امروز : 29 خرداد 1398::14:42
کد خبر : 1772
یکشنبه 13 تير 1395 - 19:36

ویژه نامه روز قدس(16): حجه الاسلام طائب:

فساد در عرصه جهانی و نقش محوری صهیونیان درگسترش آن

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: در جای جای قرآن کریم درس‌هایی از دشمن شناسی است، مسلمانان با رسیدن به روزهای آخر ماه مبارک رمضان و قرائت بخش اعظمی از قرآن به یک بینش درستی درباره دشمن شناسی و مسئله مقابله با آن می‌رسند، لذا امام خمینی روز قدس را در آخرین روزهای ماه مبارک قرار داد تا مردم با این نگاه قرآنی به دشمن به صورت صحیح به شناخت عملی از دشمن برسند.

مصاحبه اختصاصی پایگاه تیه با حجت الاسلام و المسلمین طائب

فساد در عرصه جهانی و نقش محوری صهیونیان درگسترش آن

به گزارش خبرنگار سرویس فلسطین و اسرائیل غاصب پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، حجت الاسلام مهدی طائب به مناسبت روز قدس، به مسئله رژیم صهیونیستی و فلسطین پرداخت و بیان کرد: مسئله دنیاگرایی یهودیان از اصلی‌ترین مسائلی است که خدای متعال در قرآن کریم در باب دشمن‌شناسی مطرح کرده و در آیه 82 سوره مبارکه مائده، با تاکیدات فراوان فرموده است که شدیدترین دشمنانِ مومنین، یهودیان هستند. امروز سمبل این یهودیان دنیاطلب، دولت نژادپرست اسرائیل و صهیونیسم بین‌الملل است. بنابراین اگر مسلمانان و جهان اسلام بخواهند که به این دشمنی‌ها خاتمه دهند و اسلام را از شر توطئه‌های صهیونیستی آزاد کنند، باید مرکز توطئه‌های صهیونیستی را از بین ببرند و توجه مسلمانان به این نکته از اساسی‌ترین مطالب است.

ایشان در درس خارج حوزه علمیه قم، در ادامه به ماه رمضان و توجه به قرآن اشاره داشت و ادامه داد: به همین دلیل، امام خمینی (رضوان‌الله‌‎تعالی‌علیه) آخرین جمعه ماه رمضان را که بهار قرآن است، روز راهپیمایی و بیدار باش نسبت به مسئله قدس معرفی کردند و آن روز را نماد نهضت ضدصهیونیستی ایرانیان و مسلمانان و مقدمه‌ای برای آزاد سازی قدس شریف قرار دادند. در حقیقت، بهترین روزی که در ماه‌های سال می‌تواند همه ما را به این دشمن‌شناسی قرانی و شدت عداوت یهودیان، توجه بدهد، جمعه آخر ماه مبارک رمضان است. مردم مسلمان، وقتی قرآن را در ماه مبارک رمضان ختم می‌کنند، شاهد سیلی از مباحث یهودشناسی و توطئه‌های خطرناک یهودیان ماده‌گرا در قرآن هستند، بنابراین دل‌ها آماده است برای اینکه مسئله دشمنی یهودیان صهیونیست و لزوم مبارزه با آنها را دریافت کنند.

رئیس قرارگاه عمار در ادامه، به هدف امام خمینی برای برقراری چنین روزی اشاره کرده و اینچنین ابراز داشت: در حقیقت برای آزادسازی جهان اسلام و تحقق عدالت فراگیر، تنها راه، برداشتن اصلی‌ترین مانع است که همانا این مانع، از بین رفتن کسانی است که پایه‌گذاران و نگهبانان ظلم وستم در عالم هستند، والبته تجربه تاریخی ثابت کرده است که اصلی‌ترین همراهان و راهبران ظلم و ستم در عالم، همین جریان صهیونیستی-استکباری است. امروز در هر نقطه ای از عالم هر فسادی رخ دهد، وقتی ریشه یابی شود، دست صهیونیسم در آن نمایان است. تمام فسادهای کلان، مواد مخدر، پول شویی‌، ترورها، مفاسد اخلاقی، تحریم‌ها، دروغ پراکنی‌ها و مشروب سازی‌ها، تمام این‌ها نوعی وابستگی به جریان صهیونیستی واستکباری جهانی دارد. به فرموده قرآن: «لا تَزال تَطّلِعُ علی خائِنَهٌ منهم»؛ بنابراین اگر بخواهد عدالت گسترده در جهان تحقق پیدا کند، توسط حضرت بقیه الله الاعظم خواهد بود و تنها راهش از بین بردن این مانع بزرگ است. همین استراتژی که امام به دنبال زمینه‌سازی برای تحققش بودند و فرمودند که این مانع باید از سر راه برداشته شود.

طائب / روز قدس / تیه  / دشمن شناسی

 

ایشان در ادامه، سابقه تاریخی جریان مبارزه با صهیونیسم را بررسی کرده و چنین ادامه داد: مبارزه مسلمان‌ها با جریان یهود، تاریخی است؛ ولی ظهور و بروز جریان صهیونیسم تا قبل از تشکیل دولت غاصب اسرائیل، در حدی نبود که مبارزه علنی شکل بگیرد؛ یعنی در حقیقت جریان صهیونیسم تا قبل از تشکیل دولت جعلی اسرائیل، در خفا و به صورت پنهان کار می‌کرد، اما بعد از تحقق این دولت جعلی وعلنی شدن جریان صهیونیسم، بود که مبارزه علیه این غده سرطانی آغاز شد.

ایشان در ادامه ابراز داشت: از آنجایی که جریان یهودیت صهیونیستی، یک جریانِ خطرناک نفوذ و تهدید از درون را در دل خود به همراه داشت، هر جریانی که علیه اینها به مبارزه وارد می‌شدند، در درون آن نفوذ می‌کردند و آن را از درون تخریب می‌کردند؛ اما با ظهور انقلاب اسلامی و پیروزی جمهوری اسلامی ایران در این نقطه از جهان، جریان مقاومت ضدصهیونیستی نیز توانست یک خلوص اسلامی پیدا کند و در درون فلسطین تبدیل به انتفاضه شود  و در دنیای اسلام تبدیل  به بیداری اسلامی شود؛ در نتیجه امروز این حرکت به شکوفایی رسیده است و از پیرایه‌های ملی‌گرایی و پان عربیسم زدوده شده است و به یک مقاومت تمام و کمال اسلامی تبدیل شسده است. قوت جریان مقاومت اسلامی ضدصهیونیستی، امروزه به حدی است که رژیم صهیونیستی مجبور شده است که دور خودش را مثل کرم ابریشم پیله ببندد و دیوار حائل ره به دور خود بچیند تا اینکه ان‌شاءالله هر چه زودتر در این حصر خودخواسته گیر کند و به نقطه نابودی برسد.

استاد طائب در پایان، به آینده‌نگری امام خمینی پرداخت و گفت: به هر تقدیر، حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) که منادی حرکت عدالت‌خواهانه در جهان معاصر بودند، با هدف زمینه‌سازی برای ظهور حضرت بقیه الله الاعظم، نقطه استراتژیک عملیات را، نابودی رژیم اشغالگر قدس دانستند و در این مسیر کوشیدند؛ یعنی در حقیقت، این جریان مقاومت اسلامی، اگر بخواهد به نتیجه برسد، راهی ندارد جز اینکه رژیم اشغالگر قدس از بین برود و مسجد الاقصی از زیر سلطه اینها در بیاید، بنابراین آینده نگری حرکت امام با این  تدبیر الهی تداوم یافت و در حرکت خودشان مسیر صحیح را انتخاب نمودند که امروز، همه دنیا به موفق بودن حرکت امام اذعان دارند و می‌بینیم که کفر جهانی به سرکردگی استکبار و مغز متفکر صهیونیسم، چگونه مجبور شده است که همه امکانات پنهانی خود را علنی کند تا شاید بتواند از این مخمصه نجات پیدا کند؛ اما هرچه زمان به جلو می‌رود، در باتلاق خود بیشتر فرو می‌رود.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید