امروز : 29 اسفند 1397::14:03
کد خبر : 2599
سه شنبه 07 دي 1395 - 08:15

سلسله مطالب پایگاه تیه در معرفی کتاب‌های یهودپژوهی و صهیونیسم‌شناسی و بشارات و پیشگویی‌ها(91)

معرفی‌منابعی درباره پیشگویی‌های سابق پیرامون رسول‌مکرّم

ایگاه صهیون‌پژوهی تیه: کتب یهودی و مسیحی و زرتشتی، پر بوده‌اند از بشارت به نبیّ خاتم و اهل بیت و حضرت مهدی موعود (سلام‌الله علیهم اجمعین). امروزه برخی از این بشارات و پیشگویی‌ها هنوز در لابلای کتاب‌ها یافت می‌شوند وبرخی کتمان شده‌اند و برخی در کتابخانه‌های محرمانه و مراکز سری پنهان شده‌اند. برخی اساتید درجه بالای غربی و ایرانی، صراحتاً خبر از برخی از همین منابع محرمانه به نگارنده داده‌اند. چند اثر ذیل، درباره برخی از این بشارت‌ها نوشته شده‌اند.

معرفی‌منابعی درباره پیشگویی‌های سابق پیرامون رسول‌مکرّم

سرویس قرآن و معارف پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: در اهمیت پرداختن به بشارات انبیاء درباره دین و پیامبر خاتم (صلوات‌الله علیه‌وآله) می توان بدین آیه مبارکه قرآن کریم اشاره کرد که می‌فرماید: «الذین آتیناهم الکتاب یعرفونه کما یعرفون ابناءهم و اِنّ فریقاً منهم لیکتمون الحق و هم یعلمون» ترجمه: «کسانی که به آنان کتاب داده‌ایم او (حضرت محمد) را می‌شناسند همان‌گونه که فرزندانشان را می شناسند و به راستی دسته‌ای از آنان حق را دانسته، پنهان می دارند» (سوره بقره، آیه 146)

سخن از این است که یهودیان و نصرانیان، که به آنان کتاب داده شده است، پیش از بعثت خاتم الانبیاء حضرت محمد(صلوات‌الله علیه‌وآله) به قدری با نشانه‌ها و مشخصات او آشنا بوده‌اند که ایشان را همچون فرزندانشان می‌شناخته‌اند. نشانه‌ها و مشخصاتی که از هزاره‌ها و سده‌ها قبل، انبیاء سابق، آنها را به اطلاع امت‌های خود رسانده بودند تا آنها، برای ظهور پیامبر آخرالزمان و یاری او آماده باشند. البته این سخن فقط در آیه 146 سوره بقره مطرح نشده و در چند آیه از قرآن، با ادبیاتی دیگر، آمده است. 
نشان دادن درستی این ادعای قرآن کریم، برکات بزرگی دارد. 

این برکات کدامند؟

اولا: با تبیین و اثبات این ادعای قرآن، حقانیت قرآن و حضرت محمد(صلوات‌الله علیه‌وآله) در قلوب مومنان، بیش از پیش تحکیم می شود.

ثانیا: از آنجا که اثبات این ادعای قرآن با نشان دادن پیشگویی‌های انبیاء سابق در مورد حضرت محمد(صلوات‌الله علیه‌وآله) و طبعا به وقوع پیوستن آن پیشگویی‌ها با بعثت حضرت محمد، صورت می گیرد، حقانیت انبیاء الهی سابق نیز بیشتر روشن می‌شود. حقانیتی که ایمان به آن در کنار ایمان به محمد(صلوات‌الله علیه‌وآله)، نشانه مسلمانی است.

ثالثا: مهم‌تر ازهمه، تبیین این پیشگویی‌ها و نشان‌دادن به وقوع پیوستن آنها، درس مهمی را به همراه خود دارند: درس معناداربودن تاریخ،  هدفداری آن و تصادفی و کور نبودن آن.

این پیشگویی‌ها، از حداقل دوهزار سال قبل از بعثت پیامبر اسلام (دوران موسی علیه السلام) ثبت شده‌اند، بسیاری از آنها در کتاب‌های فعلی یهود و نصاری با همه تغییرات صورت گرفته در آنها هنوز موجودند و به وقوع پیوسته‌اند و البته وقوع برخی از آنها نیز مربوط به آینده است.

اینکه پیشگویی‌های به وقوع پیوسته را یادآور شویم، به ما امید می دهد که پیشگویی‌های مربوط به آینده نیز به وقوع خواهند پیوست و روشن است وقتی خود را در دل طرح و سیر کلی و هدفدار تاریخ ببینیم، ناملایمات، پلیدی‌ها و پلشتی‌های مقطعی، ناامیدمان نمی‌کند و امید به آینده موعود و حتمی، از افسردگی و خمودگی نجاتمان می‌دهد.

کتاب «پیشگویی‌های کودک» یا «وحی کودک»

تاکنون مومنانی چند، به تبیین پیشگویی‌های انبیاء در مورد حضرت محمد(صلوات‌الله علیه‌وآله) در کتب اهل کتاب (عهد عتیق شامل تورات و کتب انبیاءبنی‌اسرائیل و عهد جدید شامل اناجیل چهارگانه و رساله های حواریون و ...)  پرداخته‌اند که با عنوان کلی «بشارات» شناخته می‌شوند.

کمی تتبع نشان می دهد پرونده «بشارات»، هنوز که هنوز است جای کار فراوان دارد و عرصه های بکر و دست نخورده در آن فراوانند که همت و تلاش مشتاقان را می طلبد. یکی از این عرصه ها، کتابی کمتر شناخته شده از تراث یهودی به نام «وحی کودک» است که در آن نام خاتم الانبیاء (محمد صلوات‌الله علیه‌وآله) و برخی حوادث زمان حیات و بعثت و بعد از حیات ایشان آمده است.  در معرفی‌های پراکنده‌ای که تاکنون از این کتاب صورت گرفته است، برخی ابهامات وجود دارند، که نگارنده به لطف خدا در سطور و جستارهای آینده تلاش خواهد کرد آنها را برطرف کند.

اسقف مسلمان شده ایرانی و کتاب اثرگذار او «محمد در تورات و انجیل»

«داود بنیامین کلدانی» (1867-1940 میلادی /1246- 1319 شمسی) اسقف عالی‌رتبه ایرانی و متولد منطقه دیگاله ارومیه بود. او که در اواسط دهه چهارم زندگانی‌اش به حقانیت نبوت حضرت محمد(صلوات الله علیه و آله وسلم) و کتاب قرآن، ایمان آورده بود، در 37 سالگی، ایمان خود را رسما اعلام کرد و نام خود را به «عبدالاحد داود» تغییر داد.

عبدالاحد داود، در فاصله اکتبر سال 1927 تا اگوست 1931 در 21 مقاله پی در پی، که به زبان انگلیسی نوشته بود و در ماهنامه Islamic Review چاپ لندن منتشر شدند، به موضوع «محمد(ص) در کتاب مقدس» پرداخت. منظور از «کتاب مقدس»، مجموعه عهد عتیق (شامل تورات و سایر کتب مقدس یهودیان است که برای مسیحیان نیز مقدس هستند) و عهد جدید (شامل اناجیل چهارگانه و دیگر کتب و رسائل مقدس مسیحیان) است.

مجموعه این 21 مقاله، سال‌ها بعد از درگذشت عبدالاحد داود، به کرات در قالب کتابی در برخی کشورهای اسلامی منتشر شده است که در حال حاضر از کتب کلاسیک و مرجع در موضوع «بشارات انبیاء به ظهور حضرت محمد(ص)» محسوب می­شود.

 ترجمه فارسی این کتاب نیز در سال 1361 شمسی در ایران منتشر شده است (ترجمه دکتر «فضل الله نیک آیین» با عنوان «محمد در تورات و انجیل») که خوشبختانه پس از سال‌ها، قرار است به زودی با ویرایش و پاورقی‌هایی جدید منتشر شود.

محمد صلوات الله علیه و آله وسلم در تورات و انجیل- عبدالاحد داوود- سایت تیه

دیدگاه استاد عبدالاحد داود در مورد بشارت‌های حضرت یحیی(علیه السلام)

 

کتاب «بشارات عهدین» نوشته حجه‌الاسلام دکتر محمد صادقی تهرانی

موضوع این کتاب، شرح و تفصیل بشاراتی از کتب آسمانی پیامبران گذشته درمورد طلوع فروزنده‏ترین نور آسمان هدایت، حضرت محمد‌بن‌عبداللّه است که از منطق وحى شرف صدور یافته‌اند. هر چند برای اثبات رســالت پیــامبر بزرگوار اسـلام، دلایل روشن و ادلة کافی وجود دارد و نیازی به بررسی بشارات پیامبران پیشین نیست، ولى براى آگاهی و بیداری اهل‌کتاب (یهودیان و مسیحیان) که پرده‏هاى تعصّب مجال تأمل و بررسى دلایل رسالت الهی حضرت محمّد را برایشان باقى نگذاشته و همچنین براى یقین و اطمینان مسلمانان، بشاراتى را از کتب پیامبران پیشین که مورد قبول آنها نیز هست برای خوانندگان این‌کتاب باز‌خوانی‌می‌کنیم تا پیروان شریعت تورات و انجیل بدانند که در صورت انکار پیامبر اسلام با دستورات پیامبران دین خود نیز مخالفت کرده و در حقیقت به آنان نیز ایمان نیاورده‌‏اند.

 

کتاب «احمد، موعود انجیل» اثر آیه الله سبحانی

 

کتاب احمد موعود انجیل- سایت تیه .

این اثر را حضرت آیت الله سبحانی برای تفسیر سوره صف نگاشته که انتشارات توحید، آن را در 145 صفحه منتشر کرده است. ابندا ایشان به تفسیر سوره صف می پردازد و سپس وقتی به صفحه 93 این کتاب می رسیم، آغاز مطالبی درباره بشارت های کتاب مقدس به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است که تا صفحه 131 ادامه دارد. مباحث وی در این کتاب عبارتند از: بشارت مسیح به آمدن احمد، مشهور بودن پیامبر به احمد و ذکر شواهد تاریخی و شعر بر آن، شهادت اناجیل بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و بحث درباره واژه فارقلیطا.

احمد موعود انجیل..  احمد موعود انجیل- سایت تیه

 

کتاب «محمد صلوات الله علیه و آله وسلم، پیامبر موعود»

نویسنده: سعید کریم پور؛ ناشر: چاپ و نشر بین الملل ؛ زبان کتاب: فارسی؛ تعداد صفحه: 386 ؛ اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388؛ کد کتاب: 69281

این کتاب به بررسی بشارتهای کتاب مقدس درباره پیامبر اسلام براساس یافته های باستان شناسی و اسناد تاریخی می‌پردازد. کتاب حاضر، شرح و بررسی بشارتهای سه تن از پیامبران بزرگ بنی اسرائیل یعنی حضرت موسی، حضرت داوود و حضرت عیسی درباره ظهور و نبوت حضرت محمد(ص) پیامبر اسلام است که در سه کتاب مقدس تورات، زبور و انجیل بیان گردیده است.  براساس آیات قرآن کریم، سه کتاب تورات، زبور و انجیل، کتابهای آسمانی بوده اند که از سوی خداوند به تریب بر سه پیامبر بنی اسرائیل، داوود و عیسی نازل شده اند.

محمد صلوات الله علیه و آله وسلم، پیامبر موعود


منبع : اختصاصی پایگاه جامع حوزوی صهیون‌پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید