امروز : 24 شهريور 1398::21:45
کد خبر : 2226
پنجشنبه 22 مهر 1395 - 15:33

گزارشات تیه از اردوی تخصصی نخبگانی استکبارستیزی و تفکر انقلابی در مکتب قرآن (بخش بیستم)

برای تبلیغ اسلام و روشنگری در مقابل دشمن چه باید کرد؟

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: لباس تبلیغ تنها برای بیان احکام روزمره در میان مردم ساخته نشده است و گاهی نیز باید از پهنای باند نبرد سخن گفت که زیرنورماه چه نبردی به پا شده است و چه خوب سیرتانی را از دست دادیم و چه عاشقانی که عاشقانه دل در گرو مکتب نهادند و رفتند، برای پیروزی در این میدان باید از جان مایه گذاشت و از خویشتن خویش گذشت که شب دراز است و قلندر بیدار.

مشروح گزارش اختصاصی تیه از سخنان حجه‌الاسلام علیرضا میرجلیلی در کارگاه «استکبارستیزی در آمریکای جنوبی» (قسمت اول)

برای تبلیغ اسلام و روشنگری در مقابل دشمن چه باید کرد؟

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، در اردوی تخصصی «استکبار ستیزی و تفکر انقلابی در مکتب قرآن», حجه‌الاسلام والمسلمین علیرضا میرجلیلی در کارگاه «استکبارستیزی در آمریکای جنوبی» نکاتی درباره اسلام و تشیع در جنوب آمریکا را برای شرکت کنندگان بیان نمود. ایشان درباره «ردپای جدی اسلام در آمریکای لاتین چهارصد سال قبل از کریستف کلمب غاصب و آدم کش!» نکات جالبی در این جلسه یادآور شده اند که با هم خواهیم دید. متن زیر، بخش اول مشروح این کارگاه می‌باشد. شایان ذکر است که اردوی تخصصی «استکبار ستیزی و تفکر انقلابی در مکتب قرآن» مردادماه سال 95 در بین نخبگان دانش‌آموزی استان یزد، در محل اردوگاه شهدای امداد هلال احمر در کنار سلسله کوه‌های شیرکوه در کنار روستای علی آباد تفت برگزار شد که اساتید مختلف حوزوی و فعالان فرهنگی کشوری، به بررسی موضوع استکبار ستیزی و تفکر انقلابی در قرآن کریم پرداختند. این اردو به عنوان پنجمین اردوی تخصصی نخبگان دانش اموز استان یزد بود که از سال 1390، هر ساله تابستان‌ها در استان یزد و قم برگزار می‌گردد. اردوی سال 95 با همکاری پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، موسسه فرهنگی مدرسه عشق، گروه فرهنگی - رسانه ای سیدالشهدای اهل قلم سید مرتضی آوینی، مجمع هم‌اندیشی نخبگان استان یزد و فعالین فرهنگی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان یزد و کانون فرهنگی عروج دارالعباده در تاریخ 2-6 مرداد 1392  برگزار گردید.

اسلام در آمریکای جنوبی- سایت تیه- اردوس استکبارستیزی

مختصات تبلیغ در خارج از کشور

بنده به عنوان مبلغی از حوزه های علمیه در خارج از ایران، بیش از ده سال است که ایران نیستم؛ ابتدا در کشورهای عربی مثل دبی, عمان، سوریه، عراق و عربستان و کم کم رفتیم دورتر تا اینکه رسیدیم به کشورهای عربی و بیست تا کشور را دیدیم و عربی یادگرفتیم، بعد اسپانیولی یادگرفتم که به تبع آن زبان‌هایی مثل ایتالیایی، پرتغالی  و رومانیایی را هم که شباهت‌هایی با زبان اسپانیولی دارد را آموختم. زمانی که دبی بودم، گروهی اسماعیلی تازه شیعه شده بودند، یک سیاه را دیدم که فارسی صحبت می‌کرد و تیکه می‌انداخت، گفتم اهل کجایی؟ گفت پایم را در ایران نگذاشتم، در حالی که به راحتی ایرانی صحبت می‌کرد و مسلط به الفاظ عامیانه ایرانی بود. می‌گفت آفریقایی و تاجرم, یازده زبان بلدم و به خاطر اینکه برای تجارت خودم راحت کار کنم، رفته‌ام و زبان‌های محلی را یاد گرفتم.

آمریکای لاتین- آمریکای جنوبی- سایت تیه

برای اسلام قوی شوید و کار کنید؛ با تنبلی به هیچ جا نمی رسیم!

اما قرار است برای امام زمان کار کنیم چه کرده‌ایم؟ بعد از آموزش زبان شروع کردیم به کار تبلیغی، آنجا مسلمان‌هایی هستند که تشنه‌اند، مسئول مرکز اسلامی و ... باشد، بلافاصله جذب می‌شوند و معرفی می‌شوی و می‌خواهند که بروی. اگر می‌خواهید به جایی برسید که در عرصه‌ای کار کنید چهره شو، اگر دنبال آخرت هستی و می‌خواهی به جایی برسی برو قوی شو! اگر راحت جان طلبی. چرا که در نظام طبیعت ضعیف پامال است، هرکه ضعیف باشد، له می‌شود. در کنکور ضعیف پامال است, در دانشگاه، عرصه اقتصاد همین‌طور است، اتفاقا قانون طبیعت هم همین است، ببینید دنیا همه چیز سربالایی دارد، سراشیبی هم دارد؛ خیلی هستند مثل بعضی از ماها کاری را شروع می‌کنیم، زجر می‌کشیم تا نزدیکی‌ها می‌رویم و بعد می‌گوییم ولش کن. چه می‌شود؟ راحت می‌شود.

ببینید شیطان همین که وسوسه می‌کند چه میکند، می‌گوید آقا ولش کن، در حالی که چند قدم بیشتر لازم نباشه که قدم بردارید و شراشیبی وقتی هست لازم نیست دیگر قدم برداری، شما مثل یک شاگردی که درس می‌خواند دیدید، معروف در کلاس به عنوان درس خواندن، اتفاقا معلم هم اگه کاری داره میاد سراغ آن شاگرد، موقع امتحان‌ها دیگران می‌آیند سراغش، برای اینکه جزوه بگیرند، کم کم خودش اصلا فضایش می‌شود فضای درس خواندن، به خاطر همین انتخاب دوست خیلی مهم است. برای اینکه به قله‌ها برسی.

حجه الاسلام علیرضا میرجلیلی- سایت تیه

بحث اصلی ما استکبارستیزی در آمریکای لاتین است!

چه فرقی بین آمریکا لاتین با آمریکای جنوبی وجود دارد، ما 5 قاره داریم، قاره آمریکاست، قاره امریکا سه بخش دارد، یک آمریکای شمالی دو آمریکای مرکزی سه جنوبی، پس یعنی  قاره آمریکا به چند بخش تقسیم شده، سه بخش یک آمریکای شمالی چند تا کشور درونش هست، دو تا ایالات متحده، بعد آمریکای مرکزی‌شان می‌شود، از مکزیک 13 تا کشور دارد تا آخرین کشورشون پاناما، 13 تا کشور به علاوه یک کشور خلیج کارائیب، جزیره‌های کوچک درست کردند که وسطش خلیج کارائیب و خلیج مکزیک 13 تا کشور توی آمریکای مرکزی هستند، مثلا یکی کوبا, یکی از انقلابی‌ترین کشورها دنیای آقای کاسترو، چگوارا و ...

از آن طرف آمریکای جنوبی، کلمبیا، ونزوئلا، بزریل، آرژانتین، پرو، اکوادور و ... اکوادور غربی‌ترین کشور آمریکای جنوبی است و همه چیز دارد. تا الان شاید صدبار هواپیما عوض کردم ولی نشد که از اقیانوس آرام عبور کنیم، به همین خاطر از اروپا می‌روند. آمریکای شمالی انگلیسی است، کانادا و ایالات متخده، آمریکا و منظور از مرگ بر آمریکا یعنی دولت ایالات متحده و کاری به ملتش نداریم.

کشورهای آمریکای جنوبی بیشتر به زبان اسپانیولی صحبت می‌کنند

بقیه اینها، آمریکای مرکزی و جنوب زبان لاتینی است، همان‌که دوست‌مان گفت، تشکیل شده از زبان‌های ایتالیایی، پرتغالی، فرانسوی و اسپانیولی، از 13 تا کشور و 12 کشور آمریکای جنوبی به زبان اسپانیولی صحبت می‌کنند، بزریل به زبان پرتغالی صحبت می‌کند که بزرگترین کشور آمریکای جنوبی است و دو سه کشور کوچک هم همین‌گونه است. از آن طرف دنیا از اروپا آمده‌اند و این کشورها را به استعمار کشیده‌اند، این مباحث را چه باید کرد، در آینده نیاز است و این که در الان نگاه درستی به مسائل داشته باشید می‌توانید به این نتیجه برسید.

شیطان، نماد استکبار در قرآن

یکی از نمادهای استکبارستیزی را می‌شود بگویید، کسی که مستکبر عالم بود، چه کسی بود؟ قرآن درباره فرعون چه می‌فرماید: إنّ فِرعَون علی فی الارض إستکبر، چه اشکالی دارد آمریکا، الحق و الانصاف خیابان‌های آمریکا منظم و مرتب است، دور تا دور فروشگاه پارکینگ درست کردند و شما به راحتی می‌توانید ماشین را پارک کنید. این نظم خیلی خوب است که بعضی جاها مثل بهشت است، علت استکبار دانستن اینها چیست، این است که علی فی الارض علو، به خاطر قدرت و مسائل خاصی می‌خواهم خودم را به عنوان کسی که بالاتر از دیگران هستم بدانم و برای دیگران هم تصمیم بگیرم.

شیطان گفت که من از آتشم و انسان از خاک، خودش را در مقابل خلقت خدا با عظمت‌تر دانست و روی این حساب کرد، در مقیاس بزرگ‌تر صدام این کار را می‌کند، طمع کویت، ایران و قادسیه را دارد و می‌گوید که من پادشاه عرب هستم، بوش همین را می‌گوید، شما اگر ملاک‌های استکبار را نگاه کنید، می‌بینید و تشخیص می‌دهید. چرا اسپانیایی و پرتغالی در این کشورها صحبت می‌شود، اینها مستعمره اسپانیا بودند و برزیل مستعمره پرتغال. در طول 150 سال، نزدیک به 150 میلیون نفر را کشتند تا بتوانند زبان خودشان را قالب کنند.

موقعیت استراتژیک فلسطین، یکی از دلایل طمع دشمن صهیونیستی است

به دلیل موقعیت استراتژیک فلسطین است که اسرائیلی‌ها دست از فلسطین بر نمی‌دارند چرا که تقریبا مقطع اتصال سه تا بزرگترین قاره‌ها و تمدن‌ها و تاریخ بشریت این‌جاست، اروپا وقتی اسلام پیروز و ظاهر شد، بعد از صد سال و کمتر از زمان امیرالمومنین، خیلی راه دوری نرویم، امیرالمومنین در کوفه بود، کوفه کنار مدائن بود که دو تمدن بزرگ آن زمان بودند، تمدن ایران و روم، اینها مدام جنگ داشتند، امیرالمومنین چرا مرکز حکومت را از مدینه آورد به کوفه. کنار مدائن و مرکز حکومت ایران به عنوان تمدن آسیا و نزدیک تمدن روم هست و اتفاقا امیرالمومنین حکومت را آورد، این سیطره حکومت امیرالمومنین است، هر کجا کشورهای کنونی از چین و هند و ژاپن و پاکستان تا شمال آفریقا و... می‌شود حکومت اسلام، اگر گذاشته بودند امیرالمومنین مدیریت کند کل دنیا را گرفته بودند و الان این وضع نبود، جایی بود به نام اندلس، جنوب اسپانیا کل اینها مسلمان بودند، آقا اینها چه ربطی به بحث آمریکای جنوبی دارد؟

800 سال آنجا تحت نفوذ اسلام بود، بعد از جنگ‌های صلیبی، که از فرانسه و انگلیس و ... جمع شده بودند و به دلیل بی‌تدبیری حکومت اموی که رفته بودند و در آن کشور نفوذ کرده بودند و حالا مقاله‌ای را پیگیری می‌کردم، عجیب است که اندلس فتح شد به خاطر یاران امیرالمومنین، اولین مسجد را یکی از یاران امیرالمومنین می‌سازد و آنجا را می‌گیرند و شیعیان را به آنجا تبعید می‌کنند و خیلی از آدب و رسوم جنوب اسپانیا به شیعیان خیلی نزدیک است، خیلی از آدب و رسوم یزدی‌ها در آنجا هست، دسته‌هایی که می‌گردانند در شادی و اردواح و اینها، نماد امام حسین که حجله گاه درست می‌کنند، در آنجا هست، و این اتفاق برای حضرت مریم یا مسیح انجام می‌دهند.

800 سال یعنی بعد از پیامبر اسلام حکومت مسلمانان بود و بعد از جنگهای صلیبی که 300 سال طول کشید، آخرینش در سال 1492 که مسلمانان را بیرون کردند از اروپا ولی اسلام در شاخ آفریقا هنوز بود، اما درباره امریکا:

سبزی و غنای سرشار طبیعی آمریکای لاتین و امریکای جنوبی، از دلایل مهم استعمارگران برای غصب این قاره بوده و می باشد- سایت تیه

سبزی و غنای سرشار طبیعی آمریکای لاتین و امریکای جنوبی، از دلایل مهم استعمارگران برای غصب این قاره بوده و می باشد- سایت تیه

 

سفر غاصبانه کریستف کلمب و آغاز استعمار و جنایات غرب در قاره آمریکای سرخ پوستان

حالا رسیدیم به بحث خودمان، آقای کریستف کلمب ایشان از ملوانان مسلمان استفاده می‌کند، مسلمانان به جای اینکه بروند هند، از طرف غرب می‌روند و حساس می‌شوند و می‌گویند این ملوانان مسلمان راهی می‌روند که ما نمی‌شناسیم، جایی که جنوب اسپانیا بودند، آقای کریستف کلمب اطلاعات اینها را جمع می‌کند، ایشان یک یهودی است و محل تولد و قبرش هم معلوم نیست، چطور شد که یک دفعه قاره‌ای فتح شد.

فرض کنید 500 سال پیش آمد و رفت با پادشاه اسپانیا صحبت کرد، اسپانیا با پرتفال جنگ داشتند و صحبت کرد و قانع‌شان کرد که سه کشتی به او بدهند، برود جایی از دنیا به این بهانه که «از آن طرف بروم هند نمک و ادویه‌جات بیاوریم»، وقتی آمد اینجا فهمید قاره‌ای دیگر غیر از کشور هندوستان است. در کشتی کریستف کلمب بخشی مسلمانانی بودند که می‌خواستند از دست سربازان صلیبی فرار کنند، جایی نداشتند و کریستف کلمب به آنها گفت که با من بیایید و من به شما امنیت می‌دهم، که انها هم رفته بودند ولی با بقایایی از اسلام قبل از خود مواجه می شوند.

ردپای جدی اسلام در آمریکای لاتین چهارصد سال قبل از کریستف کلمب غاصب و آدم کش!

بر اساس گزارشات علمی و اسناد موجود،  در سواحل آمریکای لاتین، کاشی‌کاری‌هایی پیدا شده است که از حوالی هزار سال پیش پیدا شده است و آیات قرآن رویش نوشته شده است. غربی ها می گویند که کریستف کلمب می‌گویند 500 سال پیش قاره آمریکا را «کشف کرده است» و این در حالی است که ما سکه‌هایی را داریم که برای 900 سال پیش بوده است و منقوش به نقوشی خاص که می توان گفت اسلام در آنجا قبل از کلمب و سایر غاصبین غربی وجود داشته است و پیروانی داشته است. این مطالب برخلاف تبلیغات شدید غربی هاست که کلمب رذا کاشف آمریکا نام نهاده اند! واقعا اینها در انحصارطلبی و گزافه گویی سرآمد هستند.

ایران و آمریکای لاتین- سایت تیه

نامه نوشته بود برای الیزابت و گفت که من قومی پیدا کردم که به قدری مهمان‌نواز هستند، تو فقط پول بده من و همه اینها را به بردگی شما در می‌آورم و بردگی می‌کنند برای شما. همه مردمشان کوه‌های طلا را کشف می‌کردند، وقتی که کریستف کلمب می‌آید و می‌شناسد دفعه دوم که می‌خواهد برگردد کشتی دوم فرار می‌کند و کشتی اول جایشان می‌گذارد و بومی‌ها به این افرادی که جامانده‌اند، زمین می‌دهد تا اینکه بیایند و کار کنند، آناناس، برگ توتون و ... را کریستف کلمب می‌برد و می‌گوید که قاره جدید است، 28 کشتی دفعه بعدی می روند و هزاروخورده‌ای سرباز مجهز می‌آیند، آنها دعوا نمی‌دانستند یعنی چه، فقط تعبیر آن بود که نیزه‌هایی که داشتند برای شکار بود و اینها چیزی که درذهن من و شماست، این است که جنگل‌های آمازون شما یادتان آدم‌هایی می آید که کسی بیاید و او را بزنند.

http://teeh.ir/images/upfiles/20160926/tarh-ordoo-estekbarsetizi.jpg

این گزارش ادامه دارد

مطالب مرتبط:

- نگاهی به گزارش اندیشکده ویلسون از نفوذ جمهوری اسلامی ایران در امریکای لاتین

- رویارویی منافع جمهوری اسلامی ایران و رژیم اسرائیل در امریکای جنوبی و لاتین


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید