امروز : 04 تير 1398::23:27
کد خبر : 2463
شنبه 13 آذر 1395 - 10:27

در تداوم گزارش اردوهای استکبارستیزی و آمریکاشناسی همدان:

فضای مجازی و سیطره هژمونیک آمریکا بر اینترنت فعلی

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: آمریکا، یک سیستم امنیتی-اطلاعاتی به نام national security agency آژانس امنیت ملی تأسیس کرد که فرمانده آژانس امنیت ملی آمریکا یک ژنرال چهار ستاره است که «فرمانده اینترنت جهان» هم هست، این اصطلاع را تعمدا و بصورت دقیق استفاده کردم، چون ساختار اینترنت در ابتدا یک ساختار اطلاعاتی-نظامی بود، امروز به این بحث می پردازیم که الآن هم ساختار اینترنت جهان یک ساختار اطلاعاتی-نظامی است که کارکرد فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هم پیدا کرده است.

فضای مجازی و سیطره هژمونیک آمریکا بر اینترنت فعلی

به گزارش خبرنگار سرویس فضای مجازی پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، در همایش پنج روزه «آمریکاشناسی» که در همدان برگزار شد، در روز اول و دوم همایش دکتر محمدحسین فرج‌نژاد، به ایراد سخنرانی پرداخت. ذیلاً متن جلسه اول سخنرانی ایشان در روز اول همایش را از نظر می‌گذرانید: بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین؛ و الحمد لله و صلی الله علی سیدنا محمد و آله اجمعین لاسیما بقیةالله الأعظم روحی و ارواح العالمین له الفداء. بعد از سلام خدمت شما بزرگواران و عرض تشکر از اینکه وقت گران‌بهای خود را به برنامه اختصاص دادید و تشکر از دست اندرکاران این جلسه.

رهبر معظم انقلاب جمله ای دارند که چند بار تاکنون فرموده اند: «اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است.» اما این، یک جمله تکان دهنده است، چرا ایشان چنین سخنی فرموده اند؟ امروز قرار است در این جلسه، درباره «فضای مجازی و سیطره هژمونیک آمریکا بر اینترنت جهانی» صحبت کنیم و سپس در جلسه آتی، درباره راه حل اساسی نجات از تمام مشکلات فضای مجازی که تاسیس و تثبیت «اینترنت ملی» در وجه کامل آن، می‌باشد، مفصلاً صحبت خواهیم کرد و امیدواریم که این جلسه ما هم بصیرت بخش برای مخاطبان ارجمند باشد و هم مطالبه‌گر از مسئولین محترم که این مهم را زودتر به سرانجام برسانند.

آمریکا حداقل با داشتن 16 سازمان امنیتی از مردم خود و جهان جاسوسی می‌کند تا بتواند همه را کنترل و هدایت کند.

منشأ ایجاد اینترنت ظاهراً جهانی

حقیقت اینترنت جهان چیست؟ باید به مسئله ماهیت شناسی اینترنت دنیا و اینکه اینترنت بین المللی از کجا نشأت گرفته است، بپردازیم.

این بحث را از اینجا شروع می کنیم که ساختار بین المللی یکی از بزرگترین سازمان‌های امنیتی غرب را معرفی کنیم. حدود شصت سال پیش، دویست مرکز پژوهشی، دانشگاهی و پادگان‌های آمریکا، بوسیله یک شبکه داخلی به هم وصل شدند و یک سیستم هوشمند بین این دویست مرکز ابداع کردند و بعد دیدند این سیستم بیش از تبادل اطلاعات و مباحث امنیتی برایشان کارایی دارد، پس این سیستم را گسترش داده و عمومی کردند.

می‌دانید که همیشه تکنولوژی های نظامی حدود 20 یا 30 سال جلوتر از تکنولوژی هایی است که به مردم ارائه می‌شوند، وزارت دفاع آمریکا، یک سیستم امنیتی-اطلاعاتی به نام national security agency آژانس امنیت ملی تأسیس کرد که فرمانده آژانس امنیت ملی آمریکا یک ژنرال چهار ستاره است که «فرمانده اینترنت جهان» هم هست، این اصطلاع را تعمدا و بصورت دقیق استفاده کردم، چون ساختار اینترنت در ابتدا یک ساختار اطلاعاتی-نظامی بود، امروز به این بحث می پردازیم که الآن هم ساختار اینترنت جهان یک ساختار اطلاعاتی-نظامی است که کارکرد فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هم پیدا کرده است.

 

ساختار اطلاعاتی-نظامی اینترنت جهان

برای دیدن سایت بررسی وشفاف سازی آژانس امنیت ملی امریکاف لطفا کلیک کنید: www.nsainfo.ir

در تصویر می بینیم:

معاونتهای اصلی آژانس امنیت ملی آمریکا: روابط بین الملل امنیت اطلاعات، عملیات اطلاعات دفاعی، گرداننده مرکز ملی امنیت کامپیوتر(به این نامها توجه کنید. این نمودار از سایت آژانس امنیت ملی NSA بیرون کشیده شده است و فقط به فارسی ترجمه شده است.)، برنامه ها و آموزش.

در ذیل برنامه ها و آموزش می بینیم: آموزش و تمرین برنامه های امنیت اطلاعات، نصب و تأسیسات، آموزش و اجراء، مسائل استراتژیک، طرح ریزی و برنامه ریزی و... . در ذیل عملیات اطلاعات دفاعی شامل عملیات اطلاعات و بیمه اطلاعات است و ... . این کلمات چقدر در اینجا تکرار شده است! اندیشکده یقین و معاونت فرهنگی سپاه این جدول را طراحی کرده است که با کیفیت بالایش را در تصویر زیر می‌توانید بیابید:

لطفا برای گرفتن فایل با کیفیت بالا بر تصویر بالا کلیک کنید یا اینکه اینجا را بفشارید.

 

آژانس امنیت ملی آمریکا نمادش یک عقاب است که سوار بر یک کلید است. کلید در مباحث نمادشناسی و اسطوره شناسی به معنای بازکردن قفل است، اما در سازمان های نهان روش فراماسونری، برای باز کردن قفل اصلی، کلید بکار می برند. در فیلم هری پاتر 1، تعداد زیادی کلید در هوا پرواز می کرد که آقای هری پاتر یک کلید خاصی را پیدا کرد که کلید قفل سنگ جادو بود. در واقع، کلید در این عکس، قدرت تسلط دولت آمریکا بر شبکه جهانی اینترنت آمریکایی را معنا می دهد. در بعضی از عکس های دیگر، بیشتر به معنای همان بحث های نهان روش و فرقه های سری است که باید دید اینها کجا به کار رفته است.

نکته دیگری که در فضای سیاسی قابل توجه است، آقای مک فارلین که زمان حضرت امام یک هواپیما اسلحه از اسرائیل و آمریکا به یکی از فرودگاههای تهران آوردند، می خواستند هواپیما را بنشانند یا نشاندند که حضرت امام (ره) فهمیدند و مسئولین مربوطه را توبیخ کردند. بعد حضرت امام فرمودند: آنها را برگردانید بدون اینکه این اسلحه ها را به آنها بدهید، بعدا فهمیدند که بعضی از اسلحه ها تقلبی بوده است. مک فارلین، سه چهار تا هدیه برای جمهوری اسلامی آورده بود، یک کیک، یک کت و یک کلید؛ کلید رفع مانع مذاکره با آمریکا در تمام امور. این هم در داستان مک فارلین ترجمه شد و حالا داستان بعدی اش.

در مستند فرقه های سری، دوستان مفصلا به این بحث پرداخته‌اند که چطور ساختار غرب کنونی مبتنی بر بعضی از «فرقه هایِ نهان روش» مانند: شوالیه های معبد، شوالیه های مالت، سازمان فراماسونری و این نوع سازمان ها که بصورت متعدد در تاریخ غرب وجود داشته است می باشد. و امروز یکی از این سازمانهای مخفی NSA  است که سازمان اینترنت را به اسم خدمات فرهنگی و ارتباطاتی به ما می دهد، اما حقیقت این است که همین الآن فرمانده اینترنت جهان یک ژنرال چهار ستاره آمریکایی است، شصت سال پیش هم یک ژنرال آمریکایی فرمانده اینترنت پنتاگون بود. اما امروز این آدم یک آدم شاخصی است که یکی از فرماندهان ارشد ارتش آمریکاست.

اینترنت جهانی که از این به بعد، به آن اینترنت آمریکایی می گویم، یک ملزوماتی پشت سر خودش می آورد:

شرکتهای بسیار بزرگی مثل گوگل، مایکروسافت، AOL، یاهو، تلگرام (انگلیسی- اسرائیلی است و با کمک دو یهودی صهیونیست روس تاسیس شد) و ...، در مسئله حاکمیت اینترنت، در ردهه های سه و چهار هستند و زیر نظر سازمان NSA کار می کنند. همین طور شبکه ها و کانال ها و مجتمع ها و شرکت های بسیار بزرگ ارتباطاتی-امنیتی-نظامی-اطلاعاتی که به اسم ارتباطات اما به کام هژمونی آمریکایی، کار می کنند.

آژانس امنیت ملی آمریکا یکی از سازمان‌های دولتی آمریکا است که زیر نظر وزارت دفاع آمریکا اداره می‌شود. این سازمان در نوامبر سال 1952 و با دستور هری ترومن، رئیس‌جمهور وقت، تشکیل شد و وظیفه رسمی آن نظارت بر فعالیت‌های مخابراتی، ارتباطاتی و ماهواره‌ای و کشف رمز در آمریکا است. همچنین این سازمان وظیفه حفاظت از مکالمات دولتی و سیستم‌های اطلاعاتی آمریکا را در مقابل سازمان‌های مشابه بر عهده دارد. این سازمان یکی از محرمانه‌ترین و بزرگترین سازمان‌های جاسوسی به شمار می‌رود که البته فعالیت‌های آن شامل جاسوسی انسانی نیست و محدود به حوزه ارتباطات می‌شود. کیث بی الکساندر (Keith B. Alexander)، ریاست کنونی آژانس امنیت ملی آمریکا به صورت همزمان ریاست «فرماندهی سایبری آمریکا» (United States Cyber Command) و ریاست «سرویس امنیت مرکزی» (Central Security Service) این کشور را نیز در اختیار دارد.

 

آمار عجیب میزان بازدید کانال‌های تلگرام در ایران

در مورد فقه رسانه، در تهران و قم جلساتی داریم که مجبوریم یک موضوع شناسی و ماهیت شناسی دقیق از این شبکه‌های ارتباطاتی نوین، داشته باشیم تا بتوانیم مباحث فقهی آنرا از فقها به صورت دقیق بپرسیم تا فقها هم بتوانند بصورت دقیق جواب دهند، زیرا موضوع شناسی در فقه شیعه بسیار مهم است.

در آنجا با یکی از دوستان در مورد کانال های تلگرام صحبت می کردیم که چطور ستاره های رقص آمریکایی در ایران هم کانالهای تلگرامی شان بازدیدش زیاد است، آیا این عجیب نیست؟ بالأخره استانهای مختلف ایران مردم بسیار خوبی دارد، چطور چنین مسئله ای وجود دارد؟ پربازدیدترین کانالهای تلگرام در ایران کدام کانالها هستند؟ متأسفانه پربازدیدترین کانالها در ایران، کانالهای رقص و موسیقی است، در درجه بعدی کانالهای سیاسی مثل باشگاه خبرنگاران و فارس نیوز و... است. مثلا سایت مقام معظم رهبری آمار اعضایش ششصد و اندی هزار است ولی فلان کانال موسیقی و رقص بیش از دو میلیون نفر بود.

آیا برایتان سؤال نشده است که این هژمونی و هماهنگی و این شباهت آمار بازدیدهای مردم ما با آمریکایی ها از کجا حاصل شده است؟ من شما را به شبکه یاهو ارجاع می دهم. آنها که سنشان کمی بیشتر است یادشان است که در سایت یاهو 15 سال پیش و 10 سال پیش، اینقدر به اندازه الآن مسئله سبک زندگی ارجحیت نداشت، بیشتر یک کانال جستجو بود، یک یاهونیوز وجود داشت که برخی اخبار سبک زندگی را پوشش می داد، اما سبک زندگی رقص و موسیقی و مدلینگ آمریکایی را به اندازه امروز پوشش نمی داد و این نکته بسیار قابل توجهی است که یاهو هم یکی از شرکتهای بزرگی است که همراه سازمان NSA و با اجازه آن در آمریکا فعالیت می کند. بارها در بخش های خبری تلویزیون خودمان دیدم که مثلا رییس مایکروسافت آقای بیل گیتس را نشان داده است که رسما علاوه بر اینکه زیر نظر NSA کار می کند با سازمان CIA هم که سازمان اطلاعات خارجی آمریکاست، رسما قرارداد همکاری امضاء کرده است که ما با شما همکاری می کنیم و اطلاعات را جمع آوری می کنیم و در اختیار سازمان های امنیتی آمریکا قرار می دهیم و من یادم هست که بارها این را در تلویزیون و در سایتهای اینترنتی مثل یاهو نشان داد.

یا سایت گوگل که بزرگترین سایت جمع آوری اطلاعات، توانمندی اطلاعات و استفاده از اطلاعات جهان و مردم دنیا در راستای اهداف هژمونی آمریکا است. 

نحوه عملکرد اینترنت آمریکایی

اینترنت جهانی که اسم آنرا به درستی اینترنت آمریکایی گذاشتیم، چگونه کار می کند؟

یک شرکت بزرگ آمریکایی وجود دارد که NSA به آن پهنای باند می فروشد و آن شرکت بزرگ آمریکایی آن پهنای باند را به شرکتهای کوچکتری که تعدادشان هم بیشتر است، می فروشد و در جریان این خرید و فروش پهنای باند، بین این شرکت ها سودآوری بوجود می آید، زیرا مسئله گردش اقتصادی پول و ارتباطات رخ می دهد و برای مردم آمریکا (با پول مردم کشورهای دیگر) شغل ایجاد می شود، شرکتهای واسطه، آمریکایی هستند که به یک سری شرکتهای واسطه کشورهای دیگر که تعدادشان بیشتر است، پهنای باند می فروشند، مثلا کانادا، ترکیه، پاکستان، ژاپن، آلمان، دبی و دیگر کشورهایی که با آمریکا رابطه بهتری دارند و وابسته به آمریکا هستند، شرکتهایی دارند که پهنای باند را می خرند و این شرکتها در این کشورها نیز پهنای باند را به بقیه کشورهای دنیا می فروشند.

به عنوان مثال آقای الف می‌خواهد به آقای ب که بغل دست خودش، در نیم متری او، نشسته است، یک ایمیل بزند، آقای الف اینترنتش را مثلا از شرکت آسیاتک یا شاتل خریده است، ایشان وقتی این ایمیل را فرستاد، این ایمیل وارد سرور شاتل یا آسیاتک می شود، سرور آسیاتک، ایمیل را به سرور بالاتر که سرورهای اصلی استان را پوشش می دهند می فرستد، آن سرور، وابسته به شرکت ارتباطات زیرساخت است که وابسته به دولت جمهوری اسلامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، 11 شرکت بزرگ هستند که برای کل کشور اینترنت را تأمین می دهند، شرکت ارتباطات زیرساخت اینترنت را از چه کسی گرفته است؟ از سازمان NSA که مستقیما نمی تواند بگیرد، از شرکت آمریکایی هم نمی تواند بخرد، برای اینکه آن گردش مالی اتفاق بیفتد، شرکت های آمریکایی ترجیح می دهند واسطه هایی در میان باشند تا هم خودشان و هم همراهانشان و کشورهای وابسته به خودشان تأمین اقتصادی بشوند. اما بدلیل تحریمها در چند سال اخیر، ما مستقیم اینترنت را از کشورهای ترکیه و دبی هم نمی توانیم بخریم، بلکه اینترنت را از یک سری واسطه و دلال که بین ما و شرکتهای ترکیه ای هستند می خریم. دلالها و واسطه ها سود بسیار زیادی از این معاملات می برند. ایمیل ارسال شده بین 7 تا 11 واسطه خورد تا به NSA برسد، NSA نیز که کلیددار اصلی اینترنت دنیا است، این اطلاعات را رمزگشایی و پالایش می کند و بعد از آن اطلاعات را به واسطه ها می سپارد تا بعد از گذر از واسطه ها، ایمیل به آقای ب برسد.

این ساختار اینترنت جمهوری اسلامی است. این هژمونی جهنمی آمریکایی که تمام اطلاعات ما در آن ذخیره می شود و دوازده ISP اصلی دارد که اینترنت دنیا را سرپرستی می کنند و 9 تای آن در آمریکاست، ژاپن نیز اگرچه اقتصادش رشد کرد، ولی از نظر سیاسی و امنیتی هنوز بعد از جنگ جهانی دوم ارتشش کاملا مستقل از ارتش آمریکا نشده است.

ردیابی حرکات کاربران در اینترنت

در ضمن یک سری سایتهای بین المللی وجود دارد که تمام ارتباطات ما را که وصل به NSA می شویم، ردیابی می کند و به ما نشان می دهد. یکی از دوستان می گفت: من با برادرم زیاد ایمیل نمی زنم، اما با هم ارتباط مالی داریم، ایشان می گفت من به آن سایت بین المللی رفتم که ببینم آیا این سایت فردی را که بیشترین ارتباط را با او داشتم، به من نشان می دهد یا نه، این سایت نشان داد که من بیشترین ارتباط را با برادرم دارم. چون بخشی از حمل و نقل های مالی بین بانکی کشور نیز، ذیل شبکه اینترنت آمریکایی صورت می گیرد. ایشان به من آن صفحه ای را که خودش در آن معرفی شده بود نشان داد که عکسش به عنوان محور نشان داده شده بود، بعد عکس برادرش به عنوان کسی که بیشترین ارتباط را با او داشت نشان داده شده بود و بعد بقیه افرادی که با آنها ارتباط داشتند نشان داده شده بودند.

شبکه اینترنت جهانی صرفا Gmail نیست، کامپیوتر شما یک IP ثابت دارد و چند IP متغیر. مثلا اگر از فیلترشکن استفاده کنید در اینترنت شما را به عنوان کاربر یک کشور دیگر نشان می دهد، اینها IP متغیر است که شرکتهای امنیتی و سازمانهای جاسوسی می دانند که این یک IP متغیر است و IP ثابت، همان IP سخت افزاری سیستم است که یکی بیشتر نیست و به راحتی قابل دستیابی برای شرکتهای بزرگ و سازمانهای امنیتی-اطلاعاتی است. لذا این IP چون واحد است، هنگامی که وارد سایت بانک می شوید، این ورود از طریق اینترنت آمریکایی است. بله سایتهای بانکی ایران سعی کرده اند بهینه سازی کنند تا تحت نفوذ شرکتهای آمریکایی نباشند، ولی متأسفانه Base و مقر اصلی اینترنت در ایران، اینترنت آمریکایی است.

شاه کلید حل مشکلات و خطرات اینترنت آمریکایی

بزرگترین و جدی ترین راه حل ما، چیزی است که رهبر معظم انقلاب  حوالی بیش از یک دهه سال است که از ما خواسته اند و آن ایجاد شبکه ملی اطلاعات است.

در برخی از مستندها این مسائل توضیح داده شده است که مثلا FaceBook چگونه شخصیت ما را شناسایی می کند، یا تلگرام که به اسم روسی بودن، موجب فریب ما شده است ولی مال روسیه نیست، چگونه نقشه های خود را عملی می کند، تلگرام را دو برادر یهودی روس درست کردند، ما به اسم روسیه به سمت آن رفتیم، الآن بصورت قطعی ثابت شده است که مالکان آن، دو یهودی صهیونیست هستند که از روسیه به اتهام کارهای ضد امنیتی اخراج شدند، پس به انگلیس رفتند و در آنجا مستقر شدند و در انگلیس با کمک سازمان های جاسوسی آن کشور، تلگرام را درست کردند و برخی از سرورهای اصلی تلگرام هم در اسرائیل است. رئیس جمهور اسرائیل، نتانیاهو که دستش تا مِرفَق به خون مردم فلسطین و یمن و سوریه و لبنان و عراق آلوده است، اخیرا با رئیس تلگرام دیداری داشت و به او گفت: شما بزرگترین سرمایه ما در خاورمیانه هستید. این را از معاون سردار شهید همدانی نقل می کنم که از او پرسیدم: داعش را چه کسانی تأسیس کردند؟ جواب دادند: سازمان اطلاعاتی اسرائیل و انگلیس با هم تأسیسش کردند، شرکتهای آمریکایی و خانم کلینتون هم خیلی در تأسیس آن تأثیرگذار بودند، ترامپ هم این مسئله را گفته است. بعد پرسیدم النصره را چه کسانی تأسیس کردند؟ جواب دادند: النصره یا جبهة فتح الشام را که آن بچه 12 ساله را با کارد آشپزخانه سر بریدند، سازمان اطلاعاتی ترکیه، سازمانی اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل درست کردند.

چرا اسرائیل هم داعش و هم النصره را درست کرده است؟ در صورتی که این دو با هم خیلی درگیرند. و سمت شمال غرب سوریه و بخشی از جنوب غرب و غرب آن دست النصره است، سمت شرق و شمال شرق و جنوب شرق دست داعش است، در وسط هم که دولت سوریه است که به برکت خون امثال شهید همدانی حدود 60 درصد خاک سوریه را از این دو حرکت اسرائیلی قدرتمند پس گرفته است.

علت این کار اسرائیل را اخیرا یکی از رؤسا و فرماندهان نظامی اسرائیل گفته بود: اگر مسلمانان در خاورمیانه به جان هم بیافتند، به نفع اسرائیل است.

همین حرف را چند سال پیش، نتانیاهو یعنی رئیس داعش و النصره به رئیس تلگرام و فیس بوک در مورد فیس بوک زد، بعد چند سال بعد که شبکه فیس بوک کم رونق شد و الآن تلگرام در ایران پررونق شده است. نتانیاهو رئیس تلگرام را می خواهد و به او می گوید: «شما بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران و منطقه خاورمیانه هستی و سیاستهای ما را پیش می بری.»

چیزی که اجمالا گفتیم این بود که شبکه اینترنت موجود شبکه بین المللی نیست، بلکه شبکه دولتی آمریکاست که تمام اطلاعات اقتصادی، سجلّی و ... ما را ثبت می کند. همین که ما در سایت یارانه ثبتنام می کنیم و اطلاعات خود را به آن می دهیم، تمام این اطلاعات اول به NSA می رود و بعد به تهران و سازمان های مربوطه داخلی می رود.

از آن نوجوان 17 ساله ای که در ورامین به دختر 6 ساله افغانستانی تجاوز کرد، بعد سرش را برید و با اسید جسد آن دختر را ذوب کرد، پرسیدند: چرا این کار را کردی؟ جواب داد: من روزی چند ساعت بازی کامپیوتری خشن و سکسی بازی می کنم، به علاوه اینکه روزی بیش از یک ساعت دو الی سه فیلم پورنوگرافی از اینترنت دانلود می کنم و می بینم و خودم واسطه قیادت چند نفر هستم و کارهای دیگری که گفتنی نیست. اینقدر تحریک شده بودم که این دختر را که دیدم، نتوانستم خودم را کنترل کنم. واقعا ما قدر مردم افغانستان را نمی دانستیم، حدود هشت میلیون شیعه در افغانستان داریم، افغانستان قبلا جزء ایران بود که فراماسونرها، عناصر انگلیسی و غربزدگان قجری آن را جدا کردند و این مطلب اخیر، باعث دلسردی برخی دلسوزان شد. در یکی از جلسات قوه قضائیه برای پیشگیری از وقع جرم، کارشناسان دینی و جرم شناسی و فضای مجازی،  به او گفتند که نظر شما به عنوان قاتل کودک 6 ساله که تحت تاثیر فضای مجازی چیست؟ گفت خواهش می کنم این فضای مجازی بیشتر کنترل شود و بسیاری از این سایت ها سانسور شوند تا سایر نوجوانان کشور مانند من نشوند! حقیقتا برخی مسئولین ما باید از این نکات درس بگیرند و به فکر تاسیس جدی و بهره برداری واقعی از اینترنت ملی باشند.  ان‌شاءالله در جلسه بعدی امورز بعد از ظهر درباره خواص و بهره های زیاد اینترنت ملی صحبت خواهیم کرد.

 

مطالب مرتبط:

- آژانس امنیت ملی امریکا (NSA) چگونه دنیا را شنود و رصد و کنترل می‌کند؟+ عکس وفیلم

سایت وزارت اطلاعات در گزارشی بررسی کرد:سازمان های اطلاعاتی آمریکا چگونه هدایت می‌شوند؟

پایگاه شفاف سازی آژانس امنیت ملی، چارت سازمانی NSA را منتشر کرد

- پایگاه شفاف سازی آژانس امنیت ملی

- معرفی هشت نهاد اطلاعاتی امریکا

چارت سازمانی NSAمعرفی جامع آژانس امنیت ملی امریکا

نمودار شرکت‌های فناوری‌اطلاعات تحت نفوذ آژانس امنیت ملی

- چارت شرکت های ارتباطاتی-اطلاعاتی  تحت نفوذ NSA

-  اسرار آژانس امنیت ملی امریکا به سرقت رفت

- سازمان NSA دسترسی کاملی به تمام آیفو های جهان دارد !


منبع : اختصاصی پایگاه جامع حوزوی صهیون‌پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید