امروز : 07 خرداد 1399::15:12
کد خبر : 2646
شنبه 18 دي 1395 - 14:10

در دیدار تحریریه تیه با مدیران مرکز مطالعات فلسطین مطرح شد؛

تلاش های بسیاری صورت گرفته است تا فلسطین از یادها برود

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: مسئله فلسطین و پرداختن به آن از جمله مهم‌ترین مسائل است، از سوی دیگر شیوه پرداخت مسائل بایستی تغییر کند. اعضای تحریریه و دبیران پایگاه صهیون‌ در دیدار با مرکز مطالعات فلسطین پیرامون مسئله فلسطین گفتگو کردند.

دیدار اعضای تحریریه پایگاه صهیون‌پژوهی تیه با دکتر رمضانی گل‌افزانی و مسئولین مرکز مطالعات فلسطین

تلاش های بسیاری صورت گرفته است تا فلسطین از یادها برود

به گزارش خبرنگار سرویس فلسطین پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، روز چهارشنبه 15 دی ماه سال 1395 اعضای تحریریه پایگاه صهیون‌پژوهی تیه به مرکز مطالعات فلسطین، نهاد ریاست جمهوری رفتند و از این موسسه دیدن کردند، از جمله کتابخانه غنی این مرکز و آثاری که پیرامون فلسطین و مقاومت طراحی شده بود. سپس به دیدار دکتر صادق رمضانی گل‌افزانی رئیس مرکز مطالعات فلسطین رفتند و بعد از ارائه گزارشی از فعالیت‌های پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، وی به بیان اهمیت بحث پیرامون فلسطین پرداخت و گفت: این کمیته سال 69 بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان عالی ترین نهاد حمایتی از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به تصویب رسید و مسئولیت اجرایی جامعه، نظارت بر فعالیت‌های فلسطینی در کشور را بر عهده شخص رئیس جمهور گذاشتند.

جناب رئیس جمهور نماینده‌ای را تعیین می‌کنند، جناب آقای اختری ریاست این کمیته را برعهده دارند. در همین راستا سلسله فعالیت‌هایی را انجام می‌دهیم و کار اجرایی نمی‌کنیم، نهاد نظارتی و اشراف هستیم و بر روند فعالیت‌های فلسطینی که در کشور انجام می‌شود و انسجام بخشی بین آنها، NGO فراوانی در این زمینه فعال هستند، رسانه‌ها به صورت مستقل هر کسی تلاشی را انجام می‌دهند و ما هم رصد می‌کنیم. اطلاعاتی که می‌توانیم به دست بیاوریم، احیانا اگر موردی باشد که بلد کنیم و مورد توجه قرار دهیم، بدون تعارف و رودربایستی به صورت ایجابی و سلبی مسائل مورد نظر قرار می‌دهیم. فعالیت اخیر مبحث پژوهش و نموداری بود که توسط خانم امام دوست انجام شود و برای بعضی رسانه‌ها ارسال شد.

رئیس مرکز مطالعات فلسطین در ادامه افزود: جای تقدیر دارد که در سال 2011 به این طرف و بعد از بیداری اسلامی که موج فراموشی فلسطین استارت زده شد، جریان‌های مخالف و کسانی که نمک خوردند و نمکدان شکستند، جریان‌های فلسطینی که در سوریه بودند و به عنوان مهمان کشور سوریه بودند و نهایتا در برابر این جریان ایستادند و حتی شروع کردند و در راستای اسقاط نظام بشار اسد فعالیت‌های نظامی کردند و کار به جایی رسید که فلسطین در آستانه فراموشی قرار گرفت، باز هم مثل قبل و همیشه جمهوری اسلامی تنها کسی در کره زمین بود که آرمان فلسطین را زنده نگه داشت و سعی کرد که مهربانانه و پدرانه نسبت به تمام گروه فلسطینی که به نحوی نمکدان را شکسته بودند، نگاه کند و آغوش خودش را باز نگاه دارد.

مقام معظم رهبری با دیدگاه عالمان خودشان مجددا زمینه‌های بازگشت جریان‌های فلسطینی را فراهم کردند، تا جایی که انقسامی بین این ها شکل گرفت و حماس در جریان شدند، جهاد اسلامی تعدیل کرد، فتح همچنان در یک وادی سیر می‌کند. اجمالا نگاه جمهوری اسلامی ایران به لحاظ ثباتی که داشت، مسئله فلسطین را مجددا زنده کردو  جریان های اخوانی به دلیل وادادگی هایی که داشتند، برافراشته نگاه دارند، لذا یکی، پس از دیگری سقوط کردند، اما عملیات غربالگری را ما شاهد بودیم  آن هم به وجود آمدن یک نسل جدید و جوان در بیداری اسلامی است.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود

 

آنها تکیه خودشان را جمهوری اسلامی ایران می‌دانند و خط قرمزشان رژیم صهیونیستی و استکبار هست، در قاموس مصطلاحات نسل جدید غربالگری شده و بعد از جریان بیداری اسلامی که نسبت به مشایخ و پیران مبارز خودشان بدبین شدند، آغازین انقلاب اسلامی کتابهای بسیایر زیادی را نسبت به شخصیت امام نوشته بودند، در مورد این که اصلا تکیه گاه آنها به عنوان جریان‌های اهل سنت می‌تواند جمهوری اسلامی می‌باشد، اصلا مشئله شیعه و سنی ر مطرح نکردند. در آغاز انقلاب اسلامی لذا خیلی هایشان زندان رفتند و تشکلات خمینیون در مغرب عربی، در تونس بسیار خساراتی را برای جریان‌های اسلامی داشت، اما وقتی به قدرت رسیدند، وعده الهی است، فریادهای آنهایی که شکنجه می شدند در رژیم های بن علی، مبارک و ... خدای متعال کمک کرد و فرصتی را ایجاد نمود تا بتوانند به قدرت برسند.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود

 

اما اینها از این قدرت نتوانستند استفاده لازم را ببرند. رویکردهای مذهبی را تقویت کردند و یادم هست که چند سالی در تونس به عنوان رایزن فرهنگی بودم و با یکی از رهبران جنبش النهضه ملاقاتی داشتم و گفتم که شما چه می‌کنید؟ -وی دایی فردی بود که حرم امامین عسگریین را منفجر کرده بود ولی به دلایلی بعد از انقلاب نماینده مجلس تونس شده بود- گفتم به کجا می‌روید و چه خبر است؟ میزبان اجلاس معارضین سوریه بودند، وی گفت ما به قدرت رسیدیم و باید انتقام خودمان را از سال 1982 هما بگیریم، جریان هما در سال 1982 اخوان المسلمین قیام کردند و حافظ اسد سرکوب کرد و نهایتا تعدای تبعید و کشته شدند.

حبیب اللوز که نفر سوم کادر مرکزی النهضه است گفت: ما باید انتقام بگیریم و برای به نتیجه رسیدن اگر لازم باشد با اسرائیل هم تقاهم خواهیم کرد.

گفتم: شیخ شما منبر می‌روی و رهبر جریان دینی هستی و چطور جوانان شما می‌خواهند شما را باور کنند، چرا خط قرمزی برای خود قائل نیستید؟

 

تیه / دشمن شناسی / یهود

 

ادمه داد که ما بودیم ناتو را در منطقه آوردیم و نهایتا بحث فلسطین تبدیل به مسئله‌ای مبنایی شده ست، یعنی ترور مهندس تونسی در تونس که با حماس همکاری می‌کرد، ردپای اسرائیل  در تونس توسط همین جریان‌های اخوانی باز شد، یعنی مسئله خیلی جدی تر از این حرفها است، لذا ما به عنوان کمیته تلاش‌هایی را که موسسات مختلق رسانه های مختلف می‌کنند، مورد توجه قرار می‌دهیم و کاری که دوستان شما انجام دادند، دور نماند و زحمت کشیدید.

ما یکشنبه آخر هر ماه میزگردهای تخصصی داریم که از ساعت 3 الی 5 برگزار می‌شود و به عوان کلی‌اش فلسطین و افق آینده استو این ماه در 26 دی ماه با حضور خالد قدومی نماینده جنبش حماس برگزار می‌شود که البته دوستان می‌توانند شرکت کننند و ما از همین جا شما را دعوت می کنیم تا در این برنامه شرکت داشته باشید.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید