امروز : 29 خرداد 1398::14:44
کد خبر : 2219
چهارشنبه 21 مهر 1395 - 20:44

در حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) توسط حسن عباسی مطرح شد؛

رسانه‌های ارزشی برای اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اند؟

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: وال‌استریت ژورنال، پرتیتراژترین روزنامه دنیا که در نیویورک چاپ می‌شود، مقاله‌ای دارد، در تهران همه مرگ‌برآمریکا می‌گویند، 22 بهمن، 9 دی، روز قدس هم می‌آیند، اما گرایش به کالای غربی دارند، بگذارید تا دلشان می‌خواهد مرگ بر آمریکا بگویند، دنبال ما بیایند. آن چیزی که ما می‌خواهیم انجام بدهند، مرگ بر آمریکایشان را هم بگویند، دسترسی به بازار پر مشتری ایران، صنایع دنیا را هیجان زده کرده، تعدادی از کالاهای آمریکایی را می‌گوید که ما به ایران می‌فرستیم، اگر نشد رسما، قاچاق می‌کنیم، مرزها باز است. مردم هم می‌خرند! به جمله آخر دقت کنید، ایرانیان را برای مصرف تولیدات خارجی آماده کردیم، جلوتر اشاره می‌کنم که از کی شروع کردند.

گزارش اختصاصی پایگاه تیه از سخنرانی حسن عباسی در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها

رسانه‌های ارزشی برای اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اند؟

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصاد پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، ابتدا یکی از کارشناسان اقتصادی به بیان مسائل پیرامونی اقتصاد مقاومتی در ایران و رسانه‌ها پرداخت و گفت: مقاله‌ای نوشته شد که این است، کاهش تحریم‌ها، کلید اقتصاد ایران است، مقاله مفصلی است که به برجام و ... می‌زند، این جمله‌اش خیلی مهم بود، آن چیزی که مشکل ایران را حل می‌کند، شعار و راهبردی است که رهبر ایران داده است و آن اقتصاد مقاومتی است. پس ما از اول انقلاب تا به حال درگیر جنگ اقتصادی بودیم، راهکار هم مشخص است، اما سنگر من کجاست؟

اصلا سنگرهای اقتصادی را می‌شناسیم؟ سنگرها پر است یا خالی؟ سوالات کلیدی اینها است، برای اینکه بدانیم سنگرمان کجاست، نگاهی به نقشه دشمن کنیم، توجه داشته باشیم، محور بحث ما بحث تولید بود، پس نقشه دشمن را هم در این زمینه می‌بینیم، مشکل تولد بازار مصرف بود، حالا ببینید نسخه دشمن چیست برای مشکل تولید ما که بازار مصرف است.

 

اقتصاد اسلامی / دشمن شناسی / تیه / صهیون پژوهی / یهود

 

آقای آنتونی پارسونز آخرین سفیر انگلیس قبل از انقلاب در ایران کتابی نوشت، بعد از انقلاب که 5، 6 روز بعد شاه از ایران می‌رود، غرور و سقوط! می‌گوید سال 56 وقتی من سفیر شدم و به ایران رفتم، اولین کاری که کردم تجار و صنعت‌گران انگلیسی را جمع کردم، می‌گوید بهترین بازاری که در جهان سوم پیدا می‌کنید بازار ایران است. جوان است، پول نفت دارند، کار فرهنگی هم رویشان کردیم، لوکس‌گرایند، چشم طمع به بازار دارند، بعد می‌گوید که ما باور نمی‌کردیم انقلاب شود، تا یکی دو ماه قبل از انقلاب باور نمی‌کردیم انقلاب شود، با این نگاه به جمله‌اش دقت کنید، می‌گوید بازرگانان و تجار انگلیسی تا می‌توانید به ایران کالا بفرستید، اگر نتوانستند بیایند سرمایه گذاری کنید ولی با یک شرایطی، یک کوتاه مدت، شرایطی که بحث انقلاب مطرح نبوده، تکنولوژی ممنوع، قطعات را از انگلیس بیاورید و فقط منتاژ کنید.

عملکرد سفارت انگلیس قبل از انقلاب اسلامی در ایران

نگاه انگلیس قبل از انقلاب است، بعد از انقلاب همان جملات را کمی متفاوت‌تر بیان می‌کند، اخیرا بی‌بی‌سی می‌گوید بازار ایران کیک است، جا نمانیم، سهم‌مان را از ایران ببریم، جان‌کری جمله را گفت که حضرت آقا جواب داد: تجارت بازار ابزار تغییر ایران است. با تجارت می‌توانیم ایران را به دنبال خودمان بکشانیم، نقشه دشمن را در پازل ملی و نقشه دشمن می‌گوییم.

ایران آخرین، دست نخورده‌ترین، بزرگترین بازار جهان است، تکلیف چیست؟ گفته‌اند عبارت امام را دقت کنید، یکی از ده‌ها عبارت: مسئله 2831: اگر رابطه تجاری نیت داشته باشند که به بازار ما صدمه بزنید حرام است، این نحوه تجارت باید قطع کنیم، در تحریرالوسیله خطاب به مردم می‌گوید که اگر دولتمردان به راه نیایند، راهنمایی کنید، اگر نیامدند بروید مبارزه منفی کنید، وظیفه چیست؟ علمای قدیم ما وظیفه را خوب تشخیص دادند، در زمان قاجار علما آمدند پای تولید ملی، نامه آخوند خراسانی به محمدشاه قاجار، آقای شاه تولیدات داخلی مصرف کن، درباریان مردم، اگر این کار را کردی مثل ژاپن می‌شوی و من کره را مثال می‌زنم، مردمش آمدند پای تولید ملی.

 

اقتصاد اسلامی / دشمن شناسی / تیه / صهیون پژوهی / یهود

 

الان ما سنگرهایمان پر نیست، رسانه‌های ارزشی آمدند پای تولید ملی؟ یکی از ده‌ها نمونه تبلیغ مستقیم و غیرمستقیم سایت‌ها و خبرگزاری‌های ارزشی. خبرگزاری‌هایی که هر روز اخبار انقلاب را از آنجا می‌بینیم. نفوذ اقتصادی، تبلیغ کالای آمریکایی، آیفون در ایران فروش برود و کمر GLX بشکند و مرگ بر آمریکا هم گفتی مهم نیست. اخیرا در قم دو برند نمایندگی زندند و مسئولین افتتاح کردند، می‌گوییم کالای خارجی تبلیغ کردی، ایران را تبلیغ کن، قبول نمی‌کند، صداوسیما و اخبار شبکه‌های دیگر تبلیغ خارجی می‌گوید اما شرکت‌های داخلی را شطرنجی می‌کند، انگار چیزی به نام تولید ملی نداریم، اخبار آیفون را می‌گذاری که سه ماه دیگر می‌خواهد فروش برود، آماده باشید! چرا کار ارزشمند GLX را نگفتی که دغدغه آقا و امام است. امام فرمود: داروخانه‌ای که اسم خارجی دارد، نروید بخرید، جنس خارجی بماند، اسمش اگر خارجی بود نروید بخرید، 75% واحدهای تولیدی مشکلات اقتصادی فروش دارند. 3 اتفاق باید بیفتد، مردم کالای داخلی باید بخرند و اصناف ما تمایل به فروش کالای ایرانی ندارند.

در ادامه دکتر حسن عباسی به بیان سخن پرداخت و ابراز نمود: توفیقی شد جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه سلام الله علیها خدمت شما برسم، تبریک عرض می‌کنم میلاد امام هادی (ع) را و گرامی می‌داریم ایام اعیاد معظمی چون عید قربان و غدیر را امیدوارم، شما ان‌شاءالله پیام قربان، غدیر به عنوان مهم‌ترین مولفه‌های فرهنگی ما در جامعه نهادینه شود، با درک صحیح و عمیقی با عید قربان و سازوکار ذبیح‌اللهی عید غدیر با سازوکار امامت و نظام اجتماعی و تمدنی‌مان را بتوانیم شکل بدهیم و ساخت مناسبی مبتنی بر همین مولفه‌ها صورت بدهیم. شکل اساسی داریم و این است که در کار با افکار عمومی تقریبا خیلی دولت‌گرا شدیم، دولت به معنای حکومت و حرکت مردمی امروز بسیاری از بخش‌ها منوط رکورد می‌شود بر اینکه چون حکومت مستقر وجود دارد.

عملکرد DDR در برخورد با کشورهای انقلابی

بسیاری از افراد وظایفی دارند، این فکر هم خوب است و هم بد، خوبی‌اش به این است زمانی که حکومت مستقر معین وجود دارد، جریان‌سازی‌های موازی تصمیم‌گیری درون حکومت نباید باشد، در متن جامعه که مخلّ تصمیم‌های کلان حکومت باشد، اما بد است از این جهت که توان عظیم مردمی که خودش شکل دهنده انقلاب‌ها و شکل دهنده ساخت حکومت هست و هیچ پیامبر و امامی مخصوص بدون حمایت مردم کارشان به نتیجه نرسیده، خطر اینجاست که ما وقتی یک حکومت مستقری ایجاد می‌کنیم. حالا دیگر برویم دنبال کار شخصی خودمان در صحنه نباشیم، اصطلاحی در سال‌های ابتدایی دفاع مقدس به نام امت در صحنه بود، در سال‌های بعد از دفاع مقدس آرام آرام این واژه زدوده می‌شود.

کمتر می‌شنویم مفهوم امت در صحنه، جایش را داد به اینکه هرکس برود در کار خویش مشغول شود، بخشی از روحیه انقلابی در این مسئله است، آمریکایی‌ها یک پروژه دارند زیرنظر سازمان ملل علیه جنبش‌های مقاومت که به‌آن می‌گویند DDR سه تا دی دارند، یکی سازمان‌هایی مثل حزب الله لبنان، حماس و ... اولا اسلحه را ازش می‌گیرند، شما طبق قانون اسلحه را بگذار کنار، الان ده بیست سال است که می‌گویند مقاومت اسلامی باید خلع سلاح شود.

سلاح مقاومت مرحله اول است، دوم یعنی اسلحه را گرفتند و مسلح بودن را از جنبش مقاومت گرفتند، اسلحه ندارند ولی در پادگان‌هایش موجود است، حالا باید اینها را از حالت بسیج شدن و آمادگی و انسجام خارج کنند، شما فرض کنید حزب الله مستقر و سازمان‌دهی شده است و انبار اسلحه دارید، این اسلحه را از شما بگیرند, شما هستید و سازمان‌دهی‌تان ولی اصلا اسلحه ندارید، لایه سوم زیر نظر سازمان ملل دنبال می‌کنند از حالت انسجام خارج می‌کند، سوم به آن R می‌رسد، بعد از آنجا که اسلحه را گرفتند و سازماندهی را هم به هم زدند و بر می‌گردانند به زندگی عادی!

شما زندگی عادی می‌کردی، بعد آمدی اینجا و سازمان‌دهی شدی و اسلحه دست گرفتی، در تکمیل فرآیند DDR بعد از خلع سلاح شدن و از هم پاشیدن باید برگردید، به حالت اولیه در زندگی شخصی انقلاب برای رسیدن به اهداف عالیه‌اش، برای زمینه‌سازی ظهور تحقق تمدن نوین اسلامی و آرمان‌های بلندی که امام راحل و حضرت آقا داشتند و دارند، نیاز داشتند که ما را هم از حالت زندگی معمولی بیاوریم در صحنه سازمان‌دهی شان کنیم، بعد از سازمان دهی 4.5 درصد باید مصلح می‌شدند، انقلاب را از مبتدی دفاعی، امنیتی جلو ببرند, شما دارید نتیجه کار آنها را در سوریه می‌بینید، همان جریانی که این کار را هم چنان فقط کرد بعد 37 سال امروز در سوریه نیروهای دفاع وطنی را ایجاد کرد.

 

اقتصاد اسلامی / دشمن شناسی / تیه / صهیون پژوهی / یهود

 

در عراق حشدالشعبی را ایجاد کرد، در لبنان حزب الله را ایجاد کرد, در یمن انصار الله آن هسته‌های انقلاب که مد نظر امام بود! نه تنها از درون خود ایران ساخت داد، بلکه ممالک دیگر این کار را کرد و جلوی دشمن ایستاد، هم الهام بخش است، هم کاخ سفید نگران است و هم داخل و موجب غرور ملی برای مسلمانان است. ما باید سه مرحله جداکردن از زندگی عادی، سامان‌دهی مسلح کردن برای هر کاری, ما 15 درصد برنامه ریزی برای اقتصاد می‌کردیم که نکردیم، تا جایی که در 1392حضرت آقا فرمود، آقا از سال 90 یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ما شروع شده است.

سقوط خرمشهر و راهبردهای برخورد با این مسئله

انگار امام راه حلی فرمود که خرمشهر سقوط کرده، دشمن یک جنگ تمام عیاری را علیه ما آماده کرده، همه در شهرهای خودشان می‌نشستند وکسی بلند نمی‌شد که برود در غرب و شمال غرب خوزستان و خرمشهر، در محیط فرهنگ هم همین‌طور یعنی ما باید آن توانی که در درون‌مان بود، این توان را پشت انقلاب می‌آوریم و حرکت‌های انقلاب را جلو بردیم, جریانی درون انقلاب و اطراف امام کارشان این بود که روحیه انقلابی را بگیرند و اصطلاحا نرمالیزاسیون کنند.

دو، سه سال پیش مقام مسئولی گفت، آقا انقلاب شش ماه، نه ماه، یک سال، نه دیگر 38 سال, در واکنش به اینکه حضرت آقا فرمود من انقلابی‌ام به مسئولیت فرمود انقلابی باشید، الان یک نکته شکلی ما در صحنه داریم، ولی جنگ تمام عیار اقتصادی ببینید، هیچ وقت امام راحل یا حضرت آقا درباره جنگ‌های دیگر نگفتند، تمام عیار جنگی که دفاع مقدس حساب می‌شد، محدود بود, یعنی گوشه‌ای از کشور محدود جنگ بود، بقیه کشور کار خودش را می‌کرد، در دوره دفاع مقدس رادیو رسمی کشور350 روز برنامه آشپزی، مادی، کودک را بخش کرد, مجموعا 15روز در طول سال برنامه را قطع می‌کردند و مارش حمله می‌زدند که عملیات شده و فضای کشور به اینها جنگ محدود می‌گویند.

وارد جنگ تمام عیار، تمام‌شان و ابعاد جامعه را در بر می‌گیرد، افرادی مثل امام راحل یا رهبرمعظم‌انقلاب در به کار بردن واژه‌ها احتیاط دارند، فقها, مجتهدین و علما که حساسیت رویشان هست، حساب شده سخن می‌گویند و قبلش فکر می‌کند که واژه را چطور تنظیم و بیان کنند. جنگ تمام عیار اقتصادی که تحت عنوان اقتصاد مقاومتی شناخته شده منظور این است که خرمشهر اشغال شده گروهی از مقاومت را می‌خواهیم که برود از اشغال بردارید، اشغال‌گر را بیرون کند، آبادان که در محاصره بود، محاصره را نفع کند، هم محاصره اقتصادی هستیم و هم اقتصادمان اشغال شده، حالا استمرار این اشغال کجاست، آنجا که کار می‌آید, خواهش‌های ما پاسخ می‌گویند. در این فضای بسیار تکان دهنده یک مشکلی تریبون‌دارهای ما دارند که در قدرت نرم نتوانستیم در جامعه مسئول جنگ تمام عیار اقتصادی را روشن شفاف کنیم.

انواع ساختارهای نظامی مطرح است، جنگ اقتصادی هم شئون متفاوت دارد، یکی از شئونش جنگ ارضی است، جنگ ارضی یا جنگ پولها که در سال 1387 شروع شد, طرح ریزی آن آخر دولت جرش بوش پسر، چند هفته در دوران روی کار آمدن اوباما تعطیل شد، مجوزش در شورای امنیت ملی آمریکا باید خود اوباما صادر می‌کرد، رئیس جمهور بعدی، در پنتاگون وزارت جنگ آمریکا یک مرکز تحقیقات فیزیک نظری وجود دارد که تئوری بازی‌ها و جنگ‌ها آنجا انجام می‌شود.

 

اقتصاد اسلامی / دشمن شناسی / تیه / صهیون پژوهی / یهود

 

مهمترین کسانی‌که در حوزه این قضایا درگیر بودند، یعنی آقای جیمز ریکاردز که در وال‌استریت درگیر این قضایا بود، حقوقدان‌های وال‌استریت تخصصش در مورد مسائل کلان نظام مالی است، پنتاگون این را صدا می‌کند، این در کتاب خاطراتش که سه, چهار سال پیش چاپ شد و به عنوان جنگ ارضی در دنیا منتشر شد، دو فصل اولش را اختصاص داده به اینکه چطور اینها را صدا کردند از بورس وال استریت به مجموعه پنتاگون، در آن مجموعه تحقیقات فیزیک نظری‌شان و در آنجا آنها توی چند ماه نشستند, مشخص کنند با سه تا کشور باید بجنگند.

کشور روسیه، چین و ایران باید این سه کشور را از نظر پول, پولشان را نابود کنند، هفتاد-هشتاد سال پیش جمله‌ای از لنین بنیان گذار انقلاب کمونیستی شوروی منتشر شده که اگر می‌خواهید کشوری را نابود کنید, پولش را نابود کنید، بعدا در اقتصاد آمریکا تئوریسین‌هایشان مثل هم جان مینارد کینز در انگلیس، هم فریدمن در آمریکا این جمله را داخل کتاب‌هایشان مدام آوردند که اگر می‌خواهید کشوری را نابود کنید، پولش را نابود کنید و اگر هم می‌خواهید کشوری بیاید بالا پولش باید قوی شود، ضربه‌ای که ما در این قضیه خوردیم این بود که در 1387 این جنگ شروع می‌شود، وقتی اوباما سرکار می‌آید، مجددا اوباما دستور می‌دهد که برنامه ریزی این را تمام کنید.

سال 90 ضربه اصلی را به اقتصاد ایران می‌زنند

88 کامل می‌شود و  89 مقدماتش فراهم می‌شود، سال90 ضربه اصلی را به ما می‌زنند، اخیرا آقای جیمز ریکانس فیلمی منتشر شده که همین دو سه هفته پیش در فضای سایبر زیرنویس شد، این فرد که استراتژیست ارضی آمریکا علیه ایران، چین و روسیه هست، در اندیشکده آرژانتیک گزارشی می‌دهد به دانشمندان آنجا، البته سال 92 بود، تازه منتشر شده، بعد توضیح می‌دهد که چطور پول ایران را نابود کردند، می‌گوید ما در یک روز توانستیم چهل درصد ریال را نابود کنیم یعنی ریال ایران مثلا روز قبلش صددرصد ارزش داشت روز بعدش شصت درصد شد.

وقتی ارزش پول یک کشور نابود می‌شود یا کم می‌گردد انگار شما چهل درصد از کل ثروت ملی‌تان از دست برود، همه چیزتان بی ارزش شود یعنی اگر مردم تا روز قبلش یک میلیون تومان حقوق می‌گرفتند، فردا همان یک میلیون تومانی که می‌گیرند ششصد هزار تومان می‌ارزد، چهارصد هزار تومان از ارزش پول از بین رفته است، قدرت خرید مردم به سرعت کاهش پیدا می‌کند، لازمه‌اش این بود که عین قرارگاه خاتم که در ستاد کل نیروهای مسلح وظیفه اش جنگ و فرماندهانی آنجا توسط فرماندهی معظم کل قوا منصوب می‌شوند که اینها مدام احتمالات جنگ را بررسی می‌کنند و فرماندهان کلان نظامی و آماده می‌شوند که اگر اتفاقی افتاد واکنش نشان بدهند.

ما نیاز داشتیم یک قرارگاه عملیاتی مثل قرارگاه خاتم برای جنگ اقتصادی راه بیفتد که هر قدر در طول پنج سال گذشته تلاش کردیم، یک اقتصاددان پیدا نکردیم به این قضایا اعتقاد داشته باشد, من مجبور شدم از سه سال گذشته خود کتاب جیمز ریکاردز را مبنا بگذارم، شروع کنم تدریس نسلی از جوان‌ها را برای این قضیه در حوزه رشته‌های مختلف تربیت کنم که لااقل بگویند، آقا خود این حرف‌هایی که مقام معظم رهبری می‌زند بحث‌های سیاسی نیست، توطئه‌هایی پشت این قضیه هست و به این نتیجه رسیدند.

 

اقتصاد اسلامی / دشمن شناسی / تیه / صهیون پژوهی / یهود

 

باید ستون فقرات جمهوری اسلامی را نابود کنند، اگر این ستون فقرات را نابود کنند فلج شود، از لحاظ مالی در سیستم مالی طبیعتا حزب الله لبنان و بقیه مجموعه‌ها هم دچار مشکل می‌شوند،، اینها برای اینکه انقلاب اسلامی را آتشش زا و حرارتش را کاهش بدهند، آمدند سراغ نظام مالی یک اشکالی به دوستان و علمای ما در قم برمی‌گردد که باید پاسخگوی حضرت حق در آخرت باشند, آن هم این است که در 1374 حضرت آقا می‌آیند اینجا، قم در دیدار عمومی که در قم دارند وقتی هر بار یک سخنرانی خاصی دارند، در آن سخنرانی در سال 1374 شان بیست و یک سال پیش ایشان می‌فرمایند که بنشینید در قم کار کنید که پول یعنی چی؟

بنشینید کار کنید پول یعنی چی؟ حالا اگر همین متن را روی وب سایت ایشان ببینید، شاید یک چیزی در حدود نصف صفحه ایشان توضیح می‌دهد که این پول باید در موردش مطالعه شود که پول از نظر اسلام یعنی چی؟ وقتی ما فکر می‌کنیم پول همانی است که ما می‌دانیم، همان چیزی است که عوام می‌دانند، امروز ذهنیتی که خواص ما درباره پول دارند، ذهنیت عوام است.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید