امروز : 29 خرداد 1398::14:41
کد خبر : 1770
یکشنبه 13 تير 1395 - 15:35

ویژه‌نامه روز قدس (15)؛

مسئله فروش زمین‌ها در فلسطین و برخورد جدی علمای شیعه با آن

پایگاه صهیون پژوهی تیه: در کتاب «فلسطین از منظر آیت الله سید علی خامنه ای» چه نوشته بود که برای سردمداران رژیم صهیونیستی گران آمد و در سازمان ملل آن را تهدیدی برای بشریت معرفی کرده‌اند، چه شده است که بایستی نتانیاهو کتاب را در دست گیرد و هوار زنان بر حاکمان نظم نوین جهانی بتازد که امروز اسرائیل است و فردا کاپیتالیسم و ... آنچه در ادامه می¬خوانید بخشی از کتابی است که نگاه مقام معظم رهبری درباره فلسطین را بیان می‌کند.

نگاهی به کتاب «فلسطین از منظر مقام معظم رهبری»

مسئله فروش زمین‌ها در فلسطین و برخورد جدی علمای شیعه با آن

سرویس فلسطین و اسرذائیل غاصب پایگاه صهیون­ پژوهی تیه: انقلاب اسلامی ایران بر پایه مبانی دین مبین اسلام به وجود آمده است. بر همین اساس حمایت از منافع جهان اسلام و بالخصوص ملت‌های مظلوم مسلمان از اولین شعارهایی بود که توسط بنیانگذار مقدس جمهوری اسلامی مطرح گردید. پس از ارتحال امام عّلّم این آرمان‌خواهی بر دوش خلف صالح او یعنی آیت الله خامنه­ای قرار گرفت.

معروف است پیش از جنگ اول جهانی و در زمان سلطان عبدالحمید عثمانی گروهی از متنفذین یهودی به او پیشنهاد می­کنند که سرزمین فلسطین را جهت اسکان یهودیان عالم به آنها بفروشد! جوابی که وی به آنها داد نشان دهنده ته ­مانده غیرت اسلامی در یک سلطان مستبد عثمانی است. وی می­گوید: «ما تا کنون نشنیده ایم که یک آدم زنده (و لو محتضر) را کالبد شکافی کنند.» بعد از ناکامی عثمانی در فتح وین سقوط تدریجی این امپراطوری شروع شد. شکست در برابر روسها و از دست دادن کریمه نشانه­های دیگری از زوال تدریجی این حکومت مسلمان بود. اروپائیان همزمان با محاصره نظامی و سیاسی عثمانیان، یک جنگ روانی را هم علیه آنها سامان دادند و لقب مرد بیمار اروپا به دولت عثمانی دادند.

 

نتانیاهو/ سازمان ملل / تیه / دشمن شناسی

 

پس از شروع جنگ، شکست عثمانی و اقدامات بعدی فرانسه و انگلیس معلوم شد که غرض آنها از محکم کردن خط مرز شرقی عثمانی با ایران، طراحی برای دوره اشغال پس از فروپاشی آن دولت و زمینه‌سازی برای تقسیم غنائم ارضی در منطقه خاورمیانه بود. سال 1916 (در اواسط جنگ جهانی اول) به طور محرمانه، قراردادی بین سایکس و پیکو نمانیدگان دو دولت انگلیس و فرانسه منعقد شد و عملا خطوط تقسیم غنائم جنبه قطعی گرفت. در سال 1917 با نفوذ وزیر خارجه وقت، انگلیس اعلامیه ای صادر کرد و طی آن اعلام نمود که دولت انگلیس خود را متعهد می‌داند که جهت اسکان و سامان‌دهی یهودیان آنها را در فلسطین متوطن نماید.

سال 1918 جنگ اول با شکست عثمانی‌ها و ژرمن‌ها به پایان رسید. وقتی «لرد الن بی» ژنرال انگلیسی وارد بیت المقدس شد، کلامی تاریخی را بیان کرد که ماهیت مهاجمین غربی را نشان می‌داد. نقل است که گفت: «امروز، جنگ‌های صلیبی به پایان رسید!» یعنی کینه شکست فضاحت بار صلیبیون در بیت المقدس را به صورت میراثی شیطانی دردل داشتند و با اشغال آن، عقده دل را گشودند.

سازمان ملل متحد بعد از جنگ‌جهانی‌دوم با همان مقاصد، توسط دول فاتح تشکیل و جانشین جامعه ملل شد و از اولین اقدامات این سازمان، تصویب تشکیل کشور اسرائیل بود که تمامی صاحبان حق وتو به آن رای مثبت دادند و یک سلسله جدیدی از جنگ‌های صلیبی (صلیبی - صهیونیستی) آغاز گردید. بعد از جنگ جهانی اول مخالفت علما و اندیشمندان جهان اسلام و مقاومت مسلمانان به خصوص فلسطینیان شروع شد و عملا سناریوی جنگ احزاب تکرار شد و کل کفر در برابر کل اسلام قرار گرفت.

روحانیت شیعه با اتکا به چنین پشتوانه‌هایی و با توجه به وظیفه شرعی خود در خصوص قضیه فلسطین، از همان ابتدا حرکتی را آغاز کردند که دقت در اهداف و مواضع نخستین این رهبران دینی و مقایسه آنها با آمال امروزی ایشان، ما را مطمئن می‌سازد که روحانیون شیعه به واقع از جمله سرسخت‌ترین و سازش ناپذیرترین مجموعه‌هایی بوده‌اند که در برابر خطر صهیونیسم بدون هیچ گونه تامل و مسامحه‌ای از خود واکنش نشان داده‌اند.

مرحوم آقا محمدحسین آل کاشف الغطا، اعلم علمای نجف در پاسخ به استفتای محمد صبری عابدین، آموزگار حرم شریف قدس، مطابق اسناد موجود، فتوایی را به این مضمون انتشار می‌دهد: «جل شانه می‌فرماید: «وَ کَذلِکَ أَخْذُ رَبِّکَ إِذا أَخَذَ الْقُری‏ وَ هِیَ ظالِمَةٌ إِنَّ أَخْذَهُ أَلیمٌ شَدیدٌ» چه ظلمی از این بالاتر می‌باشد که انسان حقوق رفتگان و احفاد خود را از بین ببرد و پایمال نماید، بلکه می‌توان گفت چه ظلمی از این بالاتر است که انسان حق مقدسات و دین خود را پایمال کرده و از عظمت نوامیس و قرآن خود بکاهد.»

 

نتانیاهو/ سازمان ملل / تیه / دشمن شناسی

 

او سپس با اشاره به فروش اراضی فلسطین و حکم شرعی افرادی که در اینگونه معاملات دست داشته اند، چنین اظهار نظر می‌کند: آیا بعد از این همه یقین ندارند که این فروش جنگ با اسلام می‌باشد؟ آیا کسی شک دارد که این فروش یا همراهی در فروش یا کوشش و دلالی با رضایت در این کارها جنگ با خدا و پیغمبر (ص) او، پایمال نمودن دین اسلام است؟ ... آنها را از دین و حوزه اسلام خارج و جزء کفار بشمارید و در تمام کارها از آنها دوری کرده، با آنها ازدواج ننموده، با آنها معاشرت نکرده و همچنین خرید و فروش و سلام و علیک و رفت و آمد و گفت و شنید با آنها ننموده و به علاوه مرده‌های آنها را مشایعت نکرده و در قبرستانهای مسلمانان هم دفن ننمایند. اسامی آنها را بایستی در تمام مجامع «نوادی»، روزنامه‌ها و مجله‌ها به اسم خارج شدگان از دین معرفی کرده و اسم ببرید... «محمدحسین آل کاشف الغطا، نجف اشرف»

آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی طی یادداشتی برای سفارت دولت ایران در بغداد اظهار امیدواری می‌کند که دولت ایران در جامعه ملل از همه‌گونه تلاش برای دستیابی ملت فلسطین به حقوق حقه خویش فروگذاری ننماید. علامه کاشف الغطا در اقدامی همسو با فعالیت آقا سیدابوالحسن اصفهانی، پادشاه وقت عراق، ملک غازی را مورد همین گونه خطاب قرار داده است. سفارت ایران در بغداد حرکت را این گونه تشریح می‌کند: «علمای عرب شیعه نجف مجددا تلگرافهایی به ملک غازی و کمیسر عالی فلسطین مخابره نموده و از مظالم انگلیس در فلسطین دادخواهی کرده‌اند. آقای شیخ محمدحسین کاشف الغطا که از مشاهیر علمای عرب در نجف می‌باشد نیز تلگرافی به کمیسر عالی انگلیس و کمیسیون فنی انگلیس مخابره نموده و اضافه کرده است که مردم از علما فتوای جهاد خواسته اند...»

در سپتامبر 2001 برجهای دوقلوی نیویورک به طور مشکوکی مورد حمله یک هواپیمای مسافربری قرار گرفت و نکته تامل انگیز این بود که کلیه ساکنین یهودی برجها قبلا آنها را ترک کرده بودند! بلافاصله فرمان حمله و اشغال افغانستان صادر شد و بوش دوم به دلیل خامی که داشت پشت پرده، طرح مشترک صلیبیان و صهیونیست‌ها را آشکار و علنا اعلام آغاز «جنگ صلیبی» کرد. آخر او از معتقدین شاخه‌ای از کلیسای پروتستان به نام «اُ اَنجلیستها» می‌باشد که دست ساخته و تحت فرمان صهیونیسم است. در سال 2003 پس از قریب 12 سال زمینه‌سازی، مرحله دوم حمله به عراق را فرمان داد و کار نیمه تمام پدرش را تکمیل و عراق را اشغال کرد و بنا داشتند برای عراق فرمانداری بگذارند که برای آمریکا در آن کشور همان ماموریتی را انجام دهد که «لرد کرزن» به عنوان نایب السلطنه انگلیس در هند انجام می‌داد و این شخص را معلوم کردند و او همان آقای برمر بود.

در پایان مقدمه کتاب بیان شده است: زنجیره مقاومت در برابر صهیونیست‌ها در زمان رهبری معظم له تحکیم یافت و حتی گسترش پیدا کرد. امروز این خط مقاومت که از ایران شروع شده از عراق، سوریه، لبنان، اردن، غزه، ساحل غربی، مصر، لیبی، تونس، الجزایر، مراکش، سودان، یمن، بحرین، پاکستان و افغانستان می‌گذرد. موج جدید بیداری اسلامی که کلید آن توسط حضرت امام (ره) زده شد و در زمان حضرت آیت الله خامنه ای ادامه پیدا کرد و امروز قوی تر از هر روز دیگر به جلو می‌رود و همگی قیام کنندگان در اهداف ذیل با جمهوری اسلامی ایران همراه هستند: سرنگونی استبداد داخلی، قطع دست آمریکا و متحدانش از کشورهای مسلمان، بازگشت ارزشهای اسلامی، تاسیس مردم سالاری دینی و آزادی نهایی تمامی سرزمین فلسطین.

به نقل از: مقدمه کتاب فلسطین از منظر مقام معظم رهبری، نوشته علی اکبر ولایتی


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید