امروز : 07 خرداد 1399::13:24
کد خبر : 1622
پنجشنبه 06 خرداد 1395 - 20:02

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان: نفاق و دورویی مشخصه دشمنان اسلام و مخالفان نظام اسلامی است

تلاش برخی در داخل نظام اسلامی برای بزک کردن استکبار جهانی

پایگاه اطلاع رسانی تیه: حجت‌الاسلام والمسلمین بطحائی با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب مبنی بر حفظ انقلاب و تفکر انقلابی در حوزه علمیه گفت: انقلابی بودن در عمل تبلور خطوط انقلابی و در گفتار نیز بیان مستمر معایب دشمن است، اما متأسفانه عده‌ای در داخل کشور، چهره دشمن را بزک می‌کنند و کشور ایران را با کشورهایی همچون عربستان مقایسه می‌کنند؛ در حالی که آل سعود مزدور و نوکر آمریکا است.

تلاش برخی در داخل نظام اسلامی برای بزک کردن استکبار جهانی

حجت‌الاسلام والمسلمین سید هاشم بطحائی، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، شناخت دشمنان را ضروری و مهم خواند و اظهار داشت: دشمن شناسی از موضوعات روز است که پرداختن به آن لازم و ضروری است. وی ابراز داشت: در حال حاضر تشخیص دوست و دشمن از یکدیگر، امری مشکل است؛ زیرا دشمن خود را در چهره دوست نشان می‌دهد و به این طریق قصد دارد به نظام اسلامی ضربه بزند.


نفاق و دورویی مشخصه دشمنان اسلام و مخالفان نظام اسلامی است

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان، شناخت دشمنان نظام اسلامی را از راه‌های شناسایی دوست از دشمن برشمرد و تأکید کرد: راهی که جمهوری اسلامی ایران انتخاب کرده، ادامه راه پیامبراکرم(ص) و ائمه‌اطهار(ع) است؛ از این‌رو کسی که با آرمان‌ها و انقلاب اسلامی ما مخالفت کند، خواه در داخل کشور زندگی کند یا بیگانه و خارجی باشد، دشمن محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: استقلال دینی، مذهبی، عقیدتی، ملی و اقتصادی از جمله آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران است که بر این اساس، خطوط و جهات مشخصی تعیین می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین بطحائی خاطرنشان کرد: کسی که از لحاظ گفتاری، پنداری و کرداری از چارچوب‌ها و هنجارهایی که قانون و آرمان انقلاب اسلامی مشخص کرده است، عقب نشینی کند، در هر رنگ و نژادی که باشد، دشمن محسوب می‌شود.

وی افزود: دشمن گاهی ساکت است؛ موافق نیست، اما معاند نیز محسوب نمی‌شود؛ بنابراین زیاد خطرناک نیست، زیرا در امور کشورمان دخالت نمی‌کند و کاری به نظام اسلامی ندارد.دشمنان با دستکش مخملی اما با اهداف شوم به ایران لبخند می‌زنند

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان تصریح کرد: دشمنانی همچون آمریکا، اسراییل، انگلیس، آل سعود و عمال آنها که در امور داخلی کشورمان از جمله امور اقتصادی و سیاسی دخالت می‌کنند و در این راستا دست به هر اقدامی از جمله بستن قراردادهایی می‌زنند؛ امروز در عرصه داخلی و بین‌المللی، دشمنان ملت ایران، شناخته می‌شوند که در رأس آنها دولت آمریکا است.

وی تأکید کرد: دولت‌ آمریکا به عنوان یک قدرت استعمارگری که سال‌ها در ایران، منافع ملت را به تاراج برده و مردم ایران را تحقیر می‌کرده است؛ اکنون از سوی ملت ایران در حال تحقیر شدن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بطحائی یادآور شد: به عنوان مثال آمریکا در قضیه تسخیر لانه‌ جاسوسی و در همین اواخر در خلیج فارس از سوی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی تحقیر شد و نظامیان آنها با دست بسته از سوی مرزداران نظام اسلامی اسیر شدند.

وی تصریح کرد: آمریکا به دلیل استبداد، خودبرتربینی و استعمارگری‌اش به این سادگی از کشور ایران دست برنمی‌دارد و اگر گاهی به تعبیر رهبرمعظم انقلاب با دستکش مخملی پیش می‌آید و لبخند می‌زند، مقاصد و اهداف شومی دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان افزود: دولت غاصب صهیونیستی که جنایات بسیاری در منطقه مرتکب شده است، به عنوان دشمن دیگر ملت ایران محسوب می‌شود.آل سعود،‌ خائن به دنیای اسلام و دشمن ملت ایران است

حجت‌الاسلام والمسلمین بطحائی، آل سعود را خائن به دنیای اسلام خواند و تأکید کرد: آل سعود با در دست گرفتن کلید خانه کعبه در منطقه خود را برتر و نماینده مسلمانان معرفی می‌کند و به دروغ، خود را خادمان حرمین شریفین معرفی می‌کنند؛ در حالی که آنها پست‌ترین افراد روی زمین، خائنان به اسلام، دشمن امت اسلام و ملت ایران هستند؛ از این‌رو موضع‌گیری قاطع و محکم در برابر دشمنان و حفظ آن سبب اقتدار و عزت ملی خواهد شد.

وی ابراز داشت: باید ارزش‌هایی که برای آنها انقلاب شد در کشور حفظ شود؛ بنابراین در مرحله نخست روحانیت باید به عنوان الگوی جامعه از لحاظ رفتاری و گفتاری به آرمان‌های انقلاب اسلامی پایبند عملی داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: آنچه در فرهنگ گذشته معمول و رایج بود با ایجاد انقلاب اسلامی، متحول و دگرگون شد؛ بنابراین نخست انقلاب عملی و سپس انقلاب گفتاری رخ داد.خنثی کردن توطئه‌های دشمنان در سایه وحدت محقق می‌شود

وی گفت: در انقلاب گفتاری نباید شعارها را کنار گذاشته و با قلم و زبان خود کوچکترین امتیازی به دشمن دهیم؛ زیرا دشمن امیدوار می‌شود؛ بنابراین خنثی کردن توطئه‌های دشمنان در سایه وحدت محقق می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین بطحائی با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب مبنی بر حفظ انقلاب و تفکر انقلابی در حوزه علمیه خاطرنشان کرد: رهبرمعظم انقلاب تأکید کردند که حوزه‌ علمیه باید انقلابی باشد به این معنا که روحانیت به صورت عملی در اعمال و گفتارش آرمان انقلاب را تحقق بخشد.

وی یادآور شد: مشکلات زیادی از ناحیه آمریکا، انگلیس و کشورهای غربی متوجه کشورمان شده است که اقتصاد و فرهنگ ما را متأثر ساخته و کشور ایران را عقب نگه داشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان افزود: در دوران قاجاریه این فکر رایج بود که باید زیر یوغ استعمار بود؛ زیرا زمانی که کشوری نتواند وسایل ساده و احتیاجات اولیه خود را بسازد، چگونه می‌تواند شرکت نفتی بزند و نفت را صنعت ملی اعلام کند؟تلاش برخی در داخل نظام اسلامی برای بزک کردن استکبار جهانی

وی گفت: انقلابی بودن در گفتار به این معنا است که معایب دشمن فراموش نشود؛ اما متأسفانه عده‌ای در داخل کشور، چهره دشمن را بزک می‌کنند و کشور ایران را با کشورهایی همچون عربستان مقایسه می‌کنند؛ در حالی که آل سعود مزدور و نوکر آمریکا است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بطحائی افزود: در یک جمع‌بندی می‌توان گفت که انقلابی بودن در عمل تبلور خطوط انقلابی و در گفتار نیز بیان مستمر معایب دشمن است، تا مردم نسبت به انقلابشان وفادارتر باشند./825/


منبع : اختصاصی پایگاه جامع حوزوی صهیون پژوهی تیه
کد خبرنگار : 19
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید