امروز : 29 خرداد 1398::14:42
کد خبر : 1768
یکشنبه 13 تير 1395 - 05:07

ویژه نامه روز قدس(16):

معرفی کتاب «فلسطین از دیدگاه امام خمینی»

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: خطر بزرگی که برای اسلام، استقلال و کیان مملکت بواسطه این تصویبنامه که شاید به دست جاسوسان یهود و صهیونیست‌ها تهیه شده برای نابودی استقلال و به هم زدن اقتصاد مملکت، به قوت خود به نظر دولت آقای علم باقی است و دولت خود را ذی‌حق می‌داند که به آن عمل کند، هر چند مخالف قانون شرع یا قانون اساسی باشد، یا برخلاف احساسات دینی و ملی بیست میلیون جمعیت ایران یا تمام مسلمین باشد.

بررسی نگاه امام خمینی به مسئله فلسطین

معرفی کتاب «فلسطین از دیدگاه امام خمینی»

سرویس فلسطین پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: این کتاب در 233 صفحه و در چهار بخش منتشر شده است، بخش اول کتاب به بحث اسرائیل دشمن اسلام و مسلمین در میان سخنان امام خمینی گلچین گشته است، در جایی بیان می‌کنند که من نزدیک بیست سال است خطر صهیونیسم بین الملل را گوشزد نموده‌ام و امروز خطر آن را برای تمامی انقلابات آزادی بخش جهان و انقلاب اخیر اسلامی ایران نه تنها کمتر از گذشته نمی‌دانم که امروز این زالوهای جهانخوار با فنون مختلف برای شکست مستضعفان جهان قیام و اقدام نموده‌اند.

امام خمینی در توصیه به مسلمانان هشدار می‌دهند که در مواقف کریمه از هر ملت و مذهب که هستند باید به خوبی بدانند که دشمن اصلی اسلام و قرآن کریم و پیامبر عظیم الشان صل الله علیه و آله و سلم، ابرقدرت‌ها خصوصا آمریکا و ولیده فاسدش اسرائیل است که چشم طمع به کشورهای اسلامی دوخته و برای چپاول مخازن عظیم زیرزمینی و رو زمینی این کشورها از هیچ جنایت و توطئه‌ای دست بردار نیستند و رمز موفقیت آنان در این توطئه شیطانی تفرقه انداختن بین مسلمانان به هر شکل که بتوانند می‌باشد. در مراسم حج ممکن است اشخاصی از قبیل ملاهای وابسته به خود را وادار کنند که اختلاف بین شیعه و سنی ایجاد کنند و آنقدر به این پدیده شیطانی دامن زنند که بعض ساده دلان باور کنند و موجب تفرقه و فساد شوند.

ایشان در بحث جدایی یهود از صهیونیست‌ها می‌فرمایند: گاهی می‌گویند از اسرائیل [متخصص] می‌آوریم. اگر از اسرائیل آوردند ما تکلیف‌مان را با آنها می‌دانیم چیست. یک نفر اسرائیلی (نه یهودی، به این یهودی‌ها که در ایران هستند کسی حق ندارد تعرض بکند، اینها در پناه اسلام و مسلمین هستند، نه به یهود‌ی‌ها و نه به نصاری) اگر آمد در ایران و خواست نفت را چیز کند، بر همه مسلمان ها واجب است که این ها را بیرون کنند و بکشند همه شان را. اینها با اسلام در جنگند، با مسلمین در جنگند، ما اگر دست‌مان برسد تا آخرشان را قطع می‌کنیم. اگر در ایران پایشان را بگذارند، یک اسرائیلی پایش را بگذارد ایران، بر مردم ایران واجب است که اینها را از بین ببرند. اسرائیلی می‌آید! غلط می‌کند اسرائیلی که می‌آید.

 

فلسطین / امام خمینی / تیه / دشمن شناسی

 

امام خمینی در ارتباط با این که اسرائیل بدون تفاهم با آمریکا جنایت نمی‌کند، فرمود: گمان نکنید که قضیه ارتفاعات جولان است فقط، قضیه بیشتر از این مسائل است و هیچ‌کس نباید گمان کند که این دستگاه‌هایی که درست شده است از قبیل سازمان‌های بین المللی، سازمان‌های حقوق بشر و امثال اینها، برای منافع ملت‌ها قدمی بردارند و هیچ وقت گمان نکنید که مخالفت این سازمان‌ها تاثیری داشته باشد در جنایات اسرائیل و امثال اسرائیل. آمریکا هم اظهار مخالفت کرده است با این الحاق لکن کدام آدم عاقلی است که باورش بیاید اسرائیل بدون اجازه آمریکا و بدون تفاهم با او این اعمال را انجام بدهد؟

بخش دوم روابط ایران و اسرائیل در رژیم شاه

اینجانب حسب وظیفه شرعیه به ملت ایران و مسلمین جهان اعلام خطر می‌کنم. قرآن کریم و اسلام در معرض خطر است، استقلال مملکت و اقتصاد آن در معرض قبضه صهیونیست‌ها است که در ایران به حزب بهایی ظاهر شدند و مدتی نخواهد گذشت که با این سکوت مرگبار مسلمین، تمام اقتصاد این مملکت را با تایید عمال خود قبضه می‌کنند و ملت مسلمان را از هستی در تمام شئون ساقط می‌کنند. تلویزیون ایران پایگاه جاسوسی یهود است و دولت‌ها ناظر آن هستند و از آن تایید می‌کنند. ملت مسلمان، تا رفع این خطرها نشود سکوت کنند در پیشگاه خداوند قاهر مسئول و در این عالم، محکوم به زوال است.

در ارتباط با آثار جرم اسرائیل، بیان می‌کنند: مسجد الاقصی را آتش زدند. ما فریاد می‌کنیم که بگذارید مسجد الاقصی به همین حا نیم‌سوخته باقی باشد، این جرم را از بین نبرید. ولی رژیم شاه جساب باز می‌کند و صندوق می‌گذارد و به اسم بنای مسجد الاقصی از مردم پول می‌گیرد تا بتوانند از این راه استفاده نمایند و جیب خود را پر کنند و ضمنا آثار جرم اسرائیل را از بین ببرند.

بخش سوم: امام و انقلاب اسلامی، سنگر مقاومت علیه اسرائیل

برای من یک مطلب به شکل معما است و آن این است که همه دول اسلامیه و ملت‌های اسلام می‌داند که درد چیست، می‌بینند که یک دولت پوشالی اسرائیل در مقابل مسلمین ایستاده که اگر مسلمین مجتمع بودند، هر کدام یک سطل آب به اسرائیل می‌ریختند او را سیل می‌برد، مع ذلک در مقابل او زبون هستند.

ما چطور شکایت کنیم از آنهایی که ایران را که ایستاده است و می‌خواهد در مقابل همه قدرت‌ها بایستد و اسلام را محقق کند در دنیا، در مقابل این، طرح جهاد می‌دهند و اسرائیل که به جنگ با اسلام برخاسته است و با صراحت می‌گوید که از نیل تا فرات مال من است و حرمین شریفین را از خود می‌داند، سکوت کرده‌اند.

دولت‌های عربی به نصایح ما گوش نکردند و با اختلافاتی که بین خودشان، دست‌های اجانب ایجاد کردند، توجه کردند و این اختلاف الان هم موجود است و روز افزون می‌شود من جمله این اختلافاتی که به واسطه قراردادی که بین مصر و اسرائیل پیدا شد به دست اجانب، به این اختلافات بین مسلمین و بین دول اسلام دامن زد و از باب اینکه رشد سیاسی بین اینها نیست، نتوانستند حل مسائل را بکنند و تن در دادند به یک همچو امر بزرگی.

 

فلسطین / امام خمینی / تیه / دشمن شناسی

 

امام در اعلام روز جهانی قدس می‌فرمایند: من از عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی می‌خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‌تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی همبستگی بین المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. (16/5/58)

بخش چهارم تلاش های دشمنان باری بازداشتن جمهوری اسلامی ایران از پیشتازی در مبارزه

تاسف ما در این جنگ تحمیلی آن است که قدرت‌هایی باید صرف برانداختن اسرائیل و نجات بیت المقدس بزرگ شود با تبانی بین شیاطین بزرگ و صهیونیسم جهانی و بین حزب بعث عراق، صرف هجوم بر ضد مخالف سرسخت اسرائیل و آمریکا شد و می‌شود.

امام در پاسخ به چرایی اتهام ایران بیان می‌کند: شما خیال می‌کنید که اسرائیل قانع است به این امور؟ اسرائیل بنایش بر این است که اسلام نباشد در کار. اینها برای اینکه جمهوری اسلامی، اسم اسلام را دارد و می‌خواهد به اسلام عمل کند، همه با آن مخالفت کردند، مخالفت کردند از حیث تبلیغات، می‌گویند که ماها آمریکایی هستیم، می‌گویند که ما اسرائیلی هستیم، مائی که بیست سال، بیشتر است بیست سال حتما بیشتر است فریاد زده ایم که گرفتاری مردم از دست آمریکاست و از اسرائیل، ما اسرائیلی هستیم، اما آن هایی که نشستند آنجا و اسرائیل دارد می‌رود ممالک خودشان را از بین می‌برد، آنها نخیر، همه مخالف اسرائیل هستند! اگر مخالفید چه کردید؟ چه عملی انجام دادید؟

در پایان نیز کتاب نیز تاریخچه‌ای مختصر از کشور فلسطین را به نمایش گذاشته است و درباره تاریخ این کشور مطالبی را بیان نموده است.


منبع : اختصاصی پایگاه جامع صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 12
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید