امروز : 07 خرداد 1399::13:26
کد خبر : 1811
چهارشنبه 23 تير 1395 - 15:20

نگاهی به فیلم‌هایی که هالیوود علیه ملائکه ساخته است؛

بررسی چگونگی حمله به متعلقات ایمان در سینمای الحاد

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: مسئله حمله به ملائکه چند سالی است که در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی هالیوود به شدت در چشم می‌زند و مشهود است، نبرد میان خیر و شر در میان انسان‌ها و در سطح ابرانسان های آرمانی پیگیری نمی‌شود، بلکه میدان مبارزه به سمت جبرئیل و میکائیل کشیده شده است، ماجرای کینه یهود از جبرئیل امین تاریخی است چرا که قرآن می‌فرماید: قُلْ مَنْ کانَ عَدُوًّا لِجِبْریلَ فَإِنَّهُ نَزَّلَهُ عَلی‏ قَلْبِکَ بِإِذْنِ اللَّهِ مُصَدِّقاً لِما بَیْنَ یَدَیْهِ وَ هُدیً وَ بُشْری‏ لِلْمُؤْمِنینَ * (در پاسخ یهودانی که می‌گویند ما با جبرئیل دشمنیم و از این رو تو را نیز نمی‌پذیریم) بگو: هر کس دشمن جبرئیل باشد (او در واقع دشمن خداست، زیرا) او قرآن را به امر یا اراده تکوینی خداوند بر قلب تو فرود آورده در حالی که تصدیق کننده است آنچه را که پیش از آن (از کتاب‌های آسمانی) بوده است، و هدایت و بشارت است برای ایمان آورندگان. (سوره بقره آیه 97)

مصاحبه اختصاصی برنامه راز با استاد حسن عباسی (بخش سوم)

بررسی چگونگی حمله به متعلقات ایمان در سینمای الحاد

سرویس قرآن و معارف پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: نادر طالب زاده در ادامه مباحث گفتمان‌سازی انقلاب اسلامی در بحث دشمن‌شناسی، به سراغ سینمای غرب رفت و در یک برنامه بسیار عالی همراه با حسن عباسی به بررسی برخی فیلم‌های هالیوود پرداختند همچون دومینیون، سیصد، لژیون و ... در ادامه بحث تحریف تاریخی فیلم‌های سیصد که به نبردهای ترموپیل پرداختند، مسئله حمله سینمای الحاد به متعلقات ایمان مورد بحث قرار گرفت و با نگاه موشکافانه در این باب گفتگویی صورت گرفت. (برای مشاهده بخش اول و دوم کلیک کنید)

نادر طالب زاده: در قسمت بعدی ما یک حوزه ی دیگری را وارد می‌شویم که یک حوزه کفرآمیزی هم هست؛ اهانت به ملائک که آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۰ فیلم می‌سازند به اسم لژیون، نبرد ملائک با هم است که جبرئیل و میکائیل را نشان می‌دهد و مثل اینکه خوش می‌گذرد از این ساخته، از این استقبال و از این سبک سینما که بر اساس کفر هم هست! بر این اساس سریال ساخته می‌شود، اخیراً تحت عنوان سلطه دمینیون که الان چندمین بخش آن تازه شروع شده، خیلی جالب است عناوینی که در تیتراژ است که نعوذ باالله خداوند ۲۵۰۰ سال پیش از زمین ناپدید شد! با این عنوان کفرآمیز سریال شروع می‌شود و بعد نبرد بین حضرت جبرئیل و حضرت میکائیل تم فیلم هست، آدم سوال می‌کند که این مسئله از کجا نشأت می‌گیرد؟ چرا اینقدر توجه ویژه به حضرت جبرئیل و میکائیل است، اصلا این موضوع چیست؟ و چرا این به صورت یک سریال و تزریق کفر در ذهن بیننده است؟

حسن عباسی: نکته‌ای که حائز اهمیت است، اگر خاطرتان باشد ما تقریباً ۳ ماه رمضان قبل این جا در برنامه راز به بحث سریال سوپرنچرال پرداختیم که سریال آن موقع ۱۲۰ قسمتش پخش شده بود، دوره جدید سریال سوپرنچرال ساختش شروع شده و در حال پخش است. در این سریال خدا مرده بود و فرزندانش یعنی ملائک و شیاطین آمده بودند زمین و کره زمین را به هم ریخته بودند، دو تا از جوان‌ها کارشان این بود که جن‌ها را بگیرند و از کره زمین بیرون کنند.

هشداری که داده شد این بود که به جبرئیل حمله می‌شود، به ملک مقربی مثل حضرت جبرئیل! من این جمله را باز تکرار می‌کنم که متعلقات ایمان هفت تا است، یکی از مواردی که ما برای خودمان رسالت می‌دانیم این است که مدام تأکید کنیم متعلق ایمان چیست، چون بسیاری از مردم متاسفانه نمی‌دانند وقتی می‌گویند کسی مومن است یعنی ایمان‌اش به چه چیزی تعلق گرفته است؟ عرب‌ها آمدند گفتند که ما ایمان آوردیم، در قرآن دارد که فرمود برو به آن‌ها بگو نه ایمان نیاورده‌اید، شما اسلام آوردید و هنوز ایمان به قلبتان وارد نشده است لذا مرتبه تسلیم و اسلام با مرتبه ایمان یک مقداری متفاوت است، ایمان هفت متعلق دارد باید به قلب وارد گردد، تثبیت و نهادینه شود.

 

حمله سینمای الحاد به متعلقات ایمان / تیه / دشمن شناسی / صهیون پژوهی

 

ایمان به غیب، ایمان به خدا و ایمان به ارسال انبیا که یعنی ایمان بیاوریم انبیا مبعوث شده‌اند، ایمان به ملائکه، ایمان به آیه‌های الهی یعنی نشانه‌های خدا و ایمان به آخرت و غیره که متعلقات ایمان مواردی است که اولا کسی که ایمان دارد مسلمان است یا مسیحی یا یهودی هر کسی که دین ابراهیمی دارد باید بداند به چه چیزی ایمان دارد و متعلقات ایمانش چیست؛ دوم مراقب باشد که این ستون‌های ایمان درون قلبش نابود و زده نشود، خطری که امروز هالیوود و نظام فکری علمی در دانشگاه‌های غرب در داروینیسم شروع کردند، در خیلی انحنای فکری و علمی دیگر, همچنین در جریان آثار سینمایی و تلویزیونی خودشان، همچنین در بازی‌های کامپیوتری و انیمیشن‌ها مطرح نمودند، آن چیزی که در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، رهبر انقلاب فرمود: مراقب رخنه فرهنگی باشید، رخنه فرهنگی را دیگر نمی‌شود بعد جلویش را گرفت.

یعنی یکی از سازوکارهای رخنه فرهنگی امروز مسئله حمله به این ستون‌های هفت گانه ایمان است که ایمان به ملائک که اگر زده شود ایمان به انبیا تخریب می‌شود چون این‌ها بوده‌اند که برای پیامبران پیام می‌آوردند، اگر ایمان به ملائک تخریب شود ایمان به کتاب تخریب می‌شود و ایمان به کتاب مثل تورات، انجیل و قرآن اگر ایمان به ملائکه تخریب شود ایمان به غیب تخریب می‌شود و مواردی دیگر؛ پس دشمن تمرکز کرده تا ملائک را بزند، به خصوص حضرت جبرئیل، چرا حضرت جبرئیل را اینها رو به روی حضرت میکائیل قرار می‌دهند؟ در یهود یک تلقی وجود دارد که حضرت جبرئیل ضد یهود است و حضرت میکائیل طرفدار یهود است.

وقتی که عده‌ای می‌آیند خدمت رسول جلیل القدر اسلام که ایمان بیاورند و اسلام بیاورند، بزرگان یهود و گروهی از حوزه فدک می‌آیند خدمت پیامبر، مفسرین ما اینجا ذیل آیه ۹۷ و ۹۸ سوره بقره می‌نویسند آنجا اسم حضرت جبرئیل و حضرت میکائیل می‌آید و مفسرین آنجا می‌نویسند که آمدند خدمت پیامبر که آقا شما از اول به ما بگو از کجا وحی را می‌گیری؟ گفت کدام فرشته و ملک وحی را می‌آورد؟ پیامبر فرمودند جبرئیل، می‌گویند اگر میکائیل می‌آورد ما می‌پذیرفتیم! پس مبنا این است که سینمای هالیوود و در فیلم لژیون،  فیلم سوپرنچرال و موارد دیگر و پرافسی سری پنجگانه، در سری‌های مختلف فیلم‌های شیطان‌پرستی خودشان که ضد ملائک است، همچنین در سریال اخیر دامینیون حوزه سلطه و سلطنت، حرف اصلی این است که میکائیل با همان تلقی که اینها دارند با آنچه که آمدند خدمت پیامبر اسلام و گفتند که بگو برای تو چه کسی وحی می‌آورد، حضرت فرمودند جبرئیل، سپس گفتند پس ما ایمان نمی‌آوریم اگر میکائیل می‌آورد ایمان می آوردیم.

آنجا این آیه نازل میشود که اینها نگاهی که به جبرئیل و میکائیل دارند در واقع نگاه منفی است، جبرئیل از طرف خودش پیام را نمی‌آورد بلکه از طرف خدا می‌آورد و این آیه ۹۷ سوره بقره است، در آیه بعد می‌فرماید: کسی که جبرئیل و میکائیل را اینگونه مورد خطاب قرار دهد کافر است، با این سازوکارها که نگاهشان این باشد کافر هستند و خدا دشمن کفار است اینها همان عدو هستند.

ببینید از کلمه عدو استفاده می‌کنند نه از کلمه خصم، پس در واقع کفر اینکه کسی نسبت به حضرت جبرئیل و حضرت میکائیل چنین نگاهی داشته باشد ما باید بدانیم که ایمان و متعلقات هفتگانه است و هر ۷ تا مهم هستند و نمی‌شود ما یکی از آنها را نداشته باشیم یا بگوییم آقا ما ایمان به خدا داریم، ایمان به آخرت داریم، ایمان به کتاب داریم، ایمان به انبیا داریم ولی ایمان به ملائک نداریم، بلکه ایمان به ملائکه یکی از متعلقات هفتگانه ایمان است لذا دلیل اینکه اینها می‌آیند حضرت میکائیل و حضرت جبرئیل را روبه روی هم قرار می‌دهند، این تلقی توراتی است.

حتی در زمان رسول جلیل القدر اسلام هم وقتی رفتند که اسلام بیاورند همین را مبنا قرار داده بودند که اسلام نیاورند در حالی که قران می‌فرمایند اینها تحت هیچ شرایطی ایمان نخواهند آورد و این هم بهانه است و دقیقاً همان بهانه را امروز گرفتند و حالا می‌گویند خدا مرده است، همان حرف نیچه که خدا مرد و ملائکه و جن آمدند روی زمین دارند این کار را می‌کنند. نکته آخر باید یادآوری کنند خدمت دوستان قبل از اینکه فیلم‌ها را ببینیم، دوستان عنایت داشته باشند در تلقی اسلامی بین جن و ملک و فرشته فرق وجود دارد؛ جنس از جنس آتش است و انسان اختیار دارد و در آخرت باید پاسخگو باشد و دارای تکلیف است ولی ملک و فرشته از جنس نور هستند. جن که شیطان و ابلیس هم از آنهاست، اینها جن و انسان با هم جمع شده‌اند برای عبودیت, لذا می‌فرمایند خلق نکردیم جن و انس را الا لیعبدون.

 

حمله سینمای الحاد به متعلقات ایمان / تیه / دشمن شناسی / صهیون پژوهی

 

این قیدی است که در قرآن آمده است یهود و مسیحیت چنین نگاهی ندارند، یهود و مسیحیت می‌گویند همانطوری‌که در انسان‌ها آدم خوب هست و انسان بد هم داریم، ملائک و فرشتگان هم خوب و بد دارد. ملائک را آنها می‌گویند انجل، مایکل، رافائل، کستیل، گبریل ملائکه خوب می‌شوند و لوسیفر یعنی شیطان از ملک بد به حساب می‌آید. پس در تلقی انسان یهودی و مسیحی جن از ملک جدا نیست، در این فیلم‌های شان جن و ملک با هم مخلوط هستند یعنی در واقع این‌ها همه را می‌گیرند، فرشته بال هم دارد و سازوکارهای از این دست و تصویری که می‌دهند ایمان را ویران را می‌کنند و باید پدافندی کرد، لذا من خواهش می‌کنم از دوستان و مسئولین رسانه ملی که علمای دین را که ملک شناس هستند در برنامه‌های گفتگو محور به کار گیرند و در این زمینه استفاده کنند. ما تصاویری که می‌بینیم توسط انیمیشن، بازی‌های کامپیوتری، فیلم‌های سینمایی و سریال ها از ملائکه، به خصوص از ملائک مقربی مثل حضرت جبرئیل تخفیف صورت می‌گیرد و باید در مقابل این پدافند کنند.

نادر طالب زاده: خیلی جالب است تیتراژ فیلم دمینیون، عناوینی که در فیلم می‌آید اصلا با نام خدا و اینکه ناپدید شد، چون این هالیوود داخل کشور مسیحی است و اینکه اینگونه صحبت می‌کنند یعنی اینکه رویشان خیلی زیاد شده و کسی در این رابطه پدافند نکرده، یک سری مسیحی‌ها پدافند می‌کنند ولی اصلا در صحنه نیستند, اصلا مسیحی‌ها در هالیوود نیستند چون یک فیلمی که بخواهد مثبت مسیحیت را نشان بدهد نمی بینید.

اگر کاتولیک‌ها را می‌بینید که فیلمی مثل داوینچی را بی تفاوت می‌بینید، مگر اینکه یک کسی مثل مل گیبسون پیدا شود و از بودجه شخصی خودش و با توزیع شخصی خودش مصائب مسیح را بسازد که بعد از آن هم به افتضاح بکشند، بنابراین خود همین عناوینی که بینندگان محترم الان می‌بینند حاکی از این است که جو در هالیوود چیست و چه چیزی می‌خواهند به نسل جوان القا کنند. باز البته اینجا یک موضوع مهم دیگر منجی است که یکی از موضوعاتی که به آن توجه می‌کنند و توجه می‌دهند به مخاطب قرار است کسی بیاید و ناجی باشد، سپس با موضوع بازی کردن و ورود کفر شروع می‌کنند، ورود انواع و اقسام سستی در ایمان، تزلزل و به ابهام کشیدن، یعنی یکی از موضوعاتی که به خصوص در این فیلم روی آن کار می‌کنند از اول بحث نجات دهنده است، فرزندی وجود دارد یا به دنیا خواهد آمد که بشریت را نجات می‌دهد، این هم از آن تنها است که اینها می‌فهمند و می‌دانند که در یک همچنین عصری هستند و هجمه به این موضوع را شروع می کنند.

 این مهم نیست چون مسیحیت هم منتظر هست و جدی می‌گیرد، در دین مسیحیت موضوع ظهور حضرت مسیح نجات دهنده است، کسی که به غیر از حضرت مسیح در انجیل متی است، در غیر از خود مسیح به پسر انسان اشاره می‌کنند، خود مسیح می‌گوید که پسر انسان ظهور خواهد کرد، بعد یکی از حواریون می‌پرسد که پسر انسان کیست؟ در واقع تفسیر همان تفسیر مهدوی موعودگرایی است؛ لذا این جالب است که اینها آتش‌های شان، شاخک‌های شان می‌دانند که چه خبر است، می‌دانند که الان کشوری ۳۵ سال است که بحث نجات دهنده را مطرح کرده است و مردم جدی در صحنه آماده هستند. صحبت را با این سیستم سینمای تخیلی شروع می‌کنند، با باورهای مردم و به خصوص جوان‌ها که در تازه وارد صحنه می‌شوند, بازی کردند و آنها را هدف قرار دادند.

 

حمله سینمای الحاد به متعلقات ایمان / تیه / دشمن شناسی / صهیون پژوهی

 

حسن عباسی: سینمای الحاد در مقابل سینمای در واقع تمام تلاش شان است که الحاد را با همان سازوکارها، مولفه‌ها و ابزارهای موردنظر به صحنه بیاورند و ایمان را به چالش بکشند، به این جدل گفته می‌شود قرآن هم دارد که ادعوا الی سبیل ربک، دعوت کنید به راه خودتان با سه گزاره: حکمت، موعظه حسنه و جدال احسن.

ما هم از همین راه جدال احسن همین حوزه را استفاده و دنبال می‌کنیم؛ با یکی از علمای دین درباره این قضیه یک تماس تلفنی داشتیم، ایشان تأکید داشتند که تاکید کنید روی آیه ۹۷ و ۹۸ سوره بقره و اینکه حرکتی که اینها می‌کنند حرکت کفر است و خدا اینها را دشمن می‌دارد، روبه روی اینها می‌ایستد و نسبت به جبرئیل و میکائیل باید دفاع کرد، صراحتا آیه قرآن هست که اینها موضع‌شان این است و همان موضعی که در مقابل پیامبر جلیل القدر اسلام داشتند و رفتند خدمت ایشان که اگر میکائیل برای‌تان پیام را می‌آورد می‌پذیریم و اگر نه ما نمی‌پذیریم، اگر جبرئیل پیام می‌آورد ما نمی‌پذیریم.

شما ۱۴۰۰ سال بعد می‌بینید آوردند در هالیوود و در تلویزیون‌های آمریکا سریال می‌کنند و در هالیوود فیلم‌سینمایی لژیون را می‌سازند، برپایه فیلم لژیون و مبتنی بر لژیون این سریال ساخته شد و لژیون دعوای بین حضرت میکائیل و جبرئیل است بر سر کودکی که در شکم یک زن بدکاره‌ای قرار دارد که نمی‌داند پدر این بچه کیست و این کودک قرار است به دنیا بیاید و به دنیا بیاید مشخص است که به عنوان منجی عمل می‌کند.

الان بیست و پنج سال است گذشته که از فیلم لژیون گذشت، این شد که یک جوان ۲۵ ساله کودکی را به دنیا آورد که در فیلم بشر وقتی دعا می‌کند، دستانش را به حالتی می‌گیرد که در واقع رحم جنین در آن قرار داده شده است، یعنی بت بشر پرستیده می‌شود، در این سریال یک پایه‌ای است و یک جنین انسانی در آن قرار دارد و انسان‌ها دعا روبه روی آن جنین انسان می‌خوانند، یعنی به انسان سجده می‌کنند؛ به قول آنها مایکل و به تعبیر ما میکائیل در فیلم لژیون به آن مرد جوان می‌گوید که وقتی قرار شد در مقابل انسان زانو زده شود و به انسان سجده کنیم، اولین ملکی بودم که سجده کردم اما شما عالم را فاسد کردید.

حالا آن پسر جوان شده است و ۲۵ سال دارد، به عنوان کسی که دیگر آن علایم و دستورالعمل‌ها، آن وحی که روی بدنش نوشته می‌شود، به هر طریق می‌خواهد نجات بدهد، حضرت جبرئیل العیاذ بالله یک گروهی از ملائکه و فرشته‌ها را به همراه جن جمع کرد و می‌خواهد اینها را از بین ببرد، اینها قلعه هایی برای خودشان درست کردند و مستقر شدند و رو به روی حضرت جبرئیل به دفاع پرداختند، این دو قطبی کردن مناسبات بین ملائکه الهی به اعتقاد من یکی از اقدامات بسیار خطرناک، باور سوز و ایمان سوز است که در حوزه سینمای الحاد موضع مشخصی دارند.

یک جلسه با علما داشتیم برای اینکه ما در مقابل این خطی که بعد از آیات شیطانی توسط سلمان رشدی علیه حضرت جبرئیل شروع شد تا به امروز رسیده چگونه باید اقدام کرد؛ واقعیت این است که تبیین این نکته که این دو ملک مقرب حضرت جبرئیل ملک علم و معرفت است و دیگری یعنی حضرت میکائیل ملکه رزق، اصلا کارش در بحث رزق است مثل حضرت عزرائیل که کارش ملک الموت است و جان‌ها را می‌گیرد و یا حضرت اسرافیل که کارش این است که در صور می‌دمد، نقخه حیات، یعنی در واقع وقتی یک دوره در صور می‌دمد همه کشته می‌شوند و درصورتی همه برمی‌خیزند که آن صیحه زده می‌شود.

پس مسئولیت هر یک از این ملائک مشخص است، چرا ما باید بیایم این دو را روبروی هم قرار دهیم, این اقدام کفرآمیزی است که باید سریع در مقابلش پدافند کرد و جلوی این رخنه را گرفت. فرصتی است که ما بتوانیم ملائک را از این طریق معرفی کنیم. تا اینجا دو قسمت پخش شد و از اول کار هست ولی ما در مقابل همه مجموعه آثار، سریال‌ها، انیمیشن‌ها، بازی‌های کامپیوتری، اسباب بازی‌ها، فیلم‌های سینمایی و کتاب‌هایی که علیه ملائک اقدام می‌کنند را جمع کردیم. همه را می‌گویم که مطلق در قضایایی کلیپ جن و شیطان و موارد دیگر کاری که دارد انجام می‌دهد را رصد می‌کنیم و تحت عنوان پاتولوژی فرهنگی و رصد فرهنگی موارد را مشخص می‌کنیم، جلسات متعدد در محیط‌های دانشگاهی داشتیم، در ترم گذشته و مبسوط ان‌شاالله تدریس می‌کنیم، در مقابل سریال دامینیون از همین ابتدا سعی کردیم که موضع را مشخص کنیم، چون خطراتی که این سریال دارد و بازی که هالیوود شروع کرده است را نباید بدون پاسخ بگذاریم.

لذا جنبش دفاع از حضرت جبرئیل علیه السلام، موضع دفاع از ملائکه و اینکه ایمان مردم در حوزه ملائک در مورد انبیا آنها قرآن سوزی می‌کنند، کشیشی که آنجا قرآن‌سوزی می‌کنند، مباحث هرمنوتیکی که علیه ایمان به کتاب دارند در مورد انبیا هم علیه پیامبر ما فیلم می‌سازند، علیه سایر انبیا فیلم می‌سازند، آن هم یک فاز جدا است، ایمان به غیب را هم داروینیسم می‌زنند و مباحث فیزیک کوانتوم و غیره و ذالک، ایمان به خدا را هم که در فلسفه می‌زنند در بحث خدا مرد و اینها، ایمان به ملائک را هم به همین نسبت، اینها دارند از هفت زاویه متعلقات ایمان را مورد هجوم قرار می‌دهند، یک آرایش جدی را با دوستان سینماگر، دوستان رسانه‌ای، علما در حوزه‌های علمیه، جریانات دانشگاهی طراحی می‌کنیم و مجموعه دانشگاهی هم خوشبختانه خیلی حساس هستند، شاخک‌های شان رصد می‌کنند، هیچ بازی کامپیوتری، انیمیشن، اسباب بازی، موسیقی، فیلم سینمایی، کتاب یا سریال نمی‌آید که از دست دوستان دانشجو در برود.

بله همان طوری که اگر خاطرتان باشد، چهارسال پیش اینجا نشستیم و جنگ با خدا را که ربا بود، اعلام کردیم تا جلوی آن جنگ پدافند کنیم و کسی باور نمی‌کرد که چهارسال بعد در جمهوری اسلامی توده‌های عظیم مردمی، جنبش دانشجویی ضد ربا ،جنبش طلاب ضد ربا، هنرمندان، علما و دانشمندان؛ کسی باور نمی‌کرد که فضای عمومی جامعه ضد ربا شود و نظام بانکی جهانی به تنگنای عجیبی بیفتد، کسی باور نمی‌کرد, چون هر فطرت حقی که مبتنی بر قرآن باشد جلوی خدا و رسول خدا جنگی به نام ربا را بخواهد سامان بدهد طبیعی است که ما پیشمرگان خدا هستیم و رو به روی آنها باید بایستیم. در مقابل ملائکه، کتاب، ایمان به انبیا و در مقابل مسئله ایمان به آخرت سازوکار دیگری هم بلاخره به ما فرموده است که (ادعوا الی سبیل ربک) دعوت کنید به راه رب خودتان با حکمت، موعظه حسنه و جدال احسن، از این دست کارها جدال احسن است ما نه نقد سینمایی داریم که نقدسینما کنیم، البته من می‌گویم و الا شما که سینماگر هستید، کارمان نقد سینما است.

 

حمله سینمای الحاد به متعلقات ایمان / تیه / دشمن شناسی / صهیون پژوهی

 

مسئله ما به عنوان یک معلم استراتژی، وظیفه ما این است که تهدیدها را مشخص کنیم، آسیب ها را تعیین کنیم، استراتژی‌های مناسب را برای آن چارچوب مشخص کنیم. استراتژی، علم درمیان آوردن نیروهاست، علم بقاست از اول باید مشخص کنید کدام میدان؟ این میدان میدان تهدید است نه میدانی که تا به امروز ایمان از طریق بازی‌های کامپیوتری، انیمیشن‌ها، فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها دارد زده می‌شود؛ ایمیج و تصویری شیطان درست می‌کند برای اینکه زمینه برای ظهور فراهم شود، داعش را بلند می‌شود و راه می‌اندازد و تروریست‌ها را مسلح می‌کند و به جان مسلمین به اسم اسلام می‌اندازند.

این مجموعه آثار را گفتیم چون هالیوود می‌داند که ما کارها را دنبال می‌کنیم، هالیوود با جدیت مطالب ما را دنبال می‌کنند، تلویزیون آمریکا و کارشناسان فرهنگی آنها اینجا که می‌آیند، دیدن ما می‌گویند که ما آنجا کامل چارچوب شما را رصد می‌کنیم، این یک دیپلماسی سینمایی و یک دیپلماسی معرفتی است، غرب اگر پیام کفر و الحاد را میخواهد دنبال کند، ما در مقابل دفاع از کتاب، ایمان به کتاب، دفاع از ملائکه، ایمان به ملائکه، دفاع از خدا، ایمان به خدا، دفاع از غیب، ایمان به غیب جواب آقای استفان هاوکینگ را در فیزیک می‌دهیم، جواب نحله دارونیست‌ها را می‌دهیم.

کما اینکه اینها را سرکلاس‌های مان دست دادیم، در این نبرد معرفتی سهمگینی که در قضیه جنگ نرم و قدرت نرم دارد صورت می‌گیرد قطعا ما باید پدافند کنیم، اینجا قرار نیست ما رو به روی اینها کار بسازیم، در این جدال احسن باطل بودن این اندیشه را با افشای خودش رو کنیم، این یک سازوکاری است که دارد صورت می‌گیرد، در این زمینه خیلی کار شده و بخش کوچکی‌اش را ما می‌آییم به مردم گزارش می‌کنیم، دوستان در محافل دانشجویی خبر دارند که چطور به صورت مبسوط داریم این کارها را انجام می‌دهیم و جای نگرانی نیست، اما ما این را می‌کنیم تا زمانی که مردم ما اطلاع و آگاهی‌شان از ملائکه کم است، از این فرصت استفاده کنیم.

ایمان به حضرت جبرئیل را همیشه سر کلاس دانشگاه حواله دادم، این دفعه هم عرض کردم به دوستان می‌گویم هر چقدر از این فیلم‌ها می‌خواهند درست کنند، برادر اینها حضرت عزرائیل جواب شان را می‌دهد ان‌شاالله، لذا ما در ماه قرآن به ساحت مقدس و مبارک ملائکه و حضرت میکائیل سلام می‌کنیم، امیدواریم که در نبردی که دشمن علیه اینها شروع کرده است بزرگان به ما کمک کنند تا ما بتوانیم در این نبرد چهره منفی که از انبیای عظام الهی و همچنین از ملائکه نازنین ارائه می‌کنند ما را یاری کنند که بتوانیم ان‌شاء الله مردم ایران، مسلمین و موحدین بتوانند پاسخ دهند.

نادر طالب زاده: ما در جلسه بعدی اگر خدا توفیق داد و توانستیم نشستی با شما داشته باشیم، یک مصاحبه باید با استاد سینمای مطرح کاتولیک و مسیحی از آمریکا بگیریم، پروفسور مایکل جونز که خودش منتقد هم هست، همین نظری که امروز شما مطرح کردید این را از یک زاویه دیگر آنها متوجه هستند که چه چیزی هست ولی آنتن ندارند، یعنی خیلی از کسانی که در دنیا هستند می‌خواهند به این موضوع عکس العمل نشان بدهند ولی آنتن ندارند و نمی‌تواند فضا ایجاد کنند و این هم از برکاتی است که شما در یک دورانی و در یک حکومتی باشید که برای عموم مردم مطرح و عکس العمل نشان داده شود.

حسن عباسی: امشب دیدیم که هم در ضدیت با ایران هم در ضدیت با اسلام دشمن از چه زوایایی عمل کرد، قطعه کوچکی اش را ما توانستیم در این دو بخش به آن بپردازیم.

نادر طالب زاده: تشکر می کنم از شما و همه مخاطبین محترم


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 14
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید