امروز : 04 تير 1398::23:25
کد خبر : 2233
دوشنبه 26 مهر 1395 - 00:51

گزارشات تیه از اردوی تخصصی نخبگانی استکبارستیزی و تفکر انقلابی در مکتب قرآن (بخش بیست و دوم)

نسبت‌شناسی اقتصاد مقاومتی با اکونومیسم

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: به نام علم اقتصاد، ما از همه جا بی خبر اکانومی را ترجمه کردیم به علم اقتصاد، اکانومی ابزار استثمار ملت‌ها، ما به برکت امام تازه بیدار شدیم و این است واقعا. با پول بیت‌المال اشتباه بزرگ مسئولین سکولار همین بود که دوباره همین اکانومسیم را در کشوراسلامی ما ترویج کردند، با این علم اقتصاد چه نسبتی داریم؟

مشروح گزارش اختصاصی تیه از سخنان آقای سیدرضارضی، در کارگاه «اقتصاد مقاومتی و تفکر انقلابی» (قسمت دوم)

نسبت‌شناسی اقتصاد مقاومتی با اکونومیسم

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادمحمد پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، در اردوی تخصصی «استکبار ستیزی و تفکر انقلابی در مکتب قرآن» حجه‌الاسلام سید محمدرضا رضی، در کارگاه «اقتصاد مقاومتی و تفکر انقلابی» را مورد بحث قرار داد. متن زیر، بخش دوم گزارش مشروح این کارگاه می‌باشد. شایان ذکر است که اردوی تخصصی «استکبار ستیزی و تفکر انقلابی در مکتب قرآن» مردادماه سال 95 در بین نخبگان دانش‌آموزی استان یزد، در محل اردوگاه شهدای امداد هلال احمر در کنار سلسله کوه‌های شیرکوه در کنار روستای علی آباد تفت برگزار شد که اساتید مختلف حوزوی و فعالان فرهنگی کشوری، به بررسی موضوع استکبار ستیزی و تفکر انقلابی در قرآن کریم پرداختند. این اردو به عنوان پنجمین اردوی تخصصی نخبگان دانش اموز استان یزد بود که از سال 1390، هر ساله تابستان‌ها در استان یزد و قم برگزار می‌گردد. اردوی سال 95 با همکاری پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، موسسه فرهنگی مدرسه عشق، گروه فرهنگی - رسانه ای سیدالشهدای اهل قلم سید مرتضی آوینی، مجمع هم‌اندیشی نخبگان استان یزد و فعالین فرهنگی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان یزد و کانون فرهنگی عروج دارالعباده در تاریخ 2-6 مرداد 1392  برگزار گردید. (برای مشاهده قسمت اول حجت الاسلام سیدرضا رضی کلیک کنید.)

اقتصاد مقاومتی- سایت تیه

چهل پایگاه شکار برده در سرتاسر آمریکا داشتند، برده‌ها عمدتا مسلمان بودند، از فتح آفریقا توسط مسلمان‌ها، مصر، الجزایر را گرفتند و مسلمان‌ها وارد آفریقا شدند، این خودش تجارتی بود، حمله می‌کردند به شکار انسان، با هر سلاحی دستگیر می‌کردند، خودشان کشته می‌شدند برای اینکه اهالی را بگیرند، جز پیرمردان و زن‌های مریض که می‌مردند و طاقت نداشتند، باید برسند به ساحل این مسیر را پیاده با پای زنجیر شده به ساحل برسند و سوار کشتی‌های متعفن حمل برده می‌شدند، ریشه‌ها نوشته آقای آلکس هیلی حضرت آقا توصیه کرده‌اند که این کتاب را بخوانید، خیلی واضح این روند را توضیح داده است و در طول این جریان به ازای هر 5 نفر برده یک نفر می‌مردند و کشته می‌شدند، همچنین عددی را ببینید، حساب کنید به ازای 80 تا 100 میلیون نفر چند نفر مردند؟

16 الی 20 ملییون نفر در راه کشته شدند، با شکنجه و بدترین حالت‌ها این است که کوسه‌ها یاد گرفتند برای چاق شدن کشتی حمل برده را دنبال کنند برای این است، یک قلم از جنایات غرب مدعی حقوق بشر است. اسم واقعی قاره آمریکا چیست؟ می‌دانستنید اصل اسم جعلی است؟ خیلی مهم است، یک قاره اسمش جعلی است، اسم واقعی آمریکا که تمدن‌های مختلفی داشتند و عده‌ای مدعی کشف آن بودند چیست؟ اسم واقعی و اصلی آن چیست؟ عددی که است، می‌گویند کریستف کلمب پا می‌گذارد در آنجا 30 میلیون سرخ پوست در بودند و عددها متنوع است. برخی می‌گویند صد، صدوپنجاه میلیون نفر سرخ پوست را کشتند، چه با ابزار آلات جنگی، مقطوع النسل کزدن و روش‌های مختلف.

الان بعد از دویست-سیصد سال جمعیت سرخ پوستان آمریکا چقدر است، الان حداکثر سه میلیون نفر است، یعنی از جمعیت سیصد میلیونی آمریکا یک صدم هستند و اصلا در آمریکا آدم هم حساب نمی‌شوند. این اقتصاد، تفکر، فرهنگ سرمایه‌داری و صهیونیسم بر آن حاکم بوده و هست، کتاب تاریخ ناگفته و پنهان آمریکا که خیلی زیبا نقش یهودی و صهیونیسم را توضیح داده است، آدم می‌کشد. این تمدن تا اینکه ملت‌ها بیدار شدند تا اینکه فهمیدند این کار هزینه‌بر است و استعمار فرانو را آوردند. یکی از مهمترین شاخه‌های استعمار و اسثتمار را اشاره کنم، یک سلاح بسیار خطرناک و کشنده و نرم استعمار برای خودش ساخت.

نسبت اقتصاد مقاومتی و اکونومیسم غرب

یک – نسبت عینیت، یعنی اسلام در اقتصاد همین حرف ها را می‌زند، یعنی هرچه علم بگوید اسلام هم همین را می گوید.

دو- عموم و خصوص من وجه، یعنی جاهای اشتراک و جاهایی فرق دارند

سه – تضاد و تعارض

چهار- علم اقتصاد به معنای اکانومی به دین کمک می کند.

پنج - تنافر

بنده بخواهم با توجه به مبانی حضرت امام و معارف انقلاب عرض کنم، رابطه ما با علم اقتصاد چیست؟ ما فرق بین تحت الفظی و اصطلاحی را نمی فهمیم. همین واژه اکانومیسم است. یکی از دعاهای امام سجاد در صحیفه سجادیه این است که الهی الهمنی الاقتصاد. کدام یک از این روابط درست است؟ رابطه ما با نظام سرمایه‌داری چیست؟ تضاد، دشمنی یا تفکر عدالت‌محور اسلامی است یا جای نظام‌سرمایه‌داری، پس با این معنا ترجمه علم اقتصاد یعنی این، ابزار استثمار ملت‌ها به صورت نرم، معنای اکانومیسم این می‌شود، اینها برای‌تان سنگین نباشد.

مبانی علم اقتصاد گذاشته شود، نهایتا به صورت نرم کشورها را به اینجا می‌رساند، چیزهایی که شما فرمودید و درست است مقصد اصالت فایده یا سود است یا یوتیلیتاریانیسم، بعضی وقت‌ها آدم این کلمات را می‌گوید، مخاطب می‌گوید ولش کن، خیر بنده می‌گویم تا به گوشتان بخورد، چه کسانی پایه گذار این مکتب شدند. جرمی بنتام، هیوم، جنایت‌کاران تاریخ که با فکر جنایت می‌کنند، مثل جان استوارت میل و کسی که همه افراد را جمع می‌کند در اقتصاد و خوراک تازه تولید می‌کند، آدام اسمیت است که می‌گویند پدر علم اقتصاد است، جمع  و بازفرآوری می‌کند در کتاب ثروت ملل که بگذریم.

این نوع جریان می‌شود نرم‌افزار اداره دنیا و در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و دیگر لازم نسیت که هفت تیر پشت ما باشد تا منافع صهیونیسم را بگذاریم، مثالی بزنم، اصلی داریم به معنای تقسیم کار بین المللی، خیلی واضح است، این کار بد نیست. دهکده جهانی معنای اساسی‌اش تقسیم کار بین‌المللی است، بحث نظریه دهکده جهانی حرف هانتینگتون است، دهکده جهانی مگر بد است؟ این قدر عصر ارتباطات آمده و پیشرفت کرده که انگار دنیای به این وسعت و کره زمین یک دهکده کوچک شد.

اصلا غیر از این، دنیا دهکده است، حالا که پذیرفتید این را، دنیا کدخدا می‌خواهد؛، نظم نوین جهانی مگر بد است؟ ولی نظم نوین جهانی ناظم می‌خواهد دعوا سر ناظم و کدخدا است، دعوا سر کدخداست، سر اینکه کی قرار است ناظم این دنیا باشد.

غارت دنیا حق آنها نیست، حق صالحان است، زمانی که ولایت حضرت موسی را پذیرفتند، خدا هم به آنها ملکی داد ولی وقتی سر بر طغیان نهادند بی‌خود است و کجا حق‌شان است، نوش جانشان ولی ما زحمت نکشیدیم و باید تو سری خور باشیم. از این جهت طبیعی است که الان دنیا در دستان آنها باشد، این جنگ عظیم نظری خیلی خوب داشت پیش می‌رفت تا اینکه یک انقلاب اسلامی در ایران پیروز شد، از چی نگران شدند؟ اصل هدف اقتصادی است، نگران چین هستند ولی دشمنی با چین ندارند، ما خواستیم در اقتصاد حرف نو و جدید بزنیم.

بازی نظری و همین حرف نظری که ریشه‌اش از دهکده جهانی سر در می‌آورده و یهویی از آستین و بیان و زبان روحانیت باید بشنویم، از چه کسی شنیده‌ایم که باید هوای کدخدا را را داشت؟ عمیق نگاه کنیم به این پدیده, یک حرف استعماری دارد از زبان روحانیت ما بیان می‌شود، فکر کنید! نیازی نیست که تانک بیاورد و بیاید تهران، کاخ ریاست جمهوری ما دارای این تفکر است با ابزارهای علمی، در برجام چه شد؟ مفصل است و داستان دارد. ما همه ضربه‌ای که خوردیم از پوشش این جریان خفت بار و دست آموز بازی خورده است، بازی برد برد!

شما با آمریکا بازی برد-برد کنید، با کفر و شرک کسی حق دارد بازی برد-برد طراحی کند، فکر کنید، کسی می‌تواند با راس الکفر و راس الشرک این بازی را در بیاورد، پیام انقلاب به ما هدف‌گذاری که باید بکنیم، این یکی از جملات کلیدی امام است که ما درصدد خشکانیدن ریشه‌های فاسد صهیونیسم، سرمایه‌داری و کمونیسم در جهان هستیم و تصمیم گرفته‌ایم نظام‌هایی که بر این سه پایه استوار گریده‌اند را نابود کنیم، ما هدف‌مان این است. این جمله را از امام داشته باشید، ما می‌خواهیم ظلم را نابود کنیم.

امام می‌فرمایند که از خداوند بزرگ می‌خواهیم، این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمین که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ آمریکا را به صدا در بیاوریم. ما نه تنها عربستان سعودی و نظام آل سعود را ساقط می‌کنیم، در دستان حرامیان آمریکایی است کلید کعبه! اختیار کعبه در اختیار امریکاست به واسطه آل سعود کاری می‌کنیم که کلیساهای دنیا ناقوس مرگ آمریکا را بزنند ان شالله.

جوهره بنیادین انقلاب اسلامی این است که قیام برای قسط، چه کسی گفته که قرار است ژاپن اسلامی شویم. جوهره اساسی تمدن اسلامی قیام برای قسط است نه برای تکنولوژی، تکنولوژی خوب دارد و بد هم دارد ولی مسئله ما چیز دیگری است، رشته اقتصاد داغون است، این حرف‌ها لذت گرایی امروز غربی‌ها به صورت فرمول درآورده‌اند. مبنا را ما قبول نداریم، نفهمی سیستم آموزشی ما را ظاهر ریاضی و هندسه را می‌گذارد و فکر می‌کنیم که علم‌آموزی کنیم. علم اقتصاد انسان‌ها را آزادانه برای انتخاب نوع حیوان مورد نظر خودشان تربیت می‌کنند.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید