشینۀ تاریخ پزشکی در ایران و دانشگاه جندی‌شاپور، مرکز پزشکی ایران در دوره باستان،  و همچنین شیوۀ کار پزشکی در دانشگاه جندی‌شاپور می‌باشد.

فصل هفدهم؛ تحقق پارامترهای حماسه اقتصاد مقاومتی

در این فصل نویسنده خودباوری و خودکفایی را تنها راه رهایی از چنگال سوداگری دارویی غربی‌ها می‌داند و متذکر خواص بسیار زیاد پوست بید می‌شود که منشأ اصلی آسپرین هست، می‌شود.

فصل هجدهم؛ داروهای گیاهی الگوهای تحول برانگیز نظام سلامت و درمان

این فصل در مورد داروهای ساخته‌شده از گیاهان دارویی می‌باشد و گروه‌ درمانی، شکل دارویی، موارد مصرف، مواد مؤثر گیاهی، دستور مصرف، موارد منع مصرف، عوارض جانبی و هشدارها و توصیه‌های مربوط به این داروها را ذکر می‌کند.

فصل نوزدهم؛ امتیازات و دلایل برتری طب اسلامی و سنتی

در این فصل توطئه استعمار در ترویج ترفندهای استکباری و امپریالیسم فرهنگی را می‌خوانیم که چگونه به‌وسیله طب بر دیگر کشورها سیطره پیدا کردند و تنها راه برون‌رفت از سیطره استکبار درزمینۀ طب را احیای طب سنتی می‌داند که موانعی بر سر راه این مهم می‌باشد که آن‌ها را متذکر می‌شود و در آخر ویژگی‌ شیوه‌های درمان بالینی در طب سنتی را بیان می‌کند.

فصل بیستم؛ نگرشی تحلیلی بر ماهیت تاریخی و علمی حجامت

این فصل بحث و گفت‌وگو پیرامون مخالفت طب استعماری با حجامت و بیان خواص حجامت و چگونگی انجام آن را در برمی‌گیرد و همچنین به‌طور مفصل زالو درمانی و انواع آن و روش‌های درمانی به‌وسیله زالو را بیان می‌کند.

فصل بیست و یکم؛ جلوه‌یی از درمان‌های طبیعی در طب سنتی و گیاهان دارویی

این فصل به بررسی نحوۀ طبیعت‌درمانی در طب اسلامی و سنتی و معرفی مواد غذایی و دارویی مناسب برای بیماران مبتلابه سرطان و دیگر بیماری‌ها مانند حساسیت‌های فصلی، کبد چرب، سردرد‌های عصبی و میگرنی، بیماری‌های قلبی و عروقی، درمان چاقی، تصفیه خون، دندان‌ها و لثه، چشم‌ها، پوست، سیستم عصبی و ریه‌ها و همچنین داروهای گیاهی برای التهاب مفاصل و دیگر جلوه‌هایی از گیاهان دارویی در طب سنتی را در برمی‌گیرد.

فصل بیست و دوم؛ نفوذ مرموزانه و محرمانه نامحرمان در جوامع اسلامی

در این فصل نگارنده محترم موضوع نفوذ مرموزانه و محرمانه نامحرمان در جوامع اسلامی، و جاسوسی و ایجاد تفرقه آنان در جوامع اسلامی را به قلم نگارش درمی‌آورد و ترفندهای استعمار در هژمونی امپریالیسم فرهنگی و دین زدایی را بیان می‌کند.

فصل بیست و سوم؛ رویداد هولوکاست واقعی در ایران

در فصل آخر نویسنده اوضاع اجتماعی و اقتصادی و سیاسی در اواخر قاجار و اوایل پهلوی و حوادث مربوط به قحطی تحمیلی سال‌های 1917 تا 1919 می‌پردازد و جنایت و کشتار بی‌رحمانه انگلیسی‌ها و قاتلین ملت‌های مظلوم در ایران را به تصویر می‌کشد که در این واقعه هولناک نیمی از جمعیت آن زمان ایران که قریب به 9 میلیون نفر بودند، به کام مرگ می‌روند و هلوکاست واقعی در ایران به وقوع می‌پیوندد.

اطلاعات کتاب‌شناختی:

سرشناسه: دریایی،محمد رسول،1330
عنوان و نام پدیدآور : طب استعماری: عوارض تغذیه ناسالم و داروهای شیمیایی / محمد دریایی
مشخصات نشر: تهران: سفیر اردهال 1392
مشخصات ظاهری: 728 ص
شابک: 300000ریال: 3-103-313-600-978
وضعیت فهرست‌نویسی: فیپا
یادداشت: کتابنامه : ص 713
عنوان دیگر: عوارض تغذیه ناسالم و داروهای شیمیایی
موضوع: داروهای گیاهی
موضوع: داروشناسی
موضوع:رژیم غذایی درمانی
موضوع: تغذیه
رده‌بندی کنگره: 1392 2ط4د/164RS
رده‌بندی دیویی: 32/615
شماره کتابشناسی ملی: 3364975  


بنای نویسنده در این اثر بر این بوده که کلیات بحث را از گفته‌های اساتید بزرگ چون دکتر پاک‌نژاد و دکتر غیاث‌الدین جزایری و سایر اساتید دانشگاه تهران گرفته ولی مطالب بر اساس ترجمه، تحقیق و تحلیل‌های خود نویسنده، در عین استحکام و غنای متن با زبانی علمی و قابل‌درک برای اقشار مختلف جامعه به نگارش درآمده است.


منبع : پایگاه جامع حوزوی صهیون‌پژوهی تیه
کد خبرنگار : 18
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید