امروز : 04 تير 1398::23:25
کد خبر : 1798
شنبه 19 تير 1395 - 19:10

ویژه نامه روز قدس (18)

مبارزه برای فلسطین یک مبارزه انسانی و اسلامی است

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: مساله فلسطین، مهم ترین مساله دنیای اسلام است. هیچ مساله بین المللی در دنیای اسلام از این بالاتر نیست؛ چون تسلط غاصبان سرزمین فلسطین و قدس بر این بخش از پیکر امت اسلامی، منشا بسیاری از صعف‌ها و دشواری‌های دنیای اسلام است.

گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران17/5/59

مبارزه برای فلسطین یک مبارزه انسانی و اسلامی است

سرویس فلسطین پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: مساله قدس که امروز ما درباره آن باید به یک آگاهی روشن و به یک تصمیم قاطع برسیم، برادران و خواهران! مساله بسیار با عظمت و با اهمیتی است. مساله قدس و روز قدس و ماجرای فلسطین، عبارت از آن نقطه‌ای است که باید مستضعفان عالم با الهام از روح ایمان و توکل به خدای بزرگ، پشت مستکبران بزرگ جهان و در راس آنها امپریالیسم آمریکا و مزدوران صهیونسیتش را بشکند و خرد کند. ماجرای قدس برای ملت ما و برای همه امت بزرگ مسلمان یک ماجرای تعیین کننده است. انقلاب ایران اگر در داخل این مرزها به پیروزی رسید، این به معنای آن نیست که ما قانع شویم و فکر کنیم پیروزی نهایی را به دست آورده‌ایم. تا وقتی که این زخم متعفن، این غده چرکین در دل سرزمین‌های اسلامی و عربی به نام دولت غاصب اسرائیل وجود دارد، ما نمی‌توانیم احساس کنیم که پیروز شده‌ایم، نمی‌توانیم حضور دشمن خود را در کنار گوش خود، در سرزمین‌های غصب شده و اشغالی خود ملاحظه کنیم.

نوع فاشیسمی که امروز رهبران صهیونیست خائن و همین بگین خائن -که امروز در راس دولت اسرائیل غاصب قرارگرفته است– نوع فاشیسمی که این دولت فاشیست جنایتکار انجام می‌دهد و اعمال می‌کند، در دنیا بی‌سابقه است. شما ببینید در دیر یاسین چه کردند، در زندان‌های اسرائیل چه کردند، حتی با سرنگ خون جوان‌های مسلمان را کشیدند و در بانک خون برای عناصر مزدور اسرائیلی، آن‌ها را ثبت و ضبط کردند. شما ببینید با ثروت‌های مردم فلسطین چه کردند، با مردان و زنان و جوانان آنها چه فاجعه‌ای را بروز دادند، با دولت‌های مسلمان چه کردند.

امروز ملت فلسطین به پا خاسته و به هوش آمده است. همان خطابی که آن روز قرآن به بنی اسرائیل می‌کرد که در حال یک مبارزه بزرگ بر ضدّ طغیان بودند، امروز همین خطاب به مسلمانان فلسطینی و همه مسلمانان غیور است که إِنْ أَحْسَنْتُمْ أَحْسَنْتُمْ لِأَنْفُسِکُمْ وَ إِنْ أَسَأْتُمْ فَلَها * اگر نیکی کنید نیکی به خود کرده‌اید و اگر بدی کنید از آن خودتان است (سوره اسراء آیه 7) اگر نیکویی کنید، اگر مجاهدت در راه خدا کنید، اگر عمل به فرمان خدا کنید، اگر در راه مبارزه با دشمنان انسانیت و دشمنان دین و حقیقت، ای مسلمانان فلسطینی! ای مسلمانان عرب! و ای مسلمانان عالم! اگر به این وظایف عمل کنید این نیکی را در حق خود کرده اید.

 

مقام معظم رهبری و روز قدس / دشمن شناسی / تیه

 

صهیونیسم را ما به حساب یک مرام و مذهب نمی‌گذاریم، به حساب یهودی‌گری نمی‌گذاریم، بسیارند در دنیا یهودیان آزاده و پاک نهادی که از صهیونیسم بیزارند، این یک مسلک فاشیستی سیاسی متجاوز است که جز با ستم، ظلم و تصرف سرزمین‌های متعلق به مسلمانان مستضعف و محروم امکان ادامه حیات ندارد.

من به دولت‌های شمال آفریقا می‌گویم، به دولت‌های خاورمیانه می‌گویم، به دولت‌هایی که در خط مرز اسرائیل غاصب قرار دارند می‌گویم و به دولت‌هایی که در خلیج فارس قرار دارند، کدام یک از اینها آنچنان که وظیفه یک دولت اسلامی است، به برادران فلسطین و به مساله فلسطین کمک کردند؟ سی سال است ناله استغاثه چند میلیون انسان مسلمان محروم مستضعف بلند است، کی باید به داد اینها برسد؟

رژیم غاصب و جبار پهلوی حتی نمی‌گذاشت ما درباره مساله فلسطین فکر کنیم، حتی نمی‌گذاشت از این مساله سردر بیاوریم، نمی‌گذاشت احساس کنیم و مردم احساس کنند که مساله فلسطین جزئی از مساله ایران و جزئی از انقلاب ایران است. اما امروز امام این امت بیدار و زنده است. امروز امام امت به حق بر روی اساسی‌ترین، مهم‌ترین و اصولی‌ترین مسائل انقلاب ما انگشت گذاشته و امام امت بر روی مساله قدس انگشت گذاشته است و این اولین بار در تاریخ مبارزات عربی، اسلامی و فلسطینی است که یک روز به نام روز قدس معین شده است.

انقلاب ایران، ما در همه انقلاب‌های اسلامی در سراسر این منطقه شده است و خواهد شد. بعد از پیروزی انقلاب شما احساسات اسلامی و ایمانی در سراسر این منطقه به جوش آمده است. امروز جنبش‌های آزادی بخش بر مبنای ایدئولوژی اسلام در منطقه اینجا و آنجا به وجود آمده و آتشها شعله ور شده است، اما شما باید ادامه بدهید، ملت ایران باید بداند که این فرزندان به کمک او خواهد شتافت. ای مادر انقلاب‌های اسلامی جهان عرب و جهان اسلام! ای انقلاب اسلامی ایران! و ای ملت بزرگ مسلمان در ایران! و ای رهبر عظیم الشان! بی‌گمان آن کسانی که زائیده این انقلاب اند، یعنی انقلاب‌های دیگری که در سراسر کشورهای مسلمان نشین به وقوع پیوسته است و به وجود آمده است و خواهد آمد، اینها به کمک انقلاب اسلامی ایران می‌آیند، اما انقلاب اسلامی ایران باید راه خود را ادامه بدهد. ما باید امریکا را مایوس کنیم و دیدیم که می‌توانیم مایوس کنیم.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 14
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید