امروز : 29 خرداد 1398::14:39
کد خبر : 1993
یکشنبه 07 شهريور 1395 - 13:16

گزارش‌های پایگاه تیه از سلسله نشست‌های آمریکاشناسی همدان(3)؛

دوره آمریکاشناسی و آشنایی با وضعیت دین در آمریکای امروز

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: دکتر آیت پیمان با اشاره به مخالفت دولت آمریکا با دین سیاسی-اجتماعی و موافقت با دین‌نماهای سکولار و لیبرال در آمریکا بیان داشت: هر ده سال یکبار که در آمریکا آمارگیری انجام می‌شود از دین افراد پرسیده نمی‌شود، اظهار کرد: ذات و ماهیت نظام آمریکا بر پلورالیسم و سکولاریسم است و ادیان فعالیت مذهبی خود را دارد البته تا زمانی که به خط قرمزهای شدید و غلیظ تعریف شده وارد نشوند.

دوره آمریکاشناسی و آشنایی با وضعیت دین در آمریکای امروز

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی تیه، دکتر آیت پیمان امشب در دوره آموزشی «آمریکاشناسی» همدان، در کارگاه «آشنایی با وضعیت ادیان در آمریکا» با بیان اینکه از سال 1900 میلادی تا 1980 میلادی دانش منتشر شده بشر ظرف این 80 سال دو برابر شده است، اظهار کرد: از سال 1980 تا 2000 میلادی دانش منتشرشده بشر نسبت به آغاز این دوره 20 سال دو برابر شده است. وی با بیان اینکه دلیل جهش عملی 80 سال نخست، انقلاب صنعتی است، افزود: اما جهش دوم طی 20 سال به دلیل ایجاد اینترنت و انقلاب اطلاعات، فناوری و تکنولوژی یا همان انقلاب وب است که امروز شاهد افزایش نفوذ وب در زندگی بشر هستیم.

دکتر آیت پیمان- دوره امریکاشناسی همدان -پایگاه جامع حوزوی صهیون‌پژوهی تیه

رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی، با اشاره به اینکه از سال 2000 میلادی تا سال 2012 میلادی در هر سه سال بشر موفق شده که دانش منتشر شده را دو برابر کند، تصریح کرد: امروز مدعی هستند که هر سه ماه میزان دانش منتشر شده بشر دو برابر شده است.

وی با بیان اینکه مستکبران تا ذهن‌خوانی ملت‌ها از طریق موتورهای جست‌وجو پیش رفتند، ادامه داد: امروز با ابزار جست‌وجوگر وب مستکبران می‌دانند که مردم ایران به چه شکلی می‌اندیشند.

پیمان با اشاره به اینکه با یک رویارویی جدید در دنیای وب روبه‌رو می‌شویم، خاطرنشان کرد: شرایط بحرانی است که مقام معظم رهبری شخصاً به تشکیل شورای عالی مجازی اقدام کردند.

وی با بیان اینکه جامعه آمریکا، یک جامعه رسماً سکولار است به طوری که در قانون اساسی آمریکا هیچ دینی به رسمیت شناخته نشده است، گفت: در متمم قانون اساسی آمریکا بندی آمده که فعالیت همه ادیان را به ظاهر آزاد دانستند و تأکید کردند که هیچ کس به دلیل انتخاب دین و فعالیت دینی مورد تعقیب قرار نخواهد گرفت که البته بیشتر ظاهری است.

رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی با اشاره به اینکه هر ده سال یکبار که در آمریکا آمارگیری انجام می‌شود از دین افراد پرسیده نمی‌شود، اظهار کرد: ذات و ماهیت نظام آمریکا بر پلورالیسم و سکولاریسم است و ادیان فعالیت مذهبی خود را دارد البته تا زمانی که به خط قرمزهای شدید و غلیظ تعریف شده وارد نشوند.

وی با بیان اینکه آمارهای رسمی درباره ادیان و پیروان آنان وجود ندارد، افزود: البته سمن‌ها، آکادمی، انستیتوهای مختلف وجود دارد که ورود پیدا می‌کنند و آمارگیری را انجام می‌دهند اما قدرت کامل و فراگیری ندارند.

images/upfiles/20160828/دکتر آیت پیمان.jpg

پیمان با اشاره به اینکه در آمریکا کسی حق مطرح کردن پرسش درباره دین دیگران ندارند، تصریح کرد: این تلاش‌های برای بی‌اهمیت کردن دین در جامعه است تا کارکردی برای آن قائل نشوند تا جامعه را به لائیسیته ببرند.

وی با بیان اینکه در آمارهای به دست آمده در سال 2002، 52 درصد مردم آمریکا پروتستان، 28 درصد کاتولیک، 10 درصد لائیک و 10 درصد نیز پیرو سایر ادیان هستند که بیشتر ناظر به ادیان شرقی است، ادامه داد: یهودی‌ها در آمریکا دو درصد هستند که همین تعداد تأثیر بسیاری در این کشور دارند.

رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی با اشاره به اینکه تعداد مسلمانان را در آمریکا دو درصد به صورت غیررسمی می‌دانند، خاطرنشان کرد: بیشتر افراد به ویژه یهودی‌ها اعلام می‌کنند که جمعیت مسلمانان در آمریکا یک درصد است.

وی با بیان اینکه بنا بر اعلام مسؤولان آمریکا 7 میلیون نفر شامل 2 میلیون و 300 هزار نفر شیعه و 4 میلیون و 700 هزار سنی وجود دارد، گفت: در مجموع آمار صحیحی از سوی مراجع رسمی درباره آمار مسلمانان در این کشور اعلام نمی‌شود و اغلب واهمه دارند.

پیمان با اشاره به اینکه حاکمیت آمریکا تحت سلطه یهود صهیونیسم است، اظهار کرد: این افراد در هر دوره انتخابات متعصب‌تر سناتورها را به سنا و کنگره می‌فرستند به طوری که کمترین تعداد سناتور صهیونیست‌ها در طول عمر کنگره را 16 نفر اعلام کردند.

وی با بیان اینکه گردش مالی آمریکا وابسته به سرمایه‌ها و آورده‌های یهودیان است، افزود: باج‌دهی به صهیونیست‌ها به یک رواج تبدیل شده است و همه رئیس جمهورها در انتخابات حمایت از اسرائیل را از جمله برنامه‌های خود اعلام می‌کنند.

دوره مقدماتی آمریکاشناسی همدان- سایت تیه

رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی با اشاره به اینکه پیش از انقلاب مستکبران مانع از پیشرفت اقتصادی کشورهای جهان سوم بودند، تصریح کرد: برای عقب نگاه داشتن کشورهایی که در آنها ظرفیت ایجاد حکومت اسلامی بوده برنامه‌‌های مختلفی اجرا شده تا این اتفاق روی نداده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی برای جلوگیری از وقوع انقلاب اسلامی در ایران جلوگیری شده است، ادامه داد: بارها از وقوع این انقلاب جلوگیری کردند اما در نهایت در بهمن 57 این اتفاق در ناباوری کامل رخ داد.

پیمان با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب نیز بارها تلاش کردند انقلاب را مهار کنند که موفق نشدند، خاطرنشان کرد: وقتی از اقدامات اولیه به نتیجه نرسیدن به جنگ فکری، فرهنگی و ... روی آوردند.

وی با بیان اینکه با فشارهای مستکبران بخشی از مسلمانان به غرب مهاجرت کردند، گفت: بخشی از این مهاجران به ساختن مسجد و انجام فعالیت‌های اسلامی پرداختند که امروز غرب به این نتیجه رسیده که اشتباه بزرگی کرده و به اهداف خود دست نیافتند.

مدیر دبیرخانه شورای دین‌پژوهان کشور با اشاره به اینکه اقلیتی که بن‌مایه فکری خود را در زمان مهاجرت حفظ کردند، خار چشم غرب شدند، اظهار کرد: این قشر به دنبال ساختن دانشگاه‌هایی هستند که شیعیان در آنجا درس بخوانند و در نهایت یک نسلی از شیعه در آمریکا شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه شعار ترامپ مبنی بر ممانعت مهاجرت مسلمانان از همین نکته نشأت می‌کرد، افزود: البته مهاجرت نخبگان برای ما ناگوار است اما مهاجرت سایر افراد چندان هم به ضرر دین تمام نشد.

پیمان با اشاره به اینکه آمریکا در 25 سال اولیه عمر انقلاب که مدیریت بنیاد علوی به دست افراد لیبرال بود، احساس خطر نمی‌کرد، تصریح کرد: وقتی مدیران در دولت نهم به آنجا رفتند و آمریکا دید اقداماتی مانند سابق صورت نمی‌گیرد 7 هزار صفحه مدرک از سال 57 تا آن روز ساختند و در نهایت حکم قضایی برای توقف این بنیاد صادر شد.

وی با بیان اینکه یک‌میلیون و 250 هزار نفر ایرانی به آمریکا رفتند، ادامه داد: 750 هزار نفر از ایرانیان در کالیفرنیا هستند، 200 تا 250 هزار نفر هم در ایالت جنوبی و صاحبان مشاغل تخصصی هم در نیویورک و واشنگتن مستقر هستند.

مدیر دبیرخانه شورای دین‌پژوهان کشور با بیان اینکه با حامیان جمهوری اسلامی در آمریکا به بدترین شکل ممکن برخورد می‌کنند، خاطرنشان کرد: اجازه فعالیت چندانی به همفکران و موافقان جمهوری اسلامی ایران در آمریکا داده نمیشود به طوری که مساجد سلطنت‌طلب‌ها، منافقین و سایر گروه‌ها به جز افرادی که ممکن است طرفدار جمهوری اسلامی باشند، آزادانه فعالیت می‌کنند اما این گروه تحت فشار هستند.

وی با بیان اینکه در آمریکا با مساجد شیعه که رونق می‌گیرد برخورد می‌شود، اظهار کرد: در آمریکا تا زمانی که سکولار هستید، می‌توانیم فعالیت دینی آزاد انجام دهیم و اگر مطلبی اف بی آی بر مخالف مصالح سکولار پیدا کند، امکان فعالیت در آمریکا وجود ندارد.

پیمان با بیان اینکه ظلم بزرگی به شیعیان در آمریکا رخ داده، افزود: در طول تاریخ آمریکا از ابتدای تأسیس دانشگاه در این کشور یک کرسی شیعه‌شناسی تا سال 2002 داده نشده بود تا اینکه فعالیت اجتماعی گسترده‌ای شد و بالاخره موفق شدیم این کرسی را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه 317 کرسی اسلام‌شناسی در آمریکا وجود دارد که 107 آن فعال است، تصریح کرد: بالاخره یکی کرسی در دانشگاه جرج واشنگتن ایجاد شده که 6 فارغ‌التحصیل داده و امروز دو نفر یکی کلمبیایی و یکی آمریکایی در قم فرصت مطالعاتی خود را می‌گذرانند. (فارس)

مطالب مرتبط:

- پاورپوینت استاد ایزدی ( برای دانلود پاورپوینت لطفا اینجا کلیک کنید)

- جزئیات برگزاری دوره تخصصی آمریکاشناسی

- برای گرفتن بروشور تبلیغی این دوره لطفا در اینجا کلیک کنید.

 


منبع : پایگاه صهیون‌پژوهی تیه
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید