امروز : 24 شهريور 1398::21:44
کد خبر : 2155
شنبه 10 مهر 1395 - 13:59

متن جلسات دوره دشمن شناسی سایبری (12)

استفاده از گوشی‌هایی که توسط سازمان‌های جاسوسی ممنوع است

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: مرکز عملیات‌های امنیت سایبر در تمام محدوده عملیاتی‌اش شروع به کار می‌کند، یعنی کاملا مستقل می‌شود، 4 آوریل 2010 دوباره بی بی سی سند شکستن کد دربارهGCHQ به وسیله خبرنگار امنیتی در بی بی سی این مسئله مطرح شده که GCHQ همچنین کاری را کرده، 15 ژوئن 2010 CSG ممنوعیت فایتن آیفن را تحمیل می‌کند، برای مصرف داخلی خودشان، نه برای اینکه جامعه استفاده نکند.

دهمین گزارش اختصاصی پایگاه تیه از سلسله مباحث امنیت در نبردگاه سایبر، قسمت سوم (بخش چهارم)

استفاده از گوشی‌هایی که توسط سازمان‌های جاسوسی ممنوع است

به گزارش خبرنگار سرویس راهبردی پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، اندیشکده یقین در کارگاه امنیت در نبردگاه سایبر به بررسی امنیت سایبرنتیک پرداخته است، این کارگاه به بررسی آنچه نظارت جهانی توسط ایالات متحده و انگلیس نامیده شده، پرداخته است، و اسناد معتبری که از سوی نهادهای مرتبط آمریکایی منتشر شده است، ضمیمه این دروس گشته است. (برای مشاهده بخش دوم، از قسمت چهارم کلیک کنید.)

پس ساختمان دونات را دیدید، یکی از اسنودن‌های منتها این یکی خانم است، 14 نوامبر 2003 همان که خدمتتان گفتم، کاتارینگان طبق دستورالعمل محرمانه رسمی یا اداری به فاش کردن اسناد NSA در مورد رصد کردن سازمان ملل متهم می‌شود، ببینید یک نکته بگویم فقط ببینید این قضیه چقدر مضحک است، فکر می‌کنید کارمند رسمی GCHQ در انگلیس این خانم متولد 74 یک مامور انگلیسی در بخش ترجمه نه در بخش زبان، بخش رمزشکنی بوده، دانش رمزشکنی سرفرمانده فتودولتی بود.

همان ساختمان دولتی هم بوده درسال 2003 و یک سری اطلاعات از آژانس امنیت ملی افشا می‌کند که در مورد جنگ عراق بود، 2004 تبرئه می‌شود این خانم در انگلیس، بحثش این بود که عملکرد NSA در عراق غیرقانونی بود؛ عملیات روانی انگلیسی‌ها را نگاه کنید، مامور یک سازمانی در انگلیس که اصلا آن یک قاره دیگری است و مدام در این سازمان کار می‌کند، در بخش ترجمه کدها هم هست، یعنی یکی از قسمت‌های اصلی حداقل اینفورمیشن‌های اصلی را می‌بیند، اگر اینتلیجنس‌ها را نبیند کاملا با این سازمان همراه است، یک مورد شکایت نکرده از GCHQ، یعنی این همه اطلاعات من از اینجا می‌بینم هیچ چی نیست! خیلی هم خوب است.

 

GCHQ / NSA / امنیت در نبردگاه سایبر / تیه / دشمن شناسی

 

 اما یک حرکت NSA در امریکا کرده و این غیر قانونی بود، یعنی باید این را افشا کند، زدن یک سازمان دیگر به عنوان سازمان زیر دست از آن طرف NSA را می‌زند، از این طرف نگاه کنید مامور GCHQ این حرف را می‌زده و یک مقدار دقیق می‌شوید یعنی چقدر GCHQ از نظر اخلاقی رعایت می‌کند که این مامور اخلاقی اینها نسبت به یک سازمانی که همان‌کار را می‌کند، جای دیگر به وی برخورده بود و بعد آمد افشاگری کرد و طبقات اطلاعاتی را شکست که بدترین حرکت در سازمان‌های اطلاعاتی این است که شما محرمانگی را بخواهید از بین ببرید. نوعی فضاسازی مثبت از نظر روانی برای GCHQ به حساب می‌آید.

2003 افشا می‌کند،  2004 تبرئه می‌شود، فوریه 2004 دقیقا همان سال بعدش از دادگاه تبرئه شد، یک آوریل 2004 نظارت اطلاعاتی ستاد مشترک برای تهیه سیستم‌‌ها، سه سیستم ناوگان‌های جنگ الکترونیک است. و ان‌شاالله بتوانیم در جلسه بعد بیاییم در فاز تکنیکی و این موارد را می‌گوییم. می 2004 انتقالات تمام شد و از آن مقرشان در لندن دیگر کاملا منتقل شدند به چلتنهام، در آوریل 2006 NTAC که همان GTAC بود، این G گاورمنت است، N یعنی نشنال از حوزه دولتی تبدیل شد به حوزه ملی، آنها در سطح استراتژیک بالاترین حد را ملی می‌گیرند، از اداره مرکزی به GCHQ منتقل شد و دوباره GCHQ یک بخش دیگری را هم آورد و زیر بخش خودش کرد.

1 فوریه 2007 مرکز حفاظت زیرساخت ملی، آن چیزی که ما آنجا می‌گوییم زیرساخت فنی، به آن تکنیکی نگاه می‌کنیم، آنها یا می‌گویند اینفرا استراکچر در حد خیلی لطیف، یا می‌گویند کریتیکال استراکچر، زیر ساخت حساس, یعنی کاملا جزء امنیت ملی می‌بینند. از ادغام NAC و NISCC که دوتا از واحدهای انگلیس‌اند و واحدی از MI5 ایجاد شد، دوباره یک ادغام دیگر.

21 جولای 2007 یک طوفان در منطقه چالتنهام مابه ازای این طوفان قسمتی از آب سردی که به سوپر سرویس‌های GCHQ  می‌رسد، قطع می‌شود، در نتیجه آنها هم خنک نمی‌شود، پس اینها یک مدتی خاموشی داشتند، بخشی از اطلاعات را نداشتند و از این حیث اهمیت دارد. نوامبر 2007 دسترسی را ببینید، نوامبر 2007 GCHQ با ارائه آگهی در برنامه زنده ایکس باکس خبر می‌دهد که من می‌خواهم استخدام نیرو کنم، تصور کنید نشستید پای ایکس باکس و دارید بازی می‌کنید، بازی شما قطع می‌شود، یک دفعه آگهی GCHQ می‌آید برایتان، این خودش حک است دیگر! بازی ایکس باکس که مثلا رسانه نیست که بگویید دسته یک جایی‌اش شما دارید بازی می‌کنید، فکر می‌کنید کنسول یعنی همانی که جلویتان سرور آنلاین دارد.

 

GCHQ / NSA / امنیت در نبردگاه سایبر / تیه / دشمن شناسی

 

شما را وصل می‌کند به کسانی دیگر خود نرم افزار دارد توسط شما اجرا می‌شود، هستند در ایران الان گیم‌نت‌ها دارید، کانتر آنلاین بازی می‌کنید، از سیستم شما وصل می‌شود، یک سرور فقط با یک IP جوینتان می‌کند، فقط بعد پیام استخدامش را اینطور می‌فرستد که مسئول گارد مخصوص می‌گوید ضبط بازجویی پرنسیس دیانا شاید توسط GCHQ ساختگی باشد، این یک بحثی بود در آن ایام، از پرنسس‌ دربار جاسوسی شد، در انگلیس مسئله از این حیث اهمیت داشت GCHQ که سلطنتی است، از خاندان سلطنتی آیا جاسوسی کرده یا نه؟ آخرش تبرئه شدند،

 ژوئن 2008 نشان یادبود سیگ‌اینترس کسانی که در حوزه اینتلیجنس سیگنال کار می‌کردند، سیگ‌اینترس فاعل است، کسانی‌که در سیگنال‌های هوشمند کار می‌کردند، درحین کار کشته شدند در دادگاه GCHQ مستقر می‌شوند، یک سنگ یادبود اسم این افراد رویش هست، این سنگ یادبود نمونه‌اش در NSA عکسش در اینترنت هست، یک سنگ سیاهی، جولای 2008 ستاد مرکزی جنگ الکترونیکی ناتو در این منطقه فعال شد، نه اینکه برای اولین بار فعال شد, در واقع گستره‌اش در ناتو، 30 جولای 2008 لی‌نوبان مدیر GCHQ می‌شود، لینگوبان از این جهت مهم است که GCHQ یک سازمان تمام قد نظامی است اما می‌گویند که این مدیر همیشه کت وشلواری است.

آگوست 2009 کتاب نگهبان مخفی نوشته متیئو ایت درباره تاریخ NSA دوباره منتشر شد، کلا در مورد GCHQ هیچ کس افشاگری نمی‌کند، نمی‌دانم چه تعمدی است، دهه آخر که از 2010 به این سو فوریه 2010 جایگزین هواپیمایی R335 ریون‌جوینت به جای هواپیماهای سیگنال هوشمند نیمرود آلمان که خاطرتان هست، آر 335 ریبرت این است، قابلیت این را دارد که وقتی روی یک منطقه‌ای عبور می‌شود به شعاع ده‌ها هکتار به صورت دایره, جنگ الکترونیک پخش فیلم روی رسانه‌های ملی که آن منطقه زیر پایش دارد، اختلال در همه رادیوها، بمب الکترومغناطیس برای از بین بردن تمام سیستم‌های الکترومغاطیس، پایین‌شان در آن محدوده همه را با هم انجام می‌دهد، ضمن اینکه به صورت همزمان کار ارتباط برقرار کردن بین نیروهای نظامی منطقه را انجام می‌دهد.

 

GCHQ / NSA / امنیت در نبردگاه سایبر / تیه / دشمن شناسی

 

ضمنا همیشه زیر این هواپیما غیر از آنکه ورای این حد پدافندی پرواز می‌کنند که نشود آنها را زد، چهار یا پنج تا جنگنده هم در ارتفاع پائین‌تر ساپورت می‌کنند که کسی به سمتش نیاید، هرچند که حد جنگنده و پروازش به اینها نمی‌رسد و در حد آن چند هزارپایی که اینها پرواز می‌کنند.

کلا تا آنجایی که من دیدم، تمام اصلی‌های اینها را در سطح تاکتیکی و استراتژیکی یعنی جنگنده‌های استراتژیکی‌شان را بوئینگ می‌زند؛ این هم باز برای بوئینگ است، حالا اسم بوئینگ را درونش نیاورده است. مرکز عملیات‌های امنیت سایبر در تمام محدوده عملیاتی‌اش شروع به کار می‌کند، یعنی کاملا مستقل می‌شود، 4 آوریل 2010 دوباره بی بی سی سند شکستن کد دربارهGCHQ  به وسیله خبرنگار امنیتی در بی بی سی این مسئله مطرح شده که GCHQ همچنین کاری را کرده، 15 ژوئن 2010 CSG ممنوعیت فایتن آیفن را تحمیل می‌کند، برای مصرف داخلی خودشان، نه برای اینکه جامعه استفاده نکند.

چون آیفون طرف ارتباطی‌شان است، کلا شرکت اپل یکی از شرکت‌هایی است که با سازمان های پنج چشم کار می‌کند، در قسمت آمریکا لیست کامل این شرکت‌ها را ان‌شاالله خواهید دید، مدل‌های جاسوسی را که به دنیا تحمیل می‌کنند، مصرف کنید با تبلیغات برای خودشان ممنوع می‌باشد. جولای2010 گزارش فاش شده توسط وایت‌هایل در مورد اقلیت‌های نژادی کارکنان GCHQ که خیلی  کمتر از 49/2 نیروی کار هستند، از این جهت مهم است که انگلیس یکی از کشورهایی می‌باشد که به شدت مثل آمریکا ولی کمتر از امریکا مهاجر می‌پذیرد و این مهاجرها حتی در پست‌های امنیتی قرار می‌گیرند، حتی از ایران، چند بار هم تلویزیون مستند نشان داد، نامش علی و شیعه هم بود،،یک شیعه رئیس پلیس اسکاتلندیارد لندن بود.

 

GCHQ / NSA / امنیت در نبردگاه سایبر / تیه / دشمن شناسی

 

ولی درحوزه GCHQ خیلی برایشان مهم است که کسانی هم می‌آیند بیشتر بحث منابع اطلاعات آشکار را کار می‌کنند، نه در قسمت‌های رمزشکنی و جاهای دیگر، 12 اکتبر2010 آقای لینگلوبان که مدیر GCHQ در IES در مورد موضوع تهدیدهای سایبری صحبت می‌کنهد. اولین پیام عمومی و در حال حاضر تنها پیام عمومی، یک سوال این تاریخ شما را یاد چیزی می‌اندازد؟ 12 اکتبر2010 من متن سخنرانی او را دیدم، تقریبا هم بی ربط نبود با این چیزی که در ذهنم آمد، با این تاریخ یعنی در همین حدود صحبت کرده بود، اکتبر 2010 مصادف می‌شود با آن تاریخی که ایران گفت ما استاکس نت را پیدا و رفعش کردیم.

اینها تقریبا در ژانویه 2010 استاکس‌نت را فرستادند تا حدودا 10، 11 ماه ایران درگیر بود، بعد گفت دیگر کاملا برطرف شد و فرض آنها بر این بود که کلا دیگر ایران زمین‌گیر می‌شود یعنی از استاکس نت نمی‌تواند کمر راست کند، اما نشد, بلافاصله دیگر بعدش فلیم را که فرستادند ولی ضربه نخورد، لینگلوبان یک‌بار صحبت می‌کند، موضوعش هم تقریبا در همین است و اشاره آن برداشتی که من از آن می‌کنم، این بود که وقتی ما یک حد از امنیت را داریم، فکر می‌کنیم بالاترین حد امنیت است، بعد مشاهده می‌گردد که این حد امنیت شکسته می‌شود. سازمان‌های ما نباید به فضای سایبر که خودشان ایجاد کردند, مطمئن باشند، این عدم اطمینان اول برای ماست، مهمترین اتفاقی که افتاده بود شکست استاکس‌نت بود، بزرگترین سلاح سایبری به اعتراف خودشان 22دسامبر 2012 CSDC همان پایداری امنیت ارتباطات درکانادا که جزء پنج چشم است، سطح یک اشلون یک قرارداد880 میلیون دلاری را شروع می‌کند به ساختن! یعنی قرارگاه جدید خودش 1946 راه‌اندازی شد.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید