امروز : 04 تير 1398::23:28
کد خبر : 2055
چهارشنبه 17 شهريور 1395 - 21:40

گزارشات اختصاصی تیه از اردوی تخصصی نخبگانی استکبارستیزی و تفکر انقلابی در مکتب قرآن (بخش دوازدهم)

دلایل عدم آمادگی برای تمدن‌سازی و نبرد با استکبار جهانی

پایگاه صهیون پژوهی تیه: روحیه استکباری انرژی به لارنس داده است که آب و هوای سرسبز و جزیره انگلیس را رها می‌کند و می‌آید در بیابان‌های خشک عربستان یک عمر زندگی می‌کند و با اینها اُخت می‌شود تا بتواند آل سعود را تحریک کند و به جان عالم بیندازد. آن زن خودش به تنهایی می‌آید, یکی یکی از این سفارتخانه به آن سفارتخانه، از این قبیله به آن قبیله، از این دربار به آن دربار، از این قوم به آن قوم، یک چیز عجیب و غریبی سال‌های سال. اصلا جسمش چگونه می‌کشید؟ از مصر, شمال آفریقا تا ایران وسط آسیا!

مشروح گزارش اختصاصی پایگاه جامع‌حوزوی تیه از سخنان آقای حسام‌الدین حائری، در کارگاه «راهبردهای استکبار ستیزی» (قسمت سوم)

دلایل عدم آمادگی برای تمدن‌سازی و نبرد با استکبار جهانی

به گزارش خبرنگار سرویس قرآن و معارف پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، در اردوی تخصصی «استکبار ستیزی و تفکر انقلابی در مکتب قرآن», آقای حسام حائری، در کارگاه «راهبردهای استکبار ستیزی» را باز کرده و تدریس نمود. متن زیر، بخش سوم مشروح این کارگاه می‌باشد. شایان ذکر است که اردوی تخصصی «استکبار ستیزی و تفکر انقلابی در مکتب قرآن» مردادماه سال 95 در بین نخبگان دانش‌آموزی استان یزد، در محل اردوگاه شهدای امداد هلال احمر در کنار سلسله کوه‌های شیرکوه در کنار روستای علی آباد تفت برگزار شد که اساتید مختلف حوزوی و فعالان فرهنگی کشوری، به بررسی موضوع استکبار ستیزی و تفکر انقلابی در قرآن کریم پرداختند. این اردو به عنوان پنجمین اردوی تخصصی نخبگان دانش اموز استان یزد بود که از سال 1390، هر ساله تابستان‌ها در استان یزد و قم برگزار می‌گردد. اردوی سال 95 با همکاری پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، موسسه فرهنگی مدرسه عشق، گروه فرهنگی - رسانه ای سیدالشهدای اهل قلم سید مرتضی آوینی، مجمع هم‌اندیشی نخبگان استان یزد و فعالین فرهنگی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان یزد و کانون فرهنگی عروج دارالعباده در تاریخ 2-6 مرداد 1392  برگزار گردید. (برای مشاهده قسمت اول و دوم آقای حائری کلیک کنید.)

انگلیس اینگونه خودش را گسترش داد، انگلیس جزیره است و اصلا آفتاب ندارد و دائم بارانی است. از جزیره‌ای که پر از باران است می‌آید در بیابان‌های خشک عربستان، اردن، قطر، عراق و بیابانهای ایران به شتر و اسب سواری می‌پردازد و با اینها نشست و برخواست می‌کند و خانواده‌های مختلف را پرورده می‌کند و می‌شود وضعی که الان به وجود آمده است. امپراتوری عثمانی که آن زمان فرو می‌پاشد و این کشورها تکه تکه می‌شوند در این آل‌های مختلف می‌آیند و در این کشورها حاکم می‌شوند و وضعی که الان وجود دارد پدید می‌آید و با انگلیس هم خیلی هماهنگ هستند.

 

اردوی استکبار ستیزی در قرآن / دشمن / استکبار / تیه

 

پوستری هست مربوط به لارنس, افسر نظامی انگلیسی در عربستان، لارنس ذیل خانمی کار می‌کرد و فیلم‌هایی هم درباره او ساختند و او تحت فرماندهی آن خانم بود؛ به او می‌گویند لارنس عربستان یعنی پروژه او که فقط عربستان بوده است. این لارنس عربستان فقط از چند قبیله عربی زن داشت. آمد و زن عربی گرفت، با چند قبیله نشست و برخواست کرد و با آنها دوست شد، با لباس عربی رفت و آمد می‌کرد، چشم آبی است و موی او بلوند بود، اما کاملا با هیئت عربی و کلا دیگر فراموش کرد که انگلیسی هست.

لارنس عربستان به خاطر روحیه استکباری‌اش انرزی داشت

روحیه استکباری یک انرژی به لارنس داده است که آب و هوای سرسبز و جزیره انگلیس را رها می‌کند و می‌آید در بیابان‌های خشک عربستان یک عمر زندگی می‌کند و با اینها اُخت می‌شود تا بتواند آل سعود را تحریک کند و به جان عالم بیندازد. آن زن خودش به تنهایی می‌آید, یکی یکی از این سفارتخانه به آن سفارتخانه، از این قبیله به آن قبیله، از این دربار به آن دربار، از این قوم به آن قوم، یک چیز عجیب و غریبی سال‌های سال. اصلا جسمش چگونه می‌کشید؟ از مصر, شمال آفریقا تا ایران وسط آسیا!

از آن خانواده دکتر ارنست که شما انیمیشن‌اش را می‌بینید، واقعی هستند که اینها می‌آیند در آدلاید استرالیا، نزدیکی قطب شمال و نزدیک قطب جنوب، شروع می‌کنند به ساختن شهر. یعنی اینگونه کشور خود را رها می‌کنند و در یک نقطه دیگری از عالم با هیچ چیز یک شهر می‌سازند. این انسان انگلیسی آیا نباید بر عالم حکومت کند؟ من برای شما اینگونه توضیح می‌دهم، شما انصاف نمی‌دهید که یک انسان انگلیسی بر عالم حکومت کند؟ شما چند ایرانی می‌شناسید که این کار را کرده باشد و تک و تنها برود در کشور دیگر زندگی کند؟ اصلا خودتان، یک نفر الان به شما بگوید که خودتان را آماده کنید چند سال دیگر بروید در سطح آمازون، آمریکای جنوبی وسط جنگل‌های آمازون یک‌سری بومی همان جا هستند و ما می‌خواهیم یک جامعه اسلامی در بیاوریم.

بعضی از شما حتی اذیت می‌شوید که به این بحث‌ها گوش کنید, وسط تابستان حال بحث‌های فکری ندارید! اما ما به آنها بگوییم و یک افق اینگونه بگذاریم که شما برنامه تربیتی مدون داشته باشید، بعد از ده سال بروید ژاپن, آن طرف عالم، این طرف عالم، هم وسط جنگل‌های آمازون در آمریکای جنوبی، در پایین عالم هم وسط جنگل‌های آفریقای جنوبی در منطقه استوایی آن، اصلاً در بین اسکیموهای قطب شمال، می‌خواهیم یک جماعت اسلاموفیل یعنی دوستدار اسلام ایجاد کنیم.

 

اردوی استکبار ستیزی در قرآن / دشمن / استکبار / تیه

 

ببینید روحیه مستکبری یک انسان انگلیسی انرژی به او تزریق می‌کند که حاضر می‌شود تمام مشقت‌ها را تحمل کند، اینکه برای خودش اجر اخروی قائل نیست. برایش در دنیا چه دارد؟ این سوال را به من جواب بدهید که در دنیا چه برایش دارد؟ فرض کنید بهترین حقوق را هم به او بدهند، بهترین دوران عمرش که جوانیش باشد در همین مناطق گذرانده است، با ریسک فوق العاده بالا که اصلا معلوم نبود زنده برمی‌گردد یا نه! بعد از آنکه زنده برگردد در سن ۷۰ سالگی در پیری میلیارد میلیارد هم بدهند، این باید این پول‌ها را صرف درمان انواع مرض‌هایی کند که در این مناطق گرفته است.

چه انگیزه‌ای برای سختی کشیدن جاسوسان انگلیسی وجود داشت

انگیزه‌اش آیا مشهور شدن است؟ به فرض که همه برای او سر و دست میشکنند! این اصل لذت در جوانی را داشت؟ اصلاً چرا نماند و جوانی خودش را نکرد؟ چه انگیزه‌ای باعث شده است که این کار را انجام دهد؟ جزء اینکه یک روحیه استکباری و مستکبری در او هست که به خودش اجازه نمی‌دهد، کسی که مستکبر است, غروری دارد که حاضر است هزاران خفت، خاری را تحمل کند اما غرور او خرد نشود. این در ذات انسان مستکبر است. حالا انسان انگلیسی یک مستکبر است که حاضر می‌شود هزاران سختی بکشد اما غرورش خرد نشود و از آن مقام استکباری پایین نیاید.

من به شما به عنوان یک انسان مومن می‌گویم، شما که مقام استکباریتان از خودتان نیست، مومن هستید به خدا. یک حسی را در شما می‌خواهم جستجو کنم؛ آنقدر حس گرفته‌اید در مقام استکباری خدا که اذیت شوید، غرور خدا خرد می‌شود. مقام کبریایی خدا خرد می‌گردد. سربازهای خدا هستیم، جندالله؛ خداوند که ملائک را دارد. با ملائکه هر کاری می‌تواند بکند، اما گفته است که جندالله من شما هستید، حزب و ارتش من شما هستید.

همه ملائکه آسمان و زمین در خدمت خدا هستند، اما خداوند من و شما را برای چه می‌خواهد؟ خداوند مستکبر است و مقام کبریایی خودش را به ما امانت داده است و گفته که خلیفه من در زمین شما هستید، خلیفه یعنی خلف، ما میراث‌دار مقام کبریایی خدا هستیم. خداوند گفته است از مقام کبریایی من پاسداری کن، اگر آن مقام کبریایی‌ام خرد شود، گردن تو است و چون تو جند و حزب من هستی، اگر گفتی من مومن هستم, یعنی تو آدم من هستی. اشتباه نکنی که فکر کنی تو خودت مستکبر هستی، انسان انگلیسی، آمریکایی، هلندی و آلمانی خودش احساس می‌کرد که مستکبر است.

 

اردوی استکبار ستیزی در قرآن / دشمن / استکبار / تیه

 

من به این کار دارم که این قدر با استکبار خودش حس می‌گرفت که حاضر بود این همه سختی را تحمل کند. واقعا من به عنوان مومن نباید شرمگین شوم از این همه تلاشی که کرد؟ من این وسط چه می‌گویم و چه ادعایی دارم؟ من که عزاداری امام حسین می‌روم، اصلا می‌رویم و می‌شود بگویم من عزادار امام حسین (ع) هستم؟ رویم می‌شود که بگویم من شیعه امیرالمومنین هستم و قرآن خوانده‌ام، اصلا لای قرآن را باز کردهام؟ به این فکر می‌کنم که یک‌سری جوجه مستکبر حاضر می‌شود این همه مشقت و سختی را بدون هیچ اجر اخروی و دنیوی، فقط برای اینکه پاسداری از آن مقام استکبار دروغین خودش حاضر می‌شود این سختی را بکشد.

افرادی که نام آنها حزب الله و جندالله است، چه وظایفی بر عهده دارند

اما متکبر حقیقی عالم گفته است, تو به عنوان خلیفه من از مقام کبریایی‌ام پاسداری کن، چگونه جرأت می‌کنم بگویم که من مومن و خلیفه خدا هستم؟ من مسلمان و عاشق امام حسین (علیه السلام) هستم؟ می‌دانید امام حسین علیه السلام همه هست، نیست، داروندار، اعتبار، آبرو، زن، بچه، مال، منال، جان، ناموس و هر چه را که داشت، داد؛ امیرالمومنین همینطور و همه معصومین, ما دوازده امام داریم که یازده تا از آنها شهید شده‌اند. عین یازده تا این ایثار را کرده‌اند. پس استکبار چنین انرژی ایجاد می‌کند، اگر واقعاً کسی مستکبر باشد، حالا ما خودمان نباید مستکبر باشیم اما مقام کبریای الهی را که باید پاس بداریم، پس اگر چنین انرژی را نداریم حتما مقام کبریای خدا را درک نکرده‌ایم.

از استکبار یک مفهوم کلامی، صرفاً دینی و ضعیف در ذهنتان نباشد، یک مفهوم قرآنی و اخلاقی، یک کلمه عربی فقط در ذهنتان نباشد، بلکه یک مفهوم تمدن ساز است که یک فرد اینگونه تمدن‌سازی می‌کند و یک کشور را در آن طرف عالم درست می‌کنند و بر عالم حکومت می‌کند, بر اساس همین مقام کبریایی خودش. حالا خداوند آن مقام کبریایی خودش را به ما داده است و گفته شما حزب‌الله و جندالله من هستید و از این مقام حفاظت کنید. حالا چقدر موفق به انجام این کار می‌شوم و اصلاً چقدر حس این کار را دارم؟

 

اردوی استکبار ستیزی در قرآن / دشمن / استکبار / تیه

 

فیلمی به نام (Ender's Game) هست. شخصیت داستان جوان ۱۶ ساله است، فیلم امریکایی می‎باشد، می‌خواهیم به این برسیم که چرا جوان ۱۶ ساله؟ تقریباً داستان فیلم اینگونه است که مال آینده جهان است، مثلا سیارات دیگر حمله کرده‌اند به سیاره زمین و درگیری بین سیارات است! درگیری بین موجودات فضایی است اینهایی که در روی زمین هستند، احساس می‌کنند برای حمله انبوه آماده می‌شوند. تیمی را می‌خواهند فراهم کنند که با آنها مقابله نمایند. اما به جای آنکه بروند سراغ پیرمردها و ژنرال‌ها آمدند شورا با نوجوان‌ها. یک تیپ و لشکرهایی از نوجوان‌ها نه حتی جوان‌ها بلکه فقط از نوجوان ها ساختند که یکی از شخصیت‌های اصلی داستان فردی به نام اندر است، پایگاه فضایی ایجاد کردند و می‌روند این شخص را از روی زمین و از خانواده‌اش جدا کنند و می‌آورند در آن پایگاه و عضو آن تیم می‌شود و بعد خودش فرمانده می‌گردد.

فرمانده نکته‌ای آنجا دارد، قهرمان‌های جنگ قبلی یکی از این ژنرال‌های سن بالا است. او متولی آموزش اندر می‌شود. به آخرین صحنه رسیده است و اینها یک‌سری بازی تمرینی دارند که جنگ واقعی نیست، جنگ را شبیه سازی کرده‌اند و بازی می‌کنند تا برای خود جنگ آماده شوند. به آخر جنگ که می‌رسد و بازی آخر است، این قهرمان قبلی که خودش ژنرال بود و آن طرف هندی بازی می‌کند و این طرف اندر و سوی دیگر فرمانده اصلی است که اندر را تربیت می‌کند. این فرمانده سابق که خودش جنگ دیده است، می‌گوید آیا یک بچه را آورده‌اید که اینجا فرماندهی کند؟ می‌گوید این ذهن بازی و ابتکاراتی دارد که من روی آنها سرمایه‌گذاری کرده‌ام.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید