امروز : 29 خرداد 1398::14:43
کد خبر : 2250
پنجشنبه 29 مهر 1395 - 19:07

در حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) توسط حسن عباسی مطرح شد؛

در نبرداقتصادی چه چیزهایی ملاک پیروزی هستند؟

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه:‌ چهار کشور دچار مشکل شدند، اندونزی در 24 ساعت دولت از هم پاشید، دولت آقای سوالتو پاشید و کشور ورشکست شده است. مالزی با بدبختی خودش را نگه داشت، همین آقای ماهاتیر محمد آمده بود و وضعیت را تعریف کرده بود، برای حضرت آقا که این جرج سورس با بانکی که داشت چطور توانست سیستم را متلاشی کند؟

گزارش اختصاصی پایگاه تیه از سخنرانی حسن عباسی در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها

در نبرداقتصادی چه چیزهایی ملاک پیروزی هستند؟

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصاد پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، در این برنامه به بحث پیرامون اقتصاد مقاومتی پرداخته شد و ضرورت‌ها و آسیب‌های آن که در قسمت اول به کم کاری‌های رسانه‌های ارزشی و نهادهای انقلابی اشاره شد، در ادامه به بحث پیرامون پول و ضرورت استفاده از آن اشاره شده است. (برای مشاهده قسمت اول کلیک کنید)

معنای پول و مفهوم آن را نمی‌شناسیم، این چیزی است که شما به عنوان پول می‌شناسید، چیزی که قرار است از آن دفاع شود، پول کشور است، چطور از سرزمین باید دفاع شود و دشمن نیاید خرمشهر و آبادان را بگیرد، چطور باید در دریا رادار داشته باشیم و می‌دانیم وقتی آب‌های ما تا اینجاست، کنار جزایر, اگر دوازده مایلی ما باشند، نباید داخل آب‌های ما بیاید، اگر بیاید آمریکایی هم باشد, گوش کماندوی آمریکایی را می‌گیرند و دستگیرش می‌کنند، می‌آوردند مجبور می‌شود آمریکا که به دست و پا بیفتد، تو را به خدا این کماندوهای ما را آزاد کنید ولی پول مثل سرزمین حریم دارد، وقتی که به حریم پول تجاوز شد و تصویب گشت و گرفتند، چه کسی باید این را پس بگیرد؟ بانک مرکزی؟

در بانک مرکزی به این قضیه کسی اعتقاد ندارد، در وزارت اقتصاد اعتقادی به جنگ اقتصادی ندارد, حضرت آقا فرمودند، شما یک بار از زبان مسئولین وزرات اقتصاد شنیده‌اید، یک متخصص داشته باشند، بیاید و بگوید من استراتژیست جنگ اقتصادی‌ام و می‌خواهم به شما بگویم چطوری باید دفاع کرد، شاخص‌ترین اقتصاددان‌های کشور منتقدند، آمدند در تلویزیون نشستند، گفتند اقتصاد کشور نیاز به یک قاسم سلیمانی دارد, یعنی آدمی که جنگیدن بلد باشد، جنگ اقتصادی صحبت رهبر انقلاب است. اما ما الان یک متن منقح درمورد پول نداریم، انقلاب اسلامی در جنگ نرم شکست نمی‌خورد، در جنگ سرد همچنین، انقلاب اسلامی در جنگ نیمه سخت زمین می‌خورد، جنگ سخت توپ، تانک، ناو و هواپیما کارگر نیست.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / جنگ اقتصادی / دکتر حسن عباسی / حرم حضرت معصومه

 

در جنگ نرم SOFTWAR آن‌قدر در ده تا بیست سال گذشته از 1377- 78 جنگ نرم و تهدید نرم مطرح شد که نسلی در این قضیه درگیر شدند، اما بین جنگ نرم، جنگ سخت و جنگ نیمه سخته یعنی جنگ اقتصادی می‌شناسند، یک جنگ جدید بسیار پیچیده است، اولین بار در آمریکا سال 87 طراحی شروع شده بود و از اولین دوره اوباما شروع شد و اجرایی گشت، ضربه شدیدی به ما زدند، ریال ما نابود شد, چون ما متفکر، اندیشمند و آگاهی در این زمینه نداشتیم، ضربه را خوردیم، سال 90 همچنان داریم پسرفت‌هایش را تحمل می‌کنیم تا جایی که حضرت آقا در سخنرانی، دو بار پاییز دو سال پیش به مسئولین فرمود این آقای ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی به دیدن من آمد و گفت در این قضایا شوک اقتصادی جنوب شرق آسیا سال 1997،  آن زمان در یک شب بیچاره، گدا و بدبخت‌مان کرد.

در نبرد اقتصادی چهار کشور دچار مشکل شدند

چهار کشور دچار مشکل شدند، اندونزی در 24 ساعت دولت از هم پاشید، دولت آقای سوالتو پاشید و کشور ورشکست شده است. مالزی با بدبختی خودش را نگه داشت، همین آقای ماهاتیر محمد آمده بود و وضعیت را تعریف کرده بود، برای حضرت آقا که این جرج سورس با بانکی که داشت چطور توانست سیستم را متلاشی کند؟ ما نیاز داریم در قم چرا که این حرکت، یک حرکتی است چون استان به استان دوستان زحمت می‌کشند و ساماندهی استانی می‌کنند، اقتصاد مقاومتی را ما استانی و با ظرفیت‌های فرهنگی، تجاری و اقتصادی استانها مباحث را مطرح کنیم، ظرفیت فرهنگی ما باید یک نقطه را پاسخ بدهد.

آنچه آقا در قم سال 74 فرمود در حوزه علمیه بنشینید و کار کنید که پول یعنی چه، بخش اقتصاد مقاومتی قم باید به بقیه کشور این را نشان بدهد که ما به طلاب و فضلایی نیاز داریم تا 25-30 سال مثل حسن تهرانی مقدم 25 سال از عمرش را گذاشت و وقتی شهید گشت این مملکت موشکی شده بود، فضایی بود، هم ماهواره می‌گذاشتیم در مدار فضا قرار می‌دادیم، همین که برد موشک‌هایمان 3-4 هزار کیلومتر شد و امروز به پشتوانه اینکه چنین توان عظیم موشکی ایجاد شد، برای دشمن رجز می‌خوانیم.

خرده‌ریزها و کوچک‌هاشون همین فجر 330 میلیمتری باشد، به دست حزب الله لبنان و حماس دادیم و چهارتا جنگ 33 روزه، 22 روزه و 8 روزه و جنگ دوسال پیش که 51 روز طول کشید، در 114 روز جمعا ده سال، ده هزار راکت را ما به سرزمین‌های اشغالی توسط نیروهای نیابتی‌مان شلیک کردیم، ما آدم‌هایی می‌خواهیم 20 سال، 25 سال بنشینند و بعد بگویند پول چیست؟ حرف امام راحل است که پول نباید کار کند، الان پول در جمهوری اسلامی کار می‌کند، پول باید ذخیره ارزش باشد و کار نکند، الان پول فاقد ارزش نیست و کار می‌کند. ساده این مطلب یعنی یک سکه طلا داریم که یک میلیون تومان می‌ارزد، الان سکه طلا حدود یک میلیون تومان می‌ارزد.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / جنگ اقتصادی / دکتر حسن عباسی / حرم حضرت معصومه

 

شما اگر الان واحد پولتان سکه ی طلا باشد، یک سکه طلا ذخیره ارزش است، این ذخیره ارزش را شما می‌توانید ببرید بازار و با آن یک میلیون تومان کالا بخرید، اگر همین را بزنید با چکش له کنید دیگر سکه نیست اما همچنان می‌ارزد، چرا؟ چون ذخیره ارزش طلاست، اگر ذوبش کنید, قالب‌گیری کنید و یک انگشتره زنانه، حلقه کوچک زنانه درست کنید، می‌توانید دوباره در بازار بفروشید، حالا اجازه دارد فروخته شود چرا که این کالاست. اما اگر پایش مبنای اقتصاد باشد به عنوان پول باید از آن حالت انگشتر و حلقه خارج کرد، ذوب نمود، از کالا بودن در آورد و دوباره به سکه تبدیل کرد.

حالا دیگر نباید کار کند، این اصل نگاه اسلام به پول است، ذخیره ارزش باشد، کار نکند و کالا نباشد، الان شما یک تراول چک صد هزار تومانی را دست بگیرید، این تراول چک را پاره کنید، با قیچی ریز ریز کنید و آتش بزنید یا مثل آن سکه طلا که ذوبش و چکش کاری کردید، آیا دوباره بعد از آن که سوزاندید, آن تراول چک صدهزارتومانی را می‌شود دوباره احیا کرد؟ پس ذخیره ارزش نیست، کاغذی که دست شماست، اسکناس، تراول چک ذخیره ارزش نیست، چیزی نیست که درونش ذخیره ارزش باشد، به صورت ارزش ذخیره شده باشد، قیمت ذخیره شده باشد اما برعکس حالا این که ذخیره ارزش نیست، کار می‌کند.

در جامعه شما می‌بینید ریال با دلار، دلار را با ین، ین را با یوان، یوان را با لیر، این هرج و مرجی که به وجود آمده، پدر اقتصاد جهان را در آورده، آمریکا توی سه چهار هفته آینده بدهی، بیست تریلیون دلار شده است، الان بیش از نوزده و نیم تریلیون دلار، آمریکا بدهی دارد، چرا؟ به خاطر چاپ پول بدون پشتوانه، بعد اقتصاد جهان توی در 3-4 هفته آینده بدهی به شصت تریلیون دلار می‌رسد، شصت هزارمیلیارد دلار اقتصاد جهان بدهی دارد. آمریکای شمالی، اروپا، چین، ژاپن، کره و استرالیا همین‌هایی که آمدند اینجا و به ما گفتند آقا اقتصادشان خیلی خوب است، می‌آیند و می‌روند و بعد از تحریم می‌خواهند مشکلات‌مان را حل کنند.

چگونه کسی که دجار مشکل است می‌تواند دیگران را نجات دهد

کسانی که اقتصادشان در آستانه فروپاشی مطلقه است، شصت تریلیون دلار اقتصاد جهان بدهی دارد، چون اگر الان سکه طلا بود، نمی‌شد تکثیر کرد، قبل از اینکه آمریکا و کشورهای دیگر بخواهند به وجود بیایند، در ایران کسی بود به نام رازی, وی دنبال این بود که مس را طلا کند، چشم‌هایش را سر این قضیه گذاشت و در شیمی آزمایش کرد که مس را طلا کند، تمام 2-3 هزار سال گذشته را نگاه کنید و شعر و شعرا را در ایران، مصر، یونان و همه جای دنیا، آرزوی همه این بوده است که مس را طلا کنند، چون فلز کمیابی است که نمی‌شود تکثیر نمود.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / جنگ اقتصادی / دکتر حسن عباسی / حرم حضرت معصومه

 

چاپ نمی‌توان کرد، بعد بگوییم ثروت تولید کردیم، اما یهود آمد کلکی زد، در خانواده مدیچی هفتصد سال پیش در اروپا، مفهوم بانک را ایجاد کرد و مردم طلاهایتان را بگیرید و بگذارید اینجا، ما رسید دستتان می‌دهیم، رسید نامش پول است، بعد از چند صد سال گذشت، گفتند آقا حالا همین پول است و اعتبار دارد، چه لزومی دارد, آن پشت طلا ما به ازایش باشد. بعد از آن دیگر تقریبا چهل سال گذشت، چهل و یکی دو سال گذشته آمریکا آمد و گفت چه لزومی دارد تا پشت آن طلا باشد و پشتوانه‌اش رسید طلا، چرا خود همین اعتبار دارد، شروع به چاپ کردند، اقتصاد جهان باید این باشد، چین، روسیه و ایران یاد گرفت، تمام دنیا دارند اسکناس چاپ می‌کنند.

از ایران تا آمریکا همه هم مثل کبک سرشان را زیر برف کردند، برای این مسئله بیش از هزار جلد کتاب در آمریکا چاپ شد، یکی به داد ما برسد، هر چه هم مراجع عظام تقلید در قم داد می‌زنند که مشکل دارد، یک تکه‌اش رباست، دیرکرد رباست، گوش هیچ کس بدهکار نیست. تقصیر مردم است، وقتی مردم تحریم کنند و بانک را تحویل نگیرند، بورس را تحویل نگیرند، کالای خارجی را نخریم، مفهوم امت در صحنه یعنی اینکه یک جریان لیبرالی در کشور بود، آمد ما را از مقاومت اقتصادی خلع سلاح کرد، از سازماندهی امت در صحنه در مسئله اقتصاد ما را در واقع غیر سازماندهی کرد و باید بنشینیم در زندگی شخصی‌ و عادی‌مان، چه کسی اقتصاد ما را سازمان می‌دهد.

تربیت شده‌های فرهنگ غربی که امام می‌فرمود و جمله معروفی دارد که اگر از حکومت پهلوی و ... نجاد پیدا کنیم، از تربیت‌یافتگان فرهنگ غرب نجاد پیدا نمی‌کنیم، اگر آن روز تربیت‌یافتگان فرهنگ غرب کسانی بودند که قبل از انقلاب اسلامی در حکومت پهلوی آدم بد محسوب می‌شدند، در سال‌های بعد از انقلاب کسانی بودند که تربیت‌شدگان دانشگاه غرب بودند، مثل بنی‌صدر و دیگران که اینها را کنار گذاشت، امروز تربیت شده‌های فکر غربی کسانی هستند که از دانشگاه‌های ایران تربیت شدند، وزرا و مدیران امروز حکومت کسانی هستند که رسما همان حرف‌ها را می‌زنند و ببینید وزیر راه کشور سال گذشته 2-3  سخنرانی کرد، تمام قد از لیبرالیسم دفاع کرد، عصبانی که آقا بساط سوسیالیسم را در کشور جمع کنید و باید لیبرالیسم پیاده شود تا ما به توسعه برسیم.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / جنگ اقتصادی / دکتر حسن عباسی / حرم حضرت معصومه

 

جایی رفت، سخنرانی کرد وگفت اینها مرکانتیلیسم را نقد می‌کنند، لیبرالیسم را نقد نمی‌کنند، لیبرالیسم تنها راه ما برای رسیدن به توسعه است، همان اتهامی که مرحوم منتظری به خاطرش عزل شد، از قائم مقام رهبری که امام در نامه‌اش فرمود تو بعد از من کشور را دست لیبرال‌ها می‌دهی، حالا لیبرال‌ها آمدند وزیر شدند و می‌گویند الا و لابد از راه مناطق اقتصادی به توسعه رسیدند, جرم بنی صدر مگر چه بود؟ حالا بنی صدر از دانشگاه‌های کشور فارق التحصیل شده بود، امروز در نظام کسانی لباس دین به تن دارند، همان کار تربیت‌یافتگان مکتب غرب را پیاده می‌کنند، اینکه امام پیش بینی کرده بودند که ما از شر آمریکا، انگلیس و از شر حکومت پهلوی می‌توانیم نجات پیدا کنیم ولی از شر تربیت‌یافتگان مکتب غرب نمی‌توانیم رهایی پیدا کنیم.

این است که حتما در قم بعضی چیزها افتتاح می‌شود اما صدای خیلی از مردم در نمی‌آید، صدای متخصصین در نمی‌آید چون جلوی اسم هر مقام مسئول در این حکومت یک کلمه دکتر گذاشتند، کلمه دکتری که رهبر این مملکت در دیدار استادان دانشگاه‌ها در ماه رمضان سال 1393 دو سال پیش رسما فرمود علوم انسانی غرب غیر توحیدی است، فصل هم نزد که این مقدار یا آن مقدار، بلکه مبنای مطلق علوم انسانی غرب تثلیثی است، هرکس دکتری از علوم انسانی غرب دارد، در اقتصاد، فرهنگ، فلسفه، ارتباطات مدیریت و ... از ذهنش دین در نمی‌آید، بله زحمتی کشیده و دکتری گرفته است، ولی مبنا اینکه باید حکومت در سطوح مختلف را دست تربیت یافتگان اندیشه غربی این مصیبت را ایجاد می‌کند.

 

تیه / دشمن شناسی / یهود / جنگ اقتصادی / دکتر حسن عباسی / حرم حضرت معصومه

 

امام مسلمین امسال بهار در دانشگاه امام حسین می‌فرماید جهاد کبیر و تفسیر می‌کند که جهاد کبیر در قرآن چیست، به پیامبر فرمود تا این‌گونه جهاد کند که تبعیت از کفار هم نفرماید، آقا تبعیت از کفار چگونه است؟ کفار اسلحه می‌گذارند پیش گردن ما و به زور چیزی را به ما تحمیل می‌کنند، ما باورمان نیست. چون اسلحه پیش شقیقه مان است و ممکن است بپذیریم، یک بار بیرون شقیقه‌مان نیست و داخل جمجمه و توی مغز، قلب، فکر، اندیشه و تئوری‌های غربی را گرفتیم.

مدیران اوایل انقلاب همه سوم راهنمایی و دیپلم بودند، باورهای انقلابی داشتند، بعد از دفاع مقدس رفتند یک دکتری شلخته‌ای گرفتند و نیم‌بند درس‌ها را خواندند، یکی الان باید نظام را از دست انقلابیون دکترا گرفته و بعد از دفاع مقدس نجات بدهد، حالا این به خصوص در اقتصاد از همه جا جدی‌تر است، چون مطلق علم اقتصاد، مطلق اقتصاد غربی که هیچ تبصره‌ای نمی‌زنم، چون در این قضیه استخوان خرد کردم، مطلق تئوریزه کردن جنگ با خدا یعنی رباست، همین آقایانی که این حرف‌ها را در دولت می‌زنند، می‌گویند به دلیل اینکه در نظریه‌های توسعه غربی اصالت فایده وجود دارد، اصالت فایده در فلسفه برای کیست؟ جرمی بنتام، دویست و بیست سال پیش در نامه نگاری با پدر اقتصاد بازار که حضرت آقا شاکی است.

در دانشگاه کرمانشاه سال 90 اسم برد که آقا این اقتصاد در این دیکتاتوری اقتصادی آدام اسمیتی شما دیدید، مثلا در قم یک همایشی برگزار شود، پنج اقتصاددان هستند و آن پدیده را که برداشتیم اینجا اسمش شده حجت الاسلام دکتر. پنج تا حجت الاسلام دکتر اقتصاددان ما جمع شوند و بگویند که این دیکتاتوری اقتصادی که آقا در دانشگاه کرمانشاه فرمود و این اقتصاد آدام اسمیتی چیست که ایشان با آن مشکل دارد، آنهایی که در آخرت باید جواب بدهند چرا عمار تئوری انقلاب نبودند در قم که 21 سال پیش فرمود در 1378، پول را مشخص کنید که چیست؟ آمدند گفتند آقاجان این اقتصاد آدام اسمیتی دیکتاتوری اقتصادی است، یک تئوری در مقابلش کجاست؟ که امروز وزیر بلند می‌شود در این مملکت و می‌گوید باید بریم به سمت اندیشه فایده‌گرایی و لیبرالیسم.

این لیبرالیسم و فایده‌گرایی شاه بیتش چیست؟ کتاب اصلی چیست؟ اسم کتاب اصلی این است، دفاع از ربا، ببینید آن پدر اقتصاد بازار یعنی آدام اسمیت بنیانگذار دیکتاتوری بازار یعنی آدام اسمیت، حتی معتقد بود که اینقدر ربا را نباید اجازه داد بست پیدا کند، بنتام کتاب می‌نویسد که این کتاب حاصل نامه‌هایی است که به آدام اسمیت زده و خواست تا آدام اسمیت را قانع کند، ربا خوب است چون فایده دارد.

نه در رشته فلسفه، آنهایی که فلسفه جدید معاصر خواندند، نه در رشته اقتصاد, هر چه را پیدا کنید، آنها ترجمه کردند، کامیون کامیون از آن طرف دنیا کتاب آوردند تا ترجمه کنند، جوان کتاب دفاع از ربا نوشته جرمی بنتام را هیچ استاد فلسفه غرب و هیچ استاد اقتصادی در این مملکت جرات نکرد تا مطرح و ترجم نماید، چون فرش از زیر پای غرب کشیده می‌شد که قران وقتی می‌فرماید ربا جنگ با خداست، صراحتا این جنگ با خدا توسط چه کسی تئوریزه می‌شود، توسط پدر جنگ با خدا یعنی جرمی بنتام که در دانشگاه‌های ما در رشته فلسفه جدید معاصر و اقتصاد‌ پرستیده می‌شود.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید