امروز : 07 خرداد 1399::13:10
کد خبر : 1162
چهارشنبه 16 دي 1394 - 22:14

قمه زنی، بدعتی که مانع ترویج مذهب حقه تشیع است؛ روایت یکی از نویسندگان کتاب دست پنهان از روند تهیه کتاب

کتاب دست پنهان در نقد قمه‌زنی + فایل

پایگاه صهیون‌پژوهی تیه: یکی از کتاب‌هایی که از حیث ژورنالیسم علمی در فقه، از بهترین‌ها محسوب می‌شود، «دست پنهان» در نقد قمه‌زنی می‌باشد. این کتاب روند سه تا چهار ساله‌ای را برای نوشته شدن طی کرد و چند نفر از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، برای نوشتن و ویراست و تهیه تابلوهایش که از جذاب‌ترین مباحث کتاب است، کوشیده‌اند. این کتاب تیراژی بیش از دویست هزار جلد در بیش از سی چاپ داشت و فیلم مستند همراهش نیز، علاوه بر پخش در شبکه استان اصفهان، با تیراژ بیش از پانصد هزار نسخه تهیه و توزیع گردید وبه دلیل تاثیرگذاری گسترده‌اش و افشای نقش غربی‌ها و سفارت‌خانه انگلیس در ترویج قمه‌زنی در تاریخ معاصر، مورد غضب بی.بی.سی قرار گرفت.

نقد و بررسی فقهی عزاداری نامشروعی که اسلام آمریکایی-انگلیسی مروج آن است!

کتاب دست پنهان در نقد قمه‌زنی + فایل

به گزارش سرویس قرآن و معارف پایگاه صهیون‌پژوهی تیه، در روزی که جمعیت عظیمی از شیعیان در کربلا، که تحت تأثیر تبلیغات قمه زنی قرار گرفته و قمه‌زنی می‌کردند، بیش از 80 شبکه تلویزیونی جهانی به طور مستقیم در این مراسم حضور داشتند و فیلم تهیه می‌کردند و چهره‌ای خشن از اسلام شیعی مورد پسند انگلیس به مردم جهان القاء می کردند. خیلی تاسف خوردیم و مصمم شدیم که کتابی مصور و تاثیرگذار در نقد این بدعت در فقه شیعه بنویسیم. با دوستانی که قبلا در این مورد جزواتی چاپ کرده بودند، تماس گرفتیم و کار را با دست خالی شروع کردیم.. ولی خدا نتیجه ای باور نکردنی برایمان مهیا کرده بود.

یکی از دست اندرکاران تهیه کتاب دست پنهان در گفتگو با خبرنگار تبیبن اظهار داشت: سال 83 بود که به دلیل تبلیغات زیاد برخی از افراد سکولاری که دلبستگی به انقلاب اسلامی نداشته و روششان نشان داده است که با عنوان دلسوزی ضربه به تشیع زده اند، بعد از تعطیلی 15 ساله بدعت قمه‌زنی، در یکی از شهرهای استان... و کم‌کم در دیگر شهرها دوباره قمه‌زنی به راه افتاد و ترویج شد و شبکه مروج قمه‌زنی به قدری گسترده عمل می‌کرد که قابل باور نبود.

وی با بیان اینکه حتی در شهر مذکور عده‌ای از اصلاح‌طلبان، که قاعدتا باید مخالف آن می بودند، نیز از قمه زنی حمایت می کردند ،‌ادامه داد: کم کم در شهرهای مختلف ایران در حال گسترش و رواج بود و هرچند بسیاری از مردم از روی اخلاص و عشق به امام حسین(ع) انجام می دادند، اما رسانه های ضد انقلاب و ضد شیعه درسراسر دنیا از بی بی سی و سی ان ان و دیگر شبکه های بین المللی گرفته تا سایت های وهابی به بازتاب مسأله قمه زنی در ایران ، عراق، افغانستان، پاکستان و هندوستان پرداختند.
عضو کانون طلوع با اشاره به اینکه چند نفر با دست خالی تصمیم به مقابله با این شبکه عظیم گرفتیم، ابراز داشت: در سال 84 جزوه ای با عنوان نور عزا در شهر مذکور توزیع شد که حاوی فتوای 20 نفر از بزرگان معاصر و فقهای مشهور شیعه بود و در تیراژ بالا منتظر شد و همزمان در اینترنت نیز پایگاه هایی راه اندازی شد و از نظر فقهی حرمت آنها برای مردم بازگو شد.
وی با اشاره به اینکه مروجین قمه زنی برای رسیدن به مقاصد شوم خود از دروغ و تحریف استفاده می کردند، ابراز داشت: در سال بعد جزوه ای با عنوان طریق عزا همراه با دست خط مراجع به زحمت تهیه کردیم و با هماهنگی و تأیید برخی از بزرگان حوزه آن را به شهرهای مختلف کشور ارسال داشتیم. هرچند پولی نداشتیم اما با کمک خیرین جمع آوری کرده و این جزوات را تهیه می کردیم.
فارغ التحصیل موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) ادامه داد: با حمایت برخی از بزرگان حوزه و تلاش تعدادی از دوستان  قرار شد کتابی در این زمینه منتشر کنیم، لذا علاوه بر سایت ها، شبکه ها نیز رصد شد و در این بین متوجه شدیم سه گروه عمده مسیحی های تندرو ضد اسلام، وهابیون و غربگرایان روشنفکرنما کسانی هستند که به نوعی در جلوه دادن شیعیان به عنوان افرادی متعصب بی فکر تلاش می کنند.
وی با اشاره به زحمات کشیده شده در چاپ خصوص چاپ کتاب دست پنهان اظهار داشت: با یک جستجوی کامل توانستیم سند بیش از 75 فتوا از زعمای شیعه را در صد سال اخیر در خصوص حرمت قمه زنی پیدا کردیم.
عضو کانون طلوع ادامه داد: در سالهای 86 و 87 توسط طیف طرفدار قمه زنی کتابچه های مختلفی چاپ و در شهرهای مختلف کشور و به زبان های فارسی و عربی به طور گسترده انتشار یافت و در آن 180 نفر از علما را ذکر کرده بودند که فتوا به جواز قمه زنی داده اند، در حالیکه با تتبع و جستجوی کامل ما مشخص شد که بیش از 150 مورد از فتاوای استناد شده، از اساس دروغ و تحریف بوده است. حتی دستخط مربوط به آیت الله بهجت را آورده بودند که فتوا به جواز داده بودند، در حالیکه در تحریفی آشکار و با استفاده از فتوشاپ قسمت های مختلف فتوا را حذف کرده و با کنارهم قرار دادن الفاظ دلخواه، نتیجه مورد نظر خود را به دیگران القا می کردند که البته ما نیز تنها و با دست خالی اما تلاش زیاد با انتشار کتاب دست پنهان وتهیه یک سی دی که در آن حتی از آیت الله بهجت به صورت حضوری در خصوص فتوای سیدابوالحسن اصفهانی سئوال شده بود ، انتشار دادیم و در مقابل این دروغگوئی ها و تحریف های ناجوانمردانه که تیشه به ریشه درخت تشیع می زد، ایستادگی کردیم.

وی با اشاره به تجدید چندباره این کتاب افزود: در خصوص چاپ این کتاب باید از آقای رسائی که ان زمان مدیرکل ارشاد استان قم بوده و همچنین از دفتر فرهنگی فخرالائمه و همچنین از آقایان حاج علیرضا و حاج احمد پناهیان به خاطر حمایت هایی که برای چاپ این کتاب کردند، تشکر نمایم.
وی با اشاره به اینکه هزینه چاپ و انتشار کتاب کم کم از خیرین جمع آوری شد، ادامه داد: اما در عین حال دوستان تهیه کننده کتاب، کتاب را حتی به مبلغ کمتر از قیمت تمام شده به موسسات و افراد ارائه می کردند تا ترویج شود و اتفاقا این کتاب نه تنها در ایران بلکه با انتشار آن در افغانستان و پاکستان نیز تا حدی تأثیرگذار بود.
فارغ التحصیل موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)  با اشاره به سوء استفاده دشمنان از مراسم قمه زنی شیعیان و حتی توهین های بسیار زشت و زننده و مقایسه آنها با حیوانات و حتی پست تر دانستن شیعیان از حیوانات، ادامه داد: در سایت ها و شبکه های مختلف گوشه هایی از این تصاویر با نام شیعه آورده می شود و همین مسأله سبب شده اسلامی که در غرب در حال پیشرفت است، از نوع تشیع نباشد، یعنی افراد حاضر بودند مذهب وهابیون متعصب خشک مغز را بپذیرند، اما مذهب استدلالی، منطقی و مستدل شیعه را به خاطر این چهره زشتی که از آن به نمایش گذاشته بودند، نمی پذیرفتند.

وی با اشاره به اینکه قمه زنی یک نوع بدعت بوده که از مراسم تصلیب مسیح وارد دین شده است، اظهار داشت: یعنی حکم اولی قمه زنی حرمت است و اگر علما وهن به مذهب بودن را نیز بیان می کنند، ناظر به حکم ثانوی قمه زنی است.
وی با اشاره به اینکه در سال 88 ، کتاب با ویراست جدید دوباره منتشر شد ادامه داد که در این ویراست بیش از 50 شبهه وارد شده در خصوص قمه زنی و ... به دقت پاسخ داده شده است و البته عکس هایی نیز اضافه شد. حدود 200 هزار نسخه از این کتاب تنها در سال 87 انتشار یافت و مورد استقبال بسیار خوب افراد قرار گرفت.
عضو کانون طلوع افزود: آمارهای نیروی انتظامی در سال 88 نشان داد که در برخی شهرستان ها بیش از 80 درصد از میزان قمه زنی کاهش یافته است، با وجود اینکه تبلیغات افراد طرفدار قمه زنی بیشتر شده بود.
وی با اشاره به اینکه در این کتاب 11 دلیل به عنوان ادله حرمت قمه زنی عنوان شده است، خاطر نشان کرد: تمام فقهای زعیم شیعه، قمه زنی را حرام می دانند.
عضو کانون طلوع همچنین اظهار داشت: جناب آقای مهدی مسائلی نیز کتابی بسیار مناسب و خوب با عنوان «قمه زنی، بدعت یا سنت» را نوشت که بسیار زیبا بوده و ما نیز با ایشان در ارتباط بودیم تا علاوه بر اینکه مکمل یکدیگر باشیم، موازی کاری نکنیم.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: بی شک اگر عنایت خداوند متعال نبود ، این کار با توجه به محدودیت توان و امکانات ما هرگز نمی توانست موفق شود. لازم به ذکر است به درخواست مصاحبه شونده، نام او در متن خبر ذکر نشده است. 

جهت دانلود کتاب قمه زنی، بدعت یا سنت اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود کتاب دست پنهان اینجا کلیک کنید.

 


منبع : تبیین، پایگاه خبری تحلیلی انجمن فارغ التحصیلان موسسه امام خمینی (ره) قم
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

اردو
تبلیغ کانال
ویژه نامه روز قدس
صوت
فیلم
کاریکاتور
اینفوگرافی
اخبار
پربازدیدترین
پیشنهادسردبیر
همایش ها
محصولات
اساتید