امروز : 24 شهريور 1398::21:44
کد خبر : 2605
سه شنبه 07 دي 1395 - 19:40

نقد و معرفی کتاب‌های حیات‌بخش به اساطیر صهیونیستی در عرصه ادبیات و هنر و سینما؛

افسانه هولوکاست در «ستاره‌‌ها را بشمار»

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: لوییس آن هامرزبرگ،نویسنده آمریکایی که آثارش را با نام «لوییس لوری» منتشر می‌کند، کتاب‌های زیادی برای کودکان و نوجوانان پدید آورده است. اثر جدید وی در مسیر تداوم اساطیر و جعلیات یهودی-صهیونی چون هولوکاست، یادآور کارتون «حنا، دختر در مزرعه» است.

نگاهی انتقادی به ادبیات صهیونیستی در کتاب «ستاره‌ها را بشمار» اثر لوئیس لوری

افسانه هولوکاست در «ستاره‌‌ها را بشمار»

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، لوئیس لوری یک‌بار در سال ۱۹۹۰ برای کتاب Number the Stars و بار دیگر در سال ۱۹۹۴ برای کتاب Giver که در ایران با عنوان «بخشنده» چاپ و منتشر شده است، برنده جایزه نیوبری شده است؛ اما به راستی آیا معیارهای علمی و ادبی بر این جشنواره‌ها حاکم است یا سیاست‌های تبلیغاتی و ایدئولوژیک و تزریق پول هم در انتخاب آثار برتر در این قبیل جشنواره‌ها تأثیرگذار است؟!

ستاره‌های دانمارک، در اشغال نازی‌ها

نشر افق منتشر کننده این اثر، در توضیح کتاب نوشته است: «مصایب یهودیان دانمارک» در زمان اشغال نازی‌ها و روایت زندگی پرهیجان «آنه‌مری» دختر نوجوان ساکن کوپنهاگ، دستمایه‌ تازه‌ترین رمان لوئیس لوری برای نوجوانان است! شایان ذکر است که تصویرسازی افسانه‌ای از درد و مظلومیت و مصائب یهودیان، خصوصاً این دخترک، اولین بار نیست که دستمایه نوشتن اثری چنین شده باشد، و جالب است که افراد زیادی به درد و رنج مسیحیان و مسلمانان و بودائیان و هندوها در جنگ اول و دوم نمی‌پردازند، انگار نژاد برتر یهود، فقط از جنگ آسیب دیده است و خون رنگین‌تری دارد. همانگونه که در تلمود و تفکر نژادپرست صهیونیستی، چنین مضامینی به وضوح آمده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی نشر افق، «ستاره‌ها را بشمار» اثر لوئیس لوری است که داستان زندگی آنه‌مری و دوستش اِلِن را روایت می‌کند؛ زندگی‌ای که زیر سایه‌ اشغال آلمان نازی و برخورد با یهودیان دانمارک، رنگ سیاهی و ترس به خود گرفته‌است. این رمان که مدال طلای نیوبری را از آن نویسنده کرده، کتاب سال انجمن کتابداران آمریکا و همچنین مجله‌ اسکول لایبرری نیز شده و یکی از مهم‌ترین آثار برای نوجوانان است. به عقیقده محققان ادبی-هنری، سلطه سرمایه‌داری یهودی متمایل به صهیونیسم در چنین جشنواره‌هایی، از واضح‌ترین دلایل انتخاب چنین آثار سیاسی در بخش‌های برگزیده است.

نویسنده که نزدیک به سی رمان برای نوجوانان نوشته، در یکی از تلخ‌ترین دوره‌های تاریخ اروپا، شخصیت‌های نوجوانش را در دل هراس و وحشت، امیدوار به آینده ترسیم کرده؛ «آنه‌ مری» و دوست صمیمی‌اش الن، همه فکر و ذکرشان مدرسه، کمبود مواد غذایی و حضور سربازان اشغال‌گر در جای‌جای شهر است، دختران نوجوانی که در دل این وضع سیاه، هنوز بازی‌کردن، دویدن و یادآوری روزهای خوش گذشته را فراموش نکرده‌اند.

در خلال این داستان، با بخشی از تاریخ اروپا و اشغال کشورهای اسکاندیناوی از سوی هیلتر و نیز زندگی یهودیان در این دوران آشنا می‌شویم. دورانی که بخشی از مقاومت مردمی، به طور مخفیانه، از دل همین خانواده‌ها شکل می‌گیرد و بارقه‌های امید را در دل مردم زنده نگه‌می‌دارند. البته در این داستان‌ها اشاراه‌ای نمی‌شود که جنایت‌کاری طرف فرانسوی- انگلیسی- آمریکایی که به مقاومت معروف شده‌اند، جنایاتش کمتر از طرف آلمانی- ژاپنی- ایتالیایی نبوده است و چه بسا بیشتر. همچنین در این قبیل داستان‌سرایی‌ها برای مظلومیت یهودیان، هیچ اشاره‌ای به همکاری نازی‌ها و یهودیان دنیاپرست و سرزمین‌گرا، برای فشار بر یهودیان ساکن اروپا به هدف مهاجرت ناچاری آنها به فلسطین و تکمیل پازل صهیونیسم نمی‌شود؛ نکته ای که اساتیدی چون پروفسور روژه گارودی در کتاب «محاکمه آزادی» بدان پرداخته اند و اسناد متعددی از همکاری جدی صهیونیست‌های یهودی و نظام هیتلری را منتشسر کرده‌اند.

خانواده‌ی «آنه‌ مری» نیز هرکدام به نوعی درگیر این فضاها هستند، خواهر بزرگش که در تصادفی جان باخته و نامزد خواهرش، حالا به دلایل امنیتی، مخفیانه به دیدار آن‌ها می‌آید، پدری که راوی روزهای خوش گذشته است و علیه فراموشی می‌جنگد، و مادر صبوری که باید حواسش به خانواده، همسایه‌ها و آشنایان باشد. در این میان، دو دختر جسور، باید به ماموریتی بروند، ماموریتی که به قیمت جان‌شان می‌تواند باشد. این کتاب را پروین علی‌پور به فارسی برگردانده و نشر افق آن را به تازگی راهی بازار کتاب کودک و نوجوان کرده است.

تازه این اول درد است ...

فلسفه معرفی این کتاب در پایگاه تیه، هشدار به محققین و داستان نویسان و اهالی فرهنگ است؛ چرا که هنوز بعد از گذشت سالیان دراز، بهترین نویسنده‌های اروپا با کارهای سفارشی و یا حتی فردی، به دنبال زنده کردن اتفاقی هستند که مستندات سست و راست و دروغش، در هاله‌ای از ابهام و جعل و افسانه‌سازی قرار دارد و مخالفین اجازه ابراز نظر ندارند و با بدترین مجازات‌ها روبه رو می‌شوند. صدها، بلکه هزاران نفر از اندیشمندان، مورخان، شیمی‌دانان و اساتید دانشگاه و نویسندگان منتقد هولوکاست و صهیونیسم در اروپا و آمریکا، به جرم مبارزه برای کشف حقیقت تاریخ، به زندان افکنده شده‌اند یا جریمه مالی شده‌اند یا حتی به قتل رسیده‌اند؛ اما «تجدیدنظر طلبان تاریخی» و حقیقت طلبان آزاداندیش مسلمان و مسیحی وحتی یهودیان منصف در مسیر فهم حقیقت ظلم‌های صهیونیست‌ها در جنگ جهانی به بشریت، دست بردار دول مستکبر و دیکتاتوری لابی‌های صهیونیستی در غرب مدعی آزادی نیستند. اینان با جدیدت به نقد اسطوره هولوکاست و افسانه‌پردازی‌های جانبی آن پرداخته‌اند.

«هولوکاست» در اروپا و آمریکا هنوز هم نمایش برتر نوشته‌های هنری است و «مانور مظلومیت ‌نمایی یهودیان صهیونیست» و روشنفکران و سینماگران و سازندگان آثار هنری سفارشی، برای زنده نگاه داشتن آن، با پول شرکت‌های سرمایه داری صهیونیست، دست به هر کاری می‌زنند، از «پیانیست» تا «فهرست شیندلر» و ... اما در این سوی مرزها، اتفاق با طعم واقعیت و نه از جنس افسانه رخ برکشید و مردان مرد روزگار خاک دلیران، در مقابل متجاوزین آمریکایی و سعودی و تکفیری و اسرائیلی و انگلیسی و... ایستادگی کردند و وجبی از خاک بعد از قرن‌ها به دشمن داده نشد و در میانه نفیر خون‌های ریخته زخم زبان روشنفکران وطنی دل را چرکین می‎نماید که آن را جنگی که برای هیچ بود، یاد می‌نمایند.

 و تازه این اول درد است...

غلو آمیز و کذب بودن افسانه هولوکاست از نگاه یک طنز پرداز اروپائی

یک سوزن به ارشاد و مجلس!

کاش ارشاد در دادن مجوز به چنین کتاب‌هایی دقت بیشتری می‌کرد؛ کاش قوانینی در داخل کشور، در مجلس و دولت، برای جلوگیری از ترویج بی‌امان اساطیر و جعلیات و افسانه‌های تاریخی صهیونیستی گذارده می‌شد تا نسل آینده، با تفکر سالم‌تری رشد کنند و با حقیقت کودکی خود را به بزرگسالی برسانند؛ کما اینکه در تمام کشورهای دیگر، بنا بر دکترین حاکم بر آن کشورها قوانینی برای انتشار و چاپ وجود دارد. نوشتن نظام جامع رسانه‌ها مبتنی بر فرهنگ اسلامی-ایرانی و حقیقت جویی ناب انسانی، شاید راه حل نهایی باشد که در پیش روی ماست... .


منبع : پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید