امروز : 29 خرداد 1398::14:42
کد خبر : 1861
شنبه 02 مرداد 1395 - 23:37

نگاهی بر دیدگاه مقام معظم رهبری بر مساله فلسطین و اسرائیل5

جنگ، نتیجه اعتماد اعراب به رژیم صهیونیستی

پایگاه صهیون پژوهی تیه: برخی دولت‌ها پندارشان براین است که با کدخدای ده رابطه داشته باشند، خطری آنها را تهدید نمی‌کند، لذا با همین پندار سعی بر این دارند که نیروی وفادار برای آن‌ها باشند تا منافعشان را خطری تهدید نکند، بر این اساس اتفاقات منطقه و جهان نشان داده است که همیشه بر همین منوال نیست و گاهی اوقات امکان دارد که اوضاع تغییر کند و آن روزاست که سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

برگرفته از کتاب فلسطین از منظر رهبری

جنگ، نتیجه اعتماد اعراب به رژیم صهیونیستی

سرویس فلسطین پایگاه صهیون پژوهی تیه: استکبار جهانی و دولت‌های استعمارگر، از آغاز تا به امروز، رژیم غاصب اسرائیل را به عنوان اهرم فشاری بر روی دولت‌های عربی  و سپس اسلامی منطقه پدید آورده و ذخیره کرده‌اند و برآنند که این خنجر مسموم را همواره در پهلوی جهان اسلام نگاه دارند و امروز شیطان بزرگ سررشته این سگ دست آموز را در دست دارد. پس، تعجبی نیست که نقض مکرر قانون بین المللی، نقض مداوم حقوق بشر –آن هم به فجیع‌ترین شکل- تجاوز مکرر به کشورهای همسایه، عملیات تروریستی و آدم‌ربایی به گونه‌ای آشکار، تهیه روزافزون سلاح‌های اتمی و امثال آنها –که هریک در هر یک از کشورهای جهان که با آمریکا و دیگر دولت‌های بزرگ رابطه ارباب رعیتی نداشته باشد، حادثه‌ای عظیم تلقی می‌شود- از صهیونیست‌ها قابل قبول باشد و هیچ اعتراض جدی را از سوی شبکه استکباری جهان، مخصوصا شیطان بزرگ برنینگیزد.

امروز نقشه اساسی استکبار برای دنیای اسلام، سیطره کامل است. طرح خاورمیانه بزرگی که آمریکایی‌ها مطرح می‌کنند، عباره اخری ایجاد کشور بزرگی است به نام خاورمیانه با مرکزیت رژیم صهیونیستی. همه به دولت‌های دست نشانده اسرائیل تبدیل شوند. معنای خاورمیانه بزرگ این است که ما یک عرصه عظیم بشری را در اختیار اسرائیل بگذاریم تا در آن، سرمایه‌گذاری و تولید ارزان کند و بر فربهی خود بیفزاید و اگر افسانه نیل تا فرات را با شیوه نظامی نتوانست محقق کند، با شیوه اقتصادی، سیاسی، پولی  و فنی آن را تامین کند. آمریکا –و به یک معنا باید گفت غرب- این را می‌خواهد. دنیای اسلام چرا باید تسلیم چنین خواسته‌ای شود؟

مساله خاورمیانه بزرگ یک آرزوی آمریکایی است. خاورمیانه بزرگی که آنها می‌گویند، یعنی کشوری بزرگ در خاورمیانه به مرکزیت اسرائیل. البته منظور انها این نیست که یک دولت واحد تشکیل شود؛ نه همین دولت‌هایی که در مرزهای جغرافیایی کنونی قرار داند، باشند؛ منتها دولت‌هایی که توی مشت آمریکایی‌ها باشند؛ مردم به ظاهر آنها را انتخاب کرده باشند، اما آمریکایی‌ها خواسته باشند؛ همان طور که در ماه‌های اخیر در اوکراین و گرجستان اتفاق افتاد.

 

دشمن شناسی / تیه / صهیون پژوهی / مقام معظم رهبری

 

اسرائیل دروازه استعمار غرب در خاورمیانه

آنها می‌خواهند اسرائیل در این منطقه پربهره و پر از سرمایه‌های طبیعی، بشود یک مرکز برجسته؛ نماینده و پایگاه تمدن مادی غرب دست و پایش را در این کشورها باز کند؛ از کارگر ارزان استفاده کند، از پول‌های آن‌ها استفاده کند، اقتصاد خودش را گسترش بدهد، کشاورزی خودش را توسعه دهد و در واقع خودش را تغذیه کند، مثل درختی که میوه درخت مال صاحب آن خانه است.

طرح از نیل تا فراتی که یک وقت اعلام کردند می‌خواهند با سرپنجه قدرت نظامی آن را به دست بیاورند، در واقع الان می‌خواهند با سرپنجه قدرت سیاسی و اقتصادی آن را به دست بیاورند. البته قطعا به این هدف نخواهند رسید؛ نه آمریکاییها و نه صهیونیست‌ها و غاصبان فلسطین.

آمریکا تمام قطعنامه‌های علیه اسرائیل را وتو کرده است

گناه‌کاری صهیونیست‌ها و دولت غاصب، به میزان زیادی به گردن رژیم آمریکاست. شما این را بدانید؛ در طول این پنجاه سالی که این‌ها سرکارند، در شورای امنیتی سازمان ملل، بیست و نه قطعنامه علیه اسرائیل صادر شده که آمریکا هر بیست و نه مورد را «وتو» کرده است! الان هم حدود ده سالی است –بعد از فروپاشی شوروی سابق تا کنون- که دیگر اصلا اجازه نمی‌دهد که در شورای امنیت، قطعنامه‌ای علیه اسرائیل مطرح شود! پس، گناه این جرایم به گردن آمریکاست. آمریکا که این قدر چهره صلح طلبانه به خودش می‌گیرد و گاهی هم لبخندهای زهر آگینی را به همه ملتها –از جمله به ملت شریف و مظلوم ما- نشان می‌دهد، در قضیه فلسطین، مجرم درجه یک است، یکی از گناهانش این است . امروز دست آمریکا تا مرفق در خون فلسطینی‌ها فرو رفته است.

امروز، قدرت‌های اهریمنی و شیطانی –یعنی همین که شما به آن استکبار می گویید و مظهرش آمریکاست- علیه بشریت و ارزش‌های انسانی قیام کرده‌اند. برای این‌ها، جان میلیون‌ها انسان اهمیت ندارد. شما دیدید که اسرائیل در ظرف پانزده روز، ده‌ها هزار نفر را کشت و زخمی و آواره و آشفته کرد و داغ‌هایی آفرید؛ ولی خم به ابروی استکبار جهانی نیامد، همین هایی که وقتی گربه‌ای داخل چاه خانه‌ای می‌افتد، از روی ریاکاری، دستگاه‌هایشان را بسییج و پول‌هایی را خرج می‌کنند که این گربه را که یک حیوان است، از داخل چاه نجات دهند! یا گاهی اوقات، تظاهر به انسان دوستی می‌کنند که ماها هم که اینها را خوب می‌شناسیم، گاهی اوقات واقعا شک می‌کنیم که عجب! آیا این همه اظهار دلسوزی راست است؟! این قدر اینها ریاکاری می‌کنند.

اخیرا یک فرد عرب در آمریکا، اسلحه به دست گرفت  و به چند نفر حمله کرد و ظاهرا خسارت چندانی هم وارد نیاورد. شما ببینید مطبوعات آمریکا، طی چند روز گذشته چه غوغایی به پا کردند! همه روزنامه‌ها و جراید و دیگر رسانه‌های گروهی غرب، خبر حمله یک عرب مسلمان را به سراسر دنیا منعکس و مخابره کردند؛ اما در مقابل آن حادثه تلخ، سکوت پیشه کرده‌اند و اگر هم بیان کنند، کاملا تحریف شده است. آنها چنین فاجعه آفرینی را به یک نفر نسبت می‌دهند. اینها همه ظلم است. واقعا کارکنان و گردانندگان مطبوعات در آمریکا و دنیای غرب، چقدر باید متعصب و سنگدل و دور از آزادی باشند که ادعایش را می‌کنند، تا این طور نسبت به این قضیه، بد و بی‌اعتنایی عمل کنند.

 

دشمن شناسی / مقام معظم رهبری / تیه / دشمن شناسی

 

توطئه بزرگ این است که در قضیه فلسطین، حقیقت را واژگونه جلوه دادند. آن کسی که برای مساله فلسطین –یعنی برای خانه خود، برای حق انسانی و حق ملی خود- اقدامی می کند، در عرف مطبوعات استکباری دنیا و دستگاه تبلیغاتی وابسته به استکبار و صهیونیسم، تروریست معرفی می شود! مصیبت بزرگ آن است که این مصائب را، با قبول و تایید دنیای متمدن، برسر یک ملت می آورند! دنیایی به اصطلاح متمدن، دنیایی به اصطلاح طرفدار حقوق بشر، در طرف آن کسانی ایستاده است که این همه حقوق انسانی و الهی و مشروع یک ملت را ندیده گرفته اند.

رژیم صهیونیستی از آغاز پیدایش خود تا امروز نیز علنا به رفتارهای تروریستی در درون و بیرون فلسطین ادامه داده  و بی شرمانه آنها را اعلام هم کرده است. سردمداران قبلی و کنونی رژیم صهیونیستی، آشکارا به تاریخ تروریستی خود و حتی در مواردی به شرکت خود در عملیات ترور، افتخار می‌کنند.

البته هیچ کس نمی‌تواند شرکت دولت آمریکا را در مسئولیت این جنایات انکار کند. آمریکایی‌ها با شعار مبارزه با تروریسم، به ملت افغانستان حمله کردند. در افغانستان چند نفر را به عنوان تروریست معرفی کردند؛ اما با ترور مردم فلسطین و حملات وحشیانه علیه آنها، نه فقط مخالفت نکردند؛ بلکه تایید هم کردند! واقعا برای مردم و افکار عمومی دنیا، بسیار مایه عبرت است. این ها چه می‌گویند؟ چطور رویشان می شود دم از حقوق بشر و آزادی و حقوق ملت‌ها بزنند؟ با ملتی در خانه خودش، این‌گونه رفتار خشن و سبعانه و بی‌رحمانه بشود؛ اما نه فقط مخالفتی صورت نگیرد، بلکه همراهی هم بشود.

آن کسانی که اسرائیل را تغذیه می‌کنند، در جبهه اسرائیل هستند. آن کسانی که به هر نحوی از انحاء به اسرائیل کمک می‌کنند، در جبهه اسرائیل هستند. آن کسانی که با صهیونیست‌ها مذاکره می‌کنند، در جبهه اسرائیل هستند. مبارزه برای استنقاذ سرزمین فلسطین، باید معنای حقیقی مبارزه را داشته باشد. مبارزه، نقطه مقابل سازش است. در این مساله، سازش خیانت و مبارزه وظیفه است. هیچ کس سازش را به حساب مبارزه نگذارد.

سکوت رضایت آمیز اغلب سران کشورهای عربی که در مواردی حتی با خیانت صریح همراه است، به اضافه مواضع ذلتبار و خائنانه مدعیان رهبری ملت فلسطین، حلقه های پیوسته زنجیر غدر و ظلم و تعدی و خیانتی است که می خواهد سرزمین فلسطین را همیشه مغصوب و ملت مجروح و مظلوم آن را همیشه اسیر و آواره بدارد.

یک روز بود که دولت‌های عرب، صحبت کردن با اسرائیل و حتی آوردن اسم اسرائیل را یکی از کارهای بسیار زشت می‌دانستند. اینها با مطرح کردن و پیش کشیدن این قضیه، آنها را یکی یکی از صفوف ملت عرب خارج کردند و بار را به گردن او انداختند. به تدریج کاری کردند که قبح این قضیه ریخت. حتی دولت‌هایی که در مرز اسرائیل نیستند و هیچ خطر و ضرری هم از اسرائیل نمی‌بینند، در خانه خودشان نشسته‌اند و صحبت از مذاکره با اسرائیل می‌کنند! واقعا چه لزومی دارد؟ اما می‌کنند؛ چون قبحش ریخته است.

ما همان روزهم گفتیم که این مذاکرات صهیونیست‌ها با عربها، مبنی بر حیله است. صهیونیست‌ها نمی‌خواهند مشکلشان را با عرب‌ها حل کنند؛ می‌خواهند به خیال خود، شر را از خودشان کم کنند و باز دوباره تجاوزشان را ادامه دهند، چون تجاوز صهیونیستی تمام نشده و هنوز بعد از این، تجاوزاتی دارند. بعد از آن که از لحاظ جغرافیایی هم تثبیت شوند، تازه نوبت دست اندازی به منابع حیاتی و مالی و اقتصادی این کشورهای عربی است!

ما همان روزی هم گفتیم که این مذکرات صهیونیست‌ها با عرب‌ها، مبنی بر حیله است. صهیونیست‌ها نمی‌خواهند مشکلشان را با عرب‌ها حل کنند؛ می خواهند به خیال خود، شر را از خودشان کم کنند و باز دوباره تجاوزشان را ادامه دهند؛ چون تجاوز صهیونیستی تمام نشده و هنوز بعد از این، تجاوزاتی دارند. بعد از آنکه از لحاظ جغرافیایی هم تثبیت شوند، تازه نوبت دست اندازی به منابع حیاتی و مالی و اقتصادی این کشورهای عربی است! مگر می‌گذارند اینها نفس بکشند؟ آن روز که قدرت پیدا کنند، پدرشان را در می‌آورند. متاسفانه سران کشورهای عربی، به این مسائل توجه نکردند و به مصالح کشورها و ملتها و به آینده شان نیندیشند. البته فشار آمریکا، بیشترین تاثیر را در این زمینه داشت.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید